WAVE S8500 BADA 1.0.2 Orijinal Firmware Dönüş

Sponsorlu Bağlantılar

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
WAVE S8500 BADA 1.0.2 Orijinal Firmware Dönüş
S8500JVJK1/s8500JVJJ1 Bada 1.0.2 Multiloader ile öncelikli olarak telefonumuza yüklenir bu firmware orjinal olduğundan garanti bankası witgeti mevcuttur , bu fw'e olduğundan yükleme işlemeni olacak şekilde yapınız.

Daha sonra Pre-configuration Set İşlemi Yapılır TUR Seçilir.
Tuşlara basılarak
*#272*ssdd# kodu girlir.
Tur Seçilir telefonun kendisini kapatıp açması beklenir.

Ama hala telefonunuzu kiese bağladığınızda güncellemez uyarısı alıyorsanız bundan sonra aşağıda yazacaklarımı yapmanızı öneriyorum. Niye Tur kodunu seçtiğimiz halde telefon hala güncellemez uyarısı alıyoruz bunun nedeni Pre-configuration Set İşleminden sonra Product Code u takılı kalıyor ve telefonunuzu kies s8500BAATUR görmesi gerekirken S8500BAAITV yada s8500BAAKOR olarak görüyor ve güncelleme yapmanıza izin vermiyor. Biz bu yazımızda takılı kalan Product Code unu s8500BAATUR olarak çevirmeyi başarmak olacak.

Bu işlemler Tamamen sizin kendi yapıp yapmama sorumluluğunuzdadır. Burda yapılacak işlemler az çok teknik bilgi isteyen konulardır eğer teknik bilginiz yoksa yada teknik destek alamıyorsanız bu işlemleri yapmamanız öneriyorum.

Şimdi S8500JVJK1 fw telefonumuza multiloader ile yüklüyoruz.

Yükleme bittikten sonra öncelikli olarak aşağıdaki işlemi telefondan yapıyoruz.

*#197328640#

8- Common
7- Service Configuration
2- DIAG Service Config
2- USB DM/CP

Bu İşlemi Telefondan yaptıktan sonra

bu linkten windows güncellemesini bilgisayarınıza kurunuz.
Güncelleme kurulduktan sonra firmware dosyasının içinde bulunan orjinal rom dönüş klasöründeki dosyaları masa üstüne açınız ve psas programı bilgisayarınıza kurunuz. Telefonunuzu yukardaki işlemleri yaptıktan sonra kies modunda bilgisayara bağlayınız eğer telefonumuzu bilgisayara bağladığınızda sürücüleri yükleyemez hata verirse aygıt yöneticisinden elle yükleyiniz yeni usb driverları qualcomm usb driverları dosyasının içindedir. Daha sonra psas programını çalıştırınız driverları doğru yüklediyseniz Qualcomm portunu gözükür ama düzgün yüklenememişse gözükmez. 64 bit bilgisayarlarda driverlar uyumlu değildir bu nedenle 64 bit bilgisayarlarda bu işlemi yapmayınız.

Dosyaların içinden çıkan Videodaki gibi işlemleri yapınız.
Video da yapılan kod alman kodudur programa yapıştırmanız gereken Tur kodu:

47542D5338353030424141545552

Eğer işlemleri düzgün yapmışsanız sizinkide videonun sonundaki gibi
GT-S8500BAATUR olarak gözükür.

Bu işlemleri doğru yaptınızı varsayarak tüm işlemler bitti ve psas programını telefonunuzu artık GT-S8500BAATUR olarak gördüyse telefonunuzu bilgisayardan bağlantısını kesiniz ve aşağıdaki işlemi yapınız ve kies modunda bilgisayara tekrar bağlayınız artık güncellerştirmeleri sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

*#197328640#

8- Common
7- Service Configuration
2- DIAG Service Config
1- USB DM/AP

HAYIRLI OLSUN artık telefonunuz kies üzerinden güncellenebilir durumda ve en son çıkmış olan Türkiye Fw'si son cıkan kies güncellemesini kullanabilirsiniz

BU İŞLEMİ YAPACAK ARKADAŞLAR SORUMLULUK TAMAMEN SİZDEDİR. BU YAZILANLAR TARAFIMDAN UYGULANMIŞ VE DENENMİŞTİR ORJİNAL ROM'A DÖNÜŞ SAĞLANMIŞTIR, İŞLEMLER SIRASI İLE VE DOĞRU YAPILDIĞI SÜRECE ORJİNAL ROM'A DÖNÜŞ OLUR. BU İŞLEMLER ORJİNAL ROM'A DÖNDÜRMÜYOR DİYEN ARKADAŞLAR BU İŞE HİÇ BULAŞMASIN DAHA İYİ......

alıntıdır...

wave II s8530 için konu anlatımı
http://www.maxicep.com/bada-os-genel-destek/wave-2-orginal-roma-donme-resimli-anlatim-584275.html

• Beğen
Tepkiler: zohanefe

zindandelen

zindandelen

Üye
sorun çözüldü

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
Yüksel kardeşim ben orjinal roma dönmek istiyorum şarj bakımından çok sorun yaşıyorum bada 2'de, bada 1.2 de iken çok iyiydi çok kurcalamazsam 4 gün gidiyodu. Orjinal roma dönüp 1.2 ye güncelleyeceğim ama konuyu biraz inceledim ve bu konudaki cehaletimi de göz önünde bulundurarak, senin de ilgili biri olduğunu bildiğimden ne yapmam gerektiğini bi sorayım dedim. Yani bu sıkıntıyla ilgili bana bi yol yordam gösterirsen sevinirim.

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
Tamam kardeşim hallettim. Yine de saol. :D

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
msj gec gordum baska yardimci olabilegim birsey varsa buralardayim :)

• Beğen
Tepkiler: Prnrml ctvty
Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
Yüksel kardeşim, bada 2 için hazırladığınız konuda fw den sonra şunları şunları yapın şarj ve hıza etki ediyor demiştin onları bu dönüş fw sinde de uygulayabilir miyiz yani faydası olur mu?

Skaptan

Skaptan

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Yüksel kardeşim, bada 2 için hazırladığınız konuda fw den sonra şunları şunları yapın şarj ve hıza etki ediyor demiştin onları bu dönüş fw sinde de uygulayabilir miyiz yani faydası olur mu?

olması lazım diye düşünüyorum ama ben denemedim

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye

olması lazım diye düşünüyorum ama ben denemedim

Yani bu ayar sadece bada 2 için değil di mi sonra orjinal ayarları bozarız bi de sıkıntı olmasın. Ama neyse ben bi deneyeyim dönerim tekrar.

ebuzer35

Üye
bi telefonun bada 1 veya 2 olduğunu nasıl anlarız

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
bi telefonun bada 1 veya 2 olduğunu nasıl anlarız

Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem bilgi buraya kadar girdiğinizde "Yazılım sürümü" yazan yerde bada kaç olduğu yazar. Tabi bu bada 1 ile 1.2 arasındaki sürümlerdeki yol bada 2 için buna benzer bir yoldur muhtemelen.

Üst Alt