Nokia N97 CFW N97 RM-505 (C6v40) By_Uğur35 Hız ve Görsellik! Link Yenilendi (21.02.2015)

Sponsorlu Bağlantılar

ugur3535

ugur3535

Üye
    Konu Sahibi
N97 RM-505 (C6v40) By_Uğur35 Hız ve Görsellik! Link Yenilendi (21.02.2015)
N97 RM-505 Model Telefonlar İçin C6v40 İşletim Sistemi Uygulanmıştır.

Link Yenilendi ( 21.02.2015)

Saygı Değer Maxicep Ailesi Hepinize Merhabalar. Uzun Süredir üzerinde çalıştığım piyasaya sürüp sürmem konusunda tereddüt ettiğim ancak kendimi göz önünde bulundurarak(cwf aradığım günler) bu yazılımı sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.CFW'nin tamamında düzenlemeler bana aittir ancak modları herkesin bildiği üzere internet üzerinden aldım.Emeği Geçen Herkese saygılarımı sunuyorum.

n97 (RM-505) için c6v40 üzerinden port edilerek bir takım değişiklikler yapılmıştır. Eklediğim resimler kendi programlarımı kurduktan sonra çekilmiştir yani telefonu kurar kurmaz böyle görüntüye sahip olmayacaksınız ancak sizlere gerekli linkleri vereceğim.böylelikle sizler de aşağıdaki gibi şahane bir telefona sahip olacaksınız. öncelikle yapılan değişiklikleri sizlere sunayım.

Gereksiz Zil Sesleri ve programlar Silindi.Böylelikle rofs klaöründe 3-4 mb'lık boş bir alan kaldı. CFW yapan arkadaşlar bu alanı kullanabilir.

Eklenenler: Resimleriyle Birlikte)

Belle Bar Desteği İçin Yazı Fontu Nokia Pure Olarak Değişti.

N8 Smile Modu Kullanıldı

Tüm Haritalar Çalışır Hale Getirildi.

Ovi Store v1.9.008 Eklendi

Qt + Qt Mobility + Qt Webkit eklendi.(Qt programı kurarken eksik bileşen hatası alırsınız ancak siz bunu yoksayın bütüm Qt programlarını açacaktır.) Örnek olarak Qt Desteğiyle Çalışan fmobi Programdan Resimler

Easy KeyLock Eklendi.

Google Maps 4.1 eklendi

Kill Me Türkçe sürümüyle eklendi.

Nokia PhotoBrowser Galeriye Gömüldü.

BTswitch Eklendi.

MediaBar Eklendi.

Accel Switch Eklendi.

Rom patcher 3.1 Eklendi. (menüde 2 adet simge çıkacaktır sorun değil herhangi bir klasöre taşıyın)

Mem check Eklendi.

Pocket Lock eklendi ( telefonuzu cebinize çantanıza veya herhangi karanlık bir yere koyarken tuşları kilitler tekrar çıkarınca tuşları açar)
music stopper eklendi.

Resime Gerek Yok.

Auto installer Eklendi.

Phone Turch Eklendi.

Bildirimler Widgeti eklendi.Türkçe Olarak.

Açılış Ekranı değiştirildi. Kırmızı Nokia İle açılır ve daha sonra aşağıdaki gibi animasyon devreye girer.

Başlangıç Resmi

ovi maps 3.06 sürümü eklendi.

İkinci Ev Ekranı Boş Hale Getirildi.

Ev Ekranı İçin 5 Adet Saydam(şeffaf) Kısayol Eklenmiştir.

Tuş Kilidi Kırmızı Renk olarak Ayarlandı. Arama Sırasında Cevaplama Yeşil Renk olarak Ayarlandı.

N8 Arayan Kişi İkonu Ayarlandı.

Menüden Yardım Seçeneği Kaldırıldı.

Mesajlara Sohbetler Eklendi.

Tam Ekran Menü Modu Kullanıldı

Effektler Değiştirildi.Hızlı ve Görsel Yönden Harika Olan Alttaki Efekt Eklendi.(Efekt'i Düzenlediğim İçin Buna Yakın Bir Efekt oldu.)

[video=youtube]
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Batarya İkonu Yatak Olarak Değiştirildi.

Menüde Açık Olan Uygulamaları Göster Seçeneği Kaldırıldı.

Açık Olan Uygulamaları Gösteren Simge Değiştirildi.

Başlangıçta gereksiz programların başlatılması engellendi

Tarayıcı Önbelleği E Sürücüsüne Taşındı.

Yazarken zaman aşımlarını 1sn den 0,5sn ye indirildi.

Mükemmel CPU Modu Kullanıldı.

Tema Önizleme Süresini Azaltıldı.

Tarzı Kinetik Kaydırma Hızlandırıldı.

Güç Düğmesine Bastığınızda Ana Ekrana Atma Sorunu Ortadan Kaldırıldı.

Galeride Sadece İmages Klasörünü Görüntülenmesi Sağlandı.

Ekran Dönüş Hızı Arttırıldı.

Ve Daha Aklıma Gelmeyen Bir Çok İnce Ayar Yapıldı.Zaten Telefonu Kullanırken Hissedeceksiniz.

Resimlerde Görülen Temayı Yüklemek İçin Tıklayın

Menünün 4x4 veya 4x5 gibi değişik düzende olması için aşağıdaki programı yükleyin

İndirmek İçin Aşağıdaki Linki Tıklayın.(Türkiye'den dns değiştirerek indirin) Yeni Download Linkleri Eklenecektir.

Rar : ugur35

Belle Bar Modu İçi fatih_61 isimli Arkadaşa Çok Teşekkür Ederim.Mod Kendisine Aittir. Ayrıca kotukoylu arkadaşıma da yardımlarından ötürü çok teşekkür ediyorum.

İyi Günlerde Kullanın Uğur35

Güncel Modlar bu Mesaja Eklenecek.Böylelikle N97 İçin Gereken Herşey Bu Konuda Yer Alacak.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: El~PisToLeRo, alpercabuk, ijR. ve 1 kişi daha

underfire

Üye
bunu jaf ile nasıl flashlayacağız, diğer dosyaların neler olması gerekiyor?

nofx

Üye
Öncelikle kamera ayarları nasıl kapağı açınca açılıyor mu

Iqt

Üye
telefona jaf ile yükledim ancak telefon açılmadı ben neyi yanlış yapıyorum ?

ugur3535

ugur3535

Üye
    Konu Sahibi
bunu jaf ile nasıl flashlayacağız, diğer dosyaların neler olması gerekiyor?

telefona jaf ile yükledim ancak telefon açılmadı ben neyi yanlış yapıyorum ?

Buda Navifirm'den İndirmemeniz için gereken dosyalar. indirin ve benim üstte verdiğim dosyası RM-505 içine atın üzerine yazın ve flashlayın

Öncelikle kamera ayarları nasıl kapağı açınca açılıyor mu

hayır mediabar açılıyor ancak istersen nokia cooker veya nfe ile o dosyayı silip direkt kameranın açılmasını sağlayabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Iqt
Mert045

Mert045

Üye
ikon paketini upload eder misin.

Mert045

Mert045

Üye
bide o ev ekranındaki saati nasıl değiştirdin.

Iqt

Üye
sanırım c6 portunda ama sen tam vermediğin için olmadı ben n97 dosyalarını indirmiştim navifirm den ona eklemiştim teşekkürler deniyecegim... ayrıca klavye sorunu olmaz umarım normalde c6 portlarda klavye uymuyor...

ijR.

ijR.

Üye
Gerekli dosyaları indirdim ve kurdum.Genel olarak güzel bir çalışma olmuş ben beğendim.Yalnız ev ekranında bulunan saati nasıl yaptın o konu hakkında ayrıca bilgi verirsen sevinirim.Teşekkür ederim.

Iqt

Üye
Gerekli dosyaları indirdim ve kurdum.Genel olarak güzel bir çalışma olmuş ben beğendim.Yalnız ev ekranında bulunan saati nasıl yaptın o konu hakkında ayrıca bilgi verirsen sevinirim.Teşekkür ederim.
yüklemişsin klavyede bi sorun var mı klavye önemli benim için tuşlar tutuyo mu ?

cenx07

cenx07

Üye
Kardeşim öncelikle yaptığın çalışmadan dolayı teşekkürler. Resimlerde projen çok hoş duruyor yalnız bunu kendi telefonuma yapabilmem için öncelikle birkaç sorum olucak yardımcı olabilirsen sevinirim.

1 - Telefonumun modeli nokia n97 black 32gb. Kilit açma düğmesi kırık ve arabistandan gelme.Telefonumun imei kayıtları felan herşeyini çoktan yaptık. Klavyesinde arabistan harfleri olduğu için sorun çıkarırmı ? Çıkarmaması için ne yapmam gerekir ? Bu arada yazılım sürümü v 22.0.110

2 - İlk defa modlama yapıcam yani en ufak bi bilgim yok bu konu ile ilgili. Kurabilmem için ne yapmam gerek. İlk defa yaptığım için kuramassan ne gibi sorunlar beni bekler ? Kuramadığım zaman veya beğenmediğim zaman tekrar orjinal haline nasıl getirebilirim ?

Öncelikli sorularım bunlar. Cevabın için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar :)

ijR.

ijR.

Üye
Özel Mesaj göndermişsin "cenx07" arkadaşım Aleyküm Selam ;
Öncelikle vermiş olduğum adresi bir inceleyin. "
" gerekli dosyaları indirin ve resimli anlatıma göre sırasıyla işlemleri gerçekleştirin ve jaf kurulumunu tamamlayın.
Sonra aşağıda vermiş olduğum linkten gerekli dosyaları indirin.
1-)

2-)

İndirmiş olduğunuz rar dosyası içerisinde "c6 belle tam ekran fullRM-505_22.0.110_prd.rofs2.V21" adlı bir dosya var.Bunun adını "RM-505_22.0.110_prd.rofs2.V21" olarak değiştirin.Ve indirmiş olduğunuz "RM-505-Gabriel" dosyasının içerisine kopyalayın değiştirilsin mi sorusuna evet deyin.Bir sonra ki yapacağınız işlem "C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-XXX" klasörüne dosyaları kopyalayınız.(Yoksa bu klasörleri oluşturun. (Phoenix,Products ve RM-XXX.)
XXX yerine cihazınızın RM'sini yazın.)

Nokia Ovi Suite indirip bilgisayarınıza kurun.(Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın.)

Son olarak " " vermiş olduğum bu sitede jaf ile flash nasıl atılır anlatılmış sırayla işlemleri yapın.Yalnız ilk önce telefonu depolama modunda pc ye bağlayın mass memory olan bölümü biçimlendirin ve telefonunuzu kapatın.Resimli anlatımı uygulayın son aşama olarak "FLASH" butonuna basın bir uyarı penceresi gelecek evet deyin ve kabloyu telefona takın gerekli dosyalar telefonunuza yüklenmeye başlayacaktır.

Arkadaşın Paylaştığı Temayı İndirmek İçin

Menünün 4x4 veya 4x5 gibi değişik düzende olması için

Flash işlemini tamamladıktan sonra Telefonu kapatın ve ;

Yapmanız Gereken Tek şey resimde görüldüğü gibi
telefonunuz kapalı iken klavyeyi açıp
Shift tuşu+ Space tuşu + Silme (delete) tuşu üzerinde parmağınızı tutup Açma tuşuyla

telefonunuzu açmaktır..
NOT: Telefon pin kodu isteyene kadar parmaklarınızı tusların üzerinden kaldırmayın..(Anlatım Alıntıdır.)

cenx07

cenx07

Üye
Mesajıma karşılık verdiğin için ve güzel anlatımın için öncelikle teşekkürler.

JAF'ı kurarken 2 tane hata verdi tamam diyip geçtim acaba sıkıntı yaratırmı telefona yazılımı yüklerken ?

----------Eklendi @ 22:48:03 ---------- Yazıldı @ 22:39:32 ----------

JAF ile tüm dediği ayarları yaptım fakat Use INI dediğim zaman karşıma gelen listede N97 yok.. en son N96 var :/ onu nasıl çözücez..

----------Eklendi @ 23:45:19 ---------- Yazıldı @ 22:48:03 ----------

Tamamdır başarıyla kurdum hocam herşey için teşekkürler en son hard format atmadım ama ülke kilit kodu saat tarih hepsini sordu başta bende atmadım

ijR.

ijR.

Üye
Mesajıma karşılık verdiğin için ve güzel anlatımın için öncelikle teşekkürler.

JAF'ı kurarken 2 tane hata verdi tamam diyip geçtim acaba sıkıntı yaratırmı telefona yazılımı yüklerken ?

----------Eklendi @ 22:48:03 ---------- Yazıldı @ 22:39:32 ----------

JAF ile tüm dediği ayarları yaptım fakat Use INI dediğim zaman karşıma gelen listede N97 yok.. en son N96 var :/ onu nasıl çözücez..

----------Eklendi @ 23:45:19 ---------- Yazıldı @ 22:48:03 ----------

Tamamdır başarıyla kurdum hocam herşey için teşekkürler en son hard format atmadım ama ülke kilit kodu saat tarih hepsini sordu başta bende atmadım

Ne demek hiç önemli değil.Kurulumu başarılı bir şekilde gerçekleştirmene sevindim.

Iqt

Üye
yükledim cfw yi beğendim kalvyenin sorunsuz olması güzel umarım bi hatayla karşılaşmam eğer olursa seni bilgilendiririm teşekkürler..
yatayta sanal klavye cıkması güzel sürekli sürgüyü açmak gerekmiyecek...

emet123

Üye
açılışta ne kadar RAM var?

Üst Alt