Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

eses2166

Üye
allah ne muradın varsa versin kardeşim 603 taş gibi oldu :)

• Beğen
Tepkiler: serdar_gs

ozera01

Üye
telefonum noki 603 siyah yazılım sürümüm fp1 112.010.1404 bu atacagımız flash daha mı iyi flash sürümüm 4.0

- - - Eklendi - - -

error 1310.Error writing to file: C\Program Files(x86)\Nokia\Phoenix\ppfn.dll. Verify that you have access to that directory.

phoenixi açmaya çalıştıgımda yukarıdaki gibi bir hata alıyorum araştırma yaptım ppfn.dll yüklemek istedim yüklenmiyor ne yapmam gerek

- - - Eklendi - - -

antivürüs devredışı bırakarak yükledim oldu flashı da temiz bir şekilde attım çok teşekkürler

• Beğen
Scuderia.

Scuderia.

Üye
Çok teşekkür ederim kardeşim ilk flashım oldu korkuyordum fakat senin sayende kolayca yaptım allah razı olsun senden :D ohbe :)

• Beğen

dursun0902

Üye
s.a benimde bi sorum olacaktı 1404 degilde 1409 cıkmıs onu yüklemek istiyorum ama olur mu acaba türkce olmamasından korkuyorum yada bi problem yaratmasından şüpheleniyorum

anilakbay

Üye
s.a benimde bi sorum olacaktı 1404 degilde 1409 cıkmıs onu yüklemek istiyorum ama olur mu acaba türkce olmamasından korkuyorum yada bi problem yaratmasından şüpheleniyorum

aynen! ben sorun çıkartır diye yüklemedim sende yükleme bence. Eskiye dönmek zormuş sanırım sorun çıkarsa.

dursun0902

Üye
yükledim valla telefon çöktü :D :D ama sonra dead flash yaptım geriye aldım yani bilmedigin seyleri kurcalamamak gerekiyormus :))

bamtrans

Üye
merhaba arkadaşlar telefonuma nokia 701 soft format attım ve telefon bir daha kendine gelmedi sürekli reset atıp durdu şimdi burdan flash atmak istedim her şey tamam cfw de dahil phonex yükledim ama benim tel usb yide takınca direk reset atmaya başlıyor oda phonex de scan dememe ragmen tel i bulmuyor usb1 çıkıyor kendim atasam bile 774 update de yapamıyorum yardım lütfen..

- - - Eklendi - - -

merhaba arkadaşlar telefonuma nokia 701 soft format attım ve telefon bir daha kendine gelmedi sürekli reset atıp durdu şimdi burdan flash atmak istedim her şey tamam cfw de dahil phonex yükledim ama benim tel usb yide takınca direk reset atmaya başlıyor oda phonex de scan dememe ragmen tel i bulmuyor usb1 çıkıyor kendim atasam bile 774 update de yapamıyorum yardım lütfen..

ÇÖZÜM YOLUNUNU BULDUM ...

Şu an resimli yardımcı olamıyorum fakat yinede birşeyler yazmak istiyorum.....

Not: Phoenix ile her zaman ölü flash ta hata oranı biraz daha düşüktür.

İlkten bilgisayarına Phoenixin en son sürümünü kur kendisi bu arada usb driverleride yükler....

Yükleme bittikten sonra, C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products bu yolu izle ve Elinde olan RM-774 Klasörünü içine at. RM-774 Klasöründe neler olması gerektiğini biliyorsundur umarım... En Önemlisi Uda Core Rofs2 Rofs3 dosyalarının olması şart.

Kısacası İster orjinal ister Cfw yazılımı olsun içinde bu dosyaların olması gerekiyor eksik olmasın...

Phoenix programını aç.

Sol üstte bulunan
File/Open Product yolunu izle..

RM-774 kodunu bul ve OK(tamam) yazan yere tıkla...

Programın en üstünde Connections var görmemen imkansız. Usb Normal NoConnect bu gibi şeyler yazar.NoConnect yi işaretle..

Programın araç klasörler üsttedir oradan Flashing araç çubuğuna gel tıkla. Firmware update diye menü açılacak.

Product kodu yazan yerin karşısında 3 tane nokta var görürsün onu tıkla direk sana lazım olan yazılım ekranda olması gerek ona da tıkla...
DeadPhone Usb Flashing kutucuğunu işaretle alta doğru in Options menüsüne tıkla Gerekli Kırmızı yazılı dosyalar var ( Memcard vs. vs ) onları sil. tamamı tıkla.

Update software
Refurbish
Sw reset

bunları göreceksin ekranda sen bunlardan refusbishe tıklayacaksın...

Firmware update diye sana bi uyarı verecek ( Disconnect usb cable , Connect usb cable, press ok vs vs )

Hemen usb kablosunun her iki ucunu çıkar ( bir ucu bilgisayardan diğer ucunu da telden )
Peşine bataryayı çıkarıyorsun.

Sonra ilkten Bilgisayara usb kablosunu takıver. Peşine usb kablosunun diğer ucunu telefona tak ) Phoenix programında hani ekranda uyarı çıkmıştı ya ona tamam de. Hiç vakit kaybetmeden çıkardığın bataryayı telefona takıyorsun. Otomatik olarak yüklemesi gerekiyor.......

• Beğen
Tepkiler: cengiz_kurt ve manisali45

fth ykn

Üye
ellerinize sağlık ilk gün ki halinden daha güzel oldu telefon :)

0386

Üye
Navifirm programını açınca '' XML belgesinde bi hata var (5, 1)'' diyo ne demek acaba bu flahlamak için önerilen programda

allstar_23

Üye
ARKADAŞLAR ACİL YARDIM el

arkadaşlar acil bana biri yardım edebilir mi telefona flash atarken yanlışlıkla update softwareye tıkladım. telefonda türkçe dil gitti normal hard format attım olmadı ne yapabilirim acil yardım lütfennnn.. Telefon t mobile diye açılmaya başladı

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
arama ekranına *#0000# kare yap yazılım sürümüne bak sonu 1404'ten büyük ise (mesela 1406) alt sürüme geçmen gerekir buda normal flash yöntemiyle olmuyor forumda nasıl downgrade yapılır anlatımlara bak, bu konuda yardım isteyenlerin konularına bak inş düzeltirsin

allstar_23

Üye
1409 yazıyor kardeşm :((

ecomakli

Üye
navifirm den inen dosyaları nereye indırecez yanı nerede olması gerekıyo .en son flash yukle dıyınce hata verıyo.acıl yardım

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
konuyu iyi inceleyiniz

textin

Üye
AQbi lutfen yardimci ol. senin verdiyin linkden pheonix proqramini indiremiyorum

ecomakli

Üye
indirilen dosyaları ..... products RM-670 (VS) inmesi gerek demişsiniz böle bi dosya açmıyoki direk telin kodu isminde dosya açıp oraya indiriyo .

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
AQbi lutfen yardimci ol. senin verdiyin linkden pheonix proqramini indiremiyorum

Şimdi kontrol ettim linkte sorun yok dostum lütfen biraz özveri. Linki tıkla 2-3 saniye bekle aşağıda indirme linkleri açılır istediğin sağlam sitelerin birinden indir bu kadar veya yeni sürüm kontrolünden de indirebilirsin.

- - - Eklendi - - -

indirilen dosyaları ..... products RM-670 (VS) inmesi gerek demişsiniz böle bi dosya açmıyoki direk telin kodu isminde dosya açıp oraya indiriyo .

İsterseniz siz bu işe bulaşmayın dostum. Konuyu iyi incelemediğiniz çok açık. Navifirm ile herhangi bi yere indir fark etmez indirdiğin dosyalarıda products/telefonun tür kodu klasörünü oluşturarak içine at bu kadar. Ayrıntılı anlatım konuda mevcut iyi günler.

ecomakli

Üye
products e kaydet dedim şuan da 059G1S4 KLASÖRÜ AÇTI ORAYA İNİYOR.BU DOSYANIN ADINI RM 670 YAIP DEĞİŞTİRSEM OLURMU TŞK LER ŞİMDİDEN

Üst Alt