LG yeni amiral gemisi Optimus G'nin ilk inceleme videosunu yayınladı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
LG yeni amiral gemisi Optimus G'nin ilk inceleme videosunu yayınladı

Yeni amiral gemisinin Amerika tanıtımını birkaç saat önce gerçekleştiren LG, cihazın ilk inceleme videosunu yayınladı. Muhteşem donanım özellikleri ve tasarımıyla göz dolduran Optimus G'nin fiziksel anlamda tüketiciyi fazlasıyla tatmin edeceğinden şüphemiz yok. Ancak son dönemde müşterilerine vaat ettiği güncelleme takvimlerine uymayan ve ürün portföyünü Android işletim sisteminin yeni sürümlerine yükseltmekte bir hayli geciken uzak doğulu üreticinin yazılım hususunda çokça eleştirildiğine şahit olduk. Bununla birlikte eski sürümleri üzerinden değerlendirilen Optimus arayüzünün kullanılabilirliği kötü etkileyeceği kanısının oluşması yeni üst düzey telefonun verimli bir şekilde kullanılamayacağı yönünde şüpheleri beraberinde getirmişti.

Kullanıcı arayüzündeki değişimin ilk sinyallerini MWC 2012'de tanıttığı modellerle veren Güney Koreli teknoloji devi, Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich versiyonunu kullanmasına rağmen yeni Optimus UI ile Optimus G'nin oldukça hızlı ve pürüzsüz bir şekilde çalışmasını sağlamış. Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesinin dağıtılmaya başlamasının ardından aygıt çok daha akıcı hale gelecektir. Resmi tanıtım videosunun büyük çoğunluğunda yazılım özelliklerinden bahsedilerek kullanıcı ve medyanın LG'ye olan ön yargısı yıkılmaya çalışılmış ve halihazırda piyasadaki hiçbir modelde mevcut olmayan birçok fonksiyonun Optimus kullanıcı arayüzü sayesinde sağlandığına dikkat çekilmiş.

Çeşitli animasyonların kullanılabileceği menü ve pencere geçişleri sırasında dört Krait işlemcisi ve Adreno 320 grafik birimiyle Snapdragon S4 Pro APQ8064'ün iyi iş çıkardığını ve efektlerin True HD IPS+ ekran üzerinde çok daha etkileyici görüntülendiğini söyleyebiliriz. Böylesine güçlü bir donanımın kullanıcıya nasıl bir kolaylık sağlayacağını en iyi şekilde gelişmiş çoklu görev özellikleri gösteriyor. Dilerseniz HD televizyonunuzda bir işlem yürütürken telefonunuzda daha farklı bir ekran üzerinde ikinci bir uygulamayı çalıştırabilir, izlediğiniz videonun saydamlığını ayarlayarak hem arkaplanda görüntüyü takip etmeye devam edip hem de diğer işlemlerinizi yerine getirebileceksiniz.

13MP'lik yeni nesil Sony CMOS kamera sensörü, Qualcomm'un ilk dört çekirdekli çipseti olan APQ8064, 2GB RAM, True HD IPS+ ekran, yeni bir pil teknolojisinin uygulandığı 2100 mAh'lik batarya, Optimus kullanıcı arayüzü ve bununla birlikte teknoloji dünyasının beğenisini kazanan dizaynıyla Optimus G''nin ve dolayısıyla LG'nin mobil sektördeki geleceği parlak görünüyor. Ekim ve Kasım aylarında dünya genelinde tüketiciyle buluşacak olan akıllı telefon, Seul merkezli üreticisinin marka değerine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Ayrıca yayılan bazı söylentiler, cihazın Google Nexus programına dahil edilebileceğini gösteriyor. Yani bu donanımı her zaman en güncel yazılımla tecrübe etmenin mümkün olabileceğini söyleyebiliriz.

LG Optimus G'nin altı dakikalık ilk tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[video=youtube;jBMjoZkAg78]http://www.youtube.com/watch?v=jBMjoZkAg78&feature=player_embedded[/video]

kaynak : DH

varrick

varrick

Üye
2 gb ram iyimis :hmm:
Harici hafiza ne kdar ?
4 inc miymis ?
Bilgi icin :tşk:

- - - Eklendi - - -

13 mp de fena degil ha :D

- - - Eklendi - - -

Cep telefonlari genele niye acmadin ?

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Ekran 4,7 inç ancak sitelerinde hafızası hakkında bilgi yok lakin 32 gb a kadar destek var :) aynen 13 mp kamera dehşet ötesi :)

Ocean258

Ocean258

Üye
Lg optimus G ile çok konuşulacak bence :)

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Orası öyle gözüküyor, bir çok sitede konuşulan şu acayip derecede ses getireceği.. bakalım göreceğiz..

Astrosman

Astrosman

Üye
Kaç gayma ki? :ehe

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
1800 Tl gibi bir rakam atılmış ama ne kadar doğru bilemiyorum :S bekliyoruz orjinal bir fiyat çıksın diye.. gold bilgisayar sitesine koymuş ancak fiyat belirtmemiş.

Ocean258

Ocean258

Üye
Özelliklerine göre 1800 tl gibi gelirse çok iyi ben daha yüksek fiyat bekliyorum bu telefonda.

msy2017

msy2017

Üye
en az 2000

denizci535

denizci535

Üye
super rami icin para verilir 13mp cmos sensörü icin iphone5 in yerine alınabilir

william75

william75

Üye
1.800 TL'ye gelirse çok iyi.. bu özelliklere bu fiyat süper..

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
2000 TL civarında muhakkak olur diyesim var ancak, LG ürünlerini bu kadarda pahalıya satmıyor. Bi güzellik yapabilirler :D

Ocean258

Ocean258

Üye
gerçi o fiyatlar genede pahalı ama ıphone 5 3200 tlden satılırken bu telefon için 1800 uygun olur takipteyim bakalım kaç paraya gelecek türkiyeye :)

william75

william75

Üye
aslında 2.000 Tl'nin üzerinde gelebilir.. Prada kaça gelmişti?

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Prada 2000 Tl gibi gelmişti sanki yanılmıyorsam, istanbul bilişimde 1989 tl şuanda..

Ocean258

Ocean258

Üye
yaklaşık aynı fiyatlara gelir o zaman ama telefon rakiplerine göre o parayı hak ederiyor o zaman.

technoshark

technoshark

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle hak ediyor, her haliyle hatta fark atar. Gelirse Türkiye'ye ben kesinlikle alacağım.. Elimdeki Black' i veririm kardeşime :)

- - - Eklendi - - -

Kesinlikle hak ediyor, her haliyle hatta fark atar. Gelirse Türkiye'ye ben kesinlikle alacağım.. Elimdeki Black' i veririm kardeşime :)

oylum61

Üye
Lg bu gidişte teknoloji olarak basıcak tokadı :) adamlar çoştu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...