Duyuru Çok Konu Açmak / Kaliteli Konu Açmak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Corrupt

Corrupt

Üye
Benim görüşüm: çok konu olması aynı zamanda her birinin kalite olması.

BerivanAkagunduz

Üye
bence çok ve kaliteli konu aynı konu olmamak şartıyla

kannak98

kannak98

Üye
ssa millet ya bn mobilden ekoyizirlerden nasil basi yukselte bilirim

Nedensiz-Sebebsiz

Nedensiz-Sebebsiz

Üye
bence önemli olan gerekli ve kaliteli konu olması

ismail

ismail

Üye
mesela örnek ben :)
Çok konum var ama hepsi gereksizlerde

everest22

everest22

Üye
Sayin admin bu dediğinizde kesinlikle haklisiniz geçen gün moderatorun 4 tane tapatalk isimli konu açtiğini gördüm moderator bunu yapiyosa userlere kızmamalısınız

Hıqh_VoLTaqe27

Hıqh_VoLTaqe27

Üye
aynen katılıyorum :oke:

ümran

Üye
millet bşy dycm

Uhops

Uhops

Üye
Uzun zamandır üyeyim daha yeni okumak nasip oldu. :tşk:

• Beğen
Tepkiler: caca41
Pure Life

Pure Life

Üye
Forumumuzda genel bir sıkıntı olduğu kanısındayım ve sizlerin düşüncelerini merak ettim bu konuda...

Bazı arkadaşlarımızın sayıca çok fazla konu açması;

1) Kaliteli konuların arada kaybolmasına,

2) Bir üyemizin faydalı bir konuyla karşılaştığında bunu paylaşmaktan "nasıl olsa bölümde kaybolup gidecek, kimse görmeyecek" düşüncesiyle vazgeçmesine,
3) Bu sayıca çok fazla konu açan arkadaşlarımızın hızlı olmak adına, açılan konularda özensiz davranmasına ve forumumuzda gereksiz-anlamsız bir konu yığılmasına,
4) Bu fazla konu açan arkadaşlarımızın kaliteli paylaşımlarının da bizzat kendi açtıkları aşırı sayıdaki konular yüzünden görülememesine ve kaybolup gitmesine,
Neden olmakta.

Bazı arkadaşlarımız açtığı konuyu kendisi bile tam olarak okumamış olabiliyor. Bu nedenle anlamsız konular açılıyor.
Ayrıca forumda basit bir tarama bile yapmadan açılan konular aynı konunun tekrar tekrar verilmesine sebep oluyor! Buradaki tarama tüm MaxiCep'in taraması değil! Örneğin Konu Dışı'nda ilk sayfada olan bir konu bile tekrar açılabiliyor. Bu da sitenin editörlerinin zamanını çalmak anlamına geliyor. Zira o sırada sizin konunuzu taşımak yerine siteye daha yararlı bir iş yapabilirler.

Çok konu açmaya çalışmanın nedenini anlamakta zorlanıyorum. Çünkü forumda itibar-saygı-
ayın üyeliği-hatta yöneticilik görevi kazanmanın yolunun ne sol tarafta bulunan mesaj/konu adedine bağlı olduğunu ne de rütbeye bağlı oluğunu düşünüyorum.

Konuyu açma nedenim ise şikayet değil tartışmak. Gerektiğinde zaten şikayet ediyoruz ama önemli olan şikayete gerek kalmadan bu olayların çözülesi. İşte bu nedenle görüşlerinizi merak ediyorum...

Belki bu konu altındaki görüşler genç ve yeni üyelerimize yol gösterici nitelikte olur, bu problemlerle hiç karşılaşmayız.
Her gidi günler her bu konuyu açmaya iten seni neydi hatırladım da :sarıl:

muhsin13

muhsin13

Üye
By Burhann 2010

By Burhann 2010

Üye
Cok dogru bi konu olmus onune gelen konu aciyor ben emek verip 15 gunde turkcelestirdigim uc browser i paylastim yeni konular gelince biraz asagilara dogru gitti ama daha sonralari 2. siraya geldi kaliteli bi internet tarayicisi oldugu icin ayria yonetici arkadaslara kirginim uc browser 9.6 yi turkcelestirdim ama sabitlemediler android bolumunda bunlardan dolayida turkcelestirme isini askiya aldim saygilar

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Cok dogru bi konu olmus onune gelen konu aciyor ben emek verip 15 gunde turkcelestirdigim uc browser i paylastim yeni konular gelince biraz asagilara dogru gitti ama daha sonralari 2. siraya geldi kaliteli bi internet tarayicisi oldugu icin ayria yonetici arkadaslara kirginim uc browser 9.6 yi turkcelestirdim ama sabitlemediler android bolumunda bunlardan dolayida turkcelestirme isini askiya aldim saygilar
Kardeşim sana şunu diyeyim bende çeviri yapıyordum bıraktım keşke bırakmasaydım küçük çaplı sinirlenmeler yüzünden işini bırakma gerçekten güzel çeviri yapıyorsun ;)

İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
Aynen katılıyorum :oke: ilk defa bişi üşenmeden okudum :ehe

{°≥°}

maviyesil1

maviyesil1

Üye
Herkez tek kalemden cıkmıscasına aynısını paylasıyor. Bundan dolayı bu konuyu gereksizlerde ust konu olmasını bırakın bu yerde olmaması gerekiyor. Okudugum kadarıyla konu acılsada yonetim kadrosu onaylamadan konu foruma eklenmiyor. Bir bakıma konu denetleniyor. Bir baska dikkatimi ceken konuda bu sayfada ucbrowser turkcelestiren arkadasın yazdığını dikkatle okuyun. Bence yardım edin diye konu acıldığında problem cozulmusse kilitlemek yerine cope atın. Konu gorunmesin. Konu Siskinligi biraz olsa rahatlar. Yapılan yardımlar bosa gider diye dusunmeyin. 7 yıl onceki yardımın kime faydası olur. Sorunu olan nasıl olsa aynı konuyu acıyor. Ayın uyesi lafına sinir oluyorum. Gereksiz rekabete yonlendirir lakin bos gereksiz konuların acılmasına neden olduğunu bu konuda defalarca dile getirildi. Birde gereksizlerde acılan konular sayılmadığını ben bile bilirken niye her seferinde dile getiriliyor. Bence konu siskinliğini onlemenin 3 yolu vardır.
Paylasılan yani link veren emek harcanılarak yapılan faydalı konuları kendi icinde guruplandırılıp tek bir konu halinde alternatif linkler olarak birlestirmek
bir hata nedeniyle format islemi gerektiren yardım konuları birlestirip ust konu yapmak.
Olu link tabir edilen ise yaramayan ve kilitlenmis olan tum konuların cope atarak yeni konulara yer acılabilir. Bu arada cope atılan konuları sahiplerine bilgi verilerek guncel islevsel linklerle yeni konu acılması saglamıs olursunuz. Forunda kilitli veya olu linkli cok sayıda konudan kurtulmus ve kaliteyi yukseltmis oluruz.
Ozetlersen forumda kalite demek cok sayıda konu (yani olu link veya 10 yıl once mesela opera 12 varken opera 4 4.5 vs kime faydası var.) veya markasına ve kaldıracağı en guncel bir iki konu olmasımı kalite sizce hangisi
Beğenen arkadasa
:tşk:
gereksizlerdeki beğeniler sayılmıyor galiba olsun bence sorun yok. Meraklısı değilim zaten. Yazdıklarımdan bir anlam cıkarmanız benim icin en buyuk hediyedir. Gerisi bos...

• Beğen
Tepkiler: -efşan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt