Nokia E6 ( RM - 609 ) Sorunlarımız Genel Başlık

Sponsorlu Bağlantılar

ltfcn01

ltfcn01

Üye
    Konu Sahibi
Nokia E6 ( RM - 609 ) Sorunlarımız Genel Başlık
ÖNSÖZ

Arkadaşlar öncelikle biliyorsunuzki E6 Nokia'nın daha doğrusu Symbian^3'ün tek 640x480 telefonu olduğu için E6 kullanıcıları olarak bir çok hatalarla karşılaşmaktayız bu konu başlığı altında tüm sorunlarımızı çözmeye ve tüm yazılımları düzeltmeye bakacağız.

SORUNLARIMIZ

+ E6 için Aspalth 6 vb Oyunda ekran kayma sorunları ( Durum: Çözülmedi )
Notlar: Aspalth 6 Symbian^3'ün en güzel araba yarışı olmasına rağmen E6 'da dokunmatiğinde kaymalar vb şeyler oluyor. Bir butona basmak için onun çok üstünden basmamız gerekiyor. CWF ustalarının buna bir çözüm bulmasını bekliyoruz.

+ E6 için NFS SHİFT 2 vesayre Ekran Rotasyonu ve Sensör Sorunu ( Durum: Çözülmedi )
E6 'nın sensörleri yatayda ancak SHİFT 2 Vesayre düşey olarak görüntüleniyor yine CWF ustalarının buna bir çözüm bulmasını bekliyoruz.

+ E6 için KLON Belleden Kurtulma , Downgrade ( Durum: Çözüldü )
Notlar: N8 yazılımından klonlanan E6 yazılımında birsürü restart sorunlarımız vardı telefon kendi kendini sürekli resetliyor ve ekran kapanıyordu .

Çözen : kaya77 abimize teşekkürler.
Çözüm İçin : http://www.maxicep.com/s-3-cfw-modi...6-e7-c7-hadi-tiklayin-guncellendi-586501.html

SONSÖZ

E6 ile ilgili başka sorunları olanlar varsa konu altında belirtsin çözmeye çalışalım yazılımsal bir sorunsa CWF ustalarımızın çözmesini bekliyelim.
ŞİMDİDEN sorunlarımıza yardımcı olmaya çalışacak CWF ustalarına teşekkürler yardımlarınızı bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: hidayet02, 'Şeref' ve YkPkY

cash54

cash54

Üye
benim sorunum e6 da telfonum ilk aldığım gibi değil oldukça yavaşladı çok fazla yüklemede yapmadım bunu nasıl düzltebilirm yardımcı olrmusunz..

muratkara21

muratkara21

Üye
bende ttpot muzik calari yuklemek istedim kac defa farkli surumlerinide yuklememe ramen ekran cozunurlugu sorunuyla karsilastim biri bunada el atarsa cok iyi olur...

YkPkY

YkPkY

Üye
benim sorunum e6 da telfonum ilk aldığım gibi değil oldukça yavaşladı çok fazla yüklemede yapmadım bunu nasıl düzltebilirm yardımcı olrmusunz..

telini önce yedekle nokia suitle.sonra bi format at *#7370# ile.
E sürücüsünü biçimlendir.sonra nokia suitle yazılımını yeniden güncelle tabi BELLE kullanmıyorsan

----------Eklendi @ 03:08:46 ---------- Yazıldı @ 03:07:51 ----------

bende ttpot muzik calari yuklemek istedim kac defa farkli surumlerinide yuklememe ramen ekran cozunurlugu sorunuyla karsilastim biri bunada el atarsa cok iyi olur...

ah bi vakit bulabilsem uğraşacağımda.benim bile telimde müzikçalar yok

----------Eklendi @ 03:09:45 ---------- Yazıldı @ 03:08:46 ----------

bu arada burada ben oyun paylaşmıştım.kim sildi

muge35_35

Üye
Arkadaşlar merhaba.Nokia e6 da arayan numaraların ismi görünmüyor(numara hem telefon defteri hem de hafızada kayıtlı olmasına rağmen) ne yapmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

YkPkY

YkPkY

Üye
Arkadaşlar merhaba.Nokia e6 da arayan numaraların ismi görünmüyor(numara hem telefon defteri hem de hafızada kayıtlı olmasına rağmen) ne yapmalıyım?Yardımcı olursanız sevinirim.

birincisi:aynı numaradan iki kere kayıtlıysa görünmez
ikincisi:rehber ayarlarından tek hafıza kullanın.ya telefon hafızası yada sim hafızası.
sim hafızasından tüm rehberi tel hafızasına kopyalayın ve sim hafızasını kapatın seçeneklerden ama rehberi kontrol edin aynı numaradan iki kere kayıtlı olmadığına.

muge35_35

Üye
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.Bir de e6 dan ücretsiz facebook a giremiyor muyuz?Nokia e3 sahibi arkadaşım var, o ücretsiz giriyor fakat bende olmuyor ..

YkPkY

YkPkY

Üye
0.facebook kaldırıldı diye biliyorum.kalkmadıysa tarayıcı adresine 0.facebook.com yazman yeterli.

normal facebooksa wi-fi üzerinden ücretsiz girersiniz.

Ben teşekkür ederim

ltfcn01

ltfcn01

Üye
    Konu Sahibi
Hattın ne kardeş ?

muge35_35

Üye
Hattım avea

----------Eklendi @ 00:25:51 ---------- Yazıldı @ 00:22:22 ----------

0.facebook kaldırıldı diye biliyorum.kalkmadıysa tarayıcı adresine 0.facebook.com yazman yeterli.

normal facebooksa wi-fi üzerinden ücretsiz girersiniz.

Ben teşekkür ederim

Ciddi anlamda şu telefonu aldığıma bin pişmanım aslında o kadar çok sorun yaşadım ki aldığım günden beri anlatamam.Ayrıca hattım avea wifi ile facebooka girdiğimde diyor ki turkcell üzerinden ücretsiz erişim.Otur ağlaaa
:ah

YkPkY

YkPkY

Üye

Ciddi anlamda şu telefonu aldığıma bin pişmanım aslında o kadar çok sorun yaşadım ki aldığım günden beri anlatamam.Ayrıca hattım avea wifi ile facebooka girdiğimde diyor ki turkcell üzerinden ücretsiz erişim.Otur ağlaaa :ah

Hattım avea

0.facebook un yarattığı sorunun telefonla bir alakası yokki.ben uzun zamandır kullanmıyorumdum, sizin adınıza bende denedim tekrar,vodafone kullanıyorum, bendede ücretsiz erişim yok.
bu demek oluyorki sadece artık trcelle anlaşmasını devam ettiriyor.wifi üzerinden zaten 0.facebook.com'u kullanamazsın.bu bağlantı sadece şebekeye has ücretsiz bir bağlantı.wifiden normal faceye gireceksiniz.yani" w....facebook.com "
ben 5 aydır kullanıyorum e6yı hiçbir sıkıntım olmadı.çok güzel ve sağlam bir cihaz.gerçi kullanımdan kullanımada değişir fakat bir telefonun tüm nimetlerinden delice faydalanan ,sayılı en psikopat kullanıcılardan biriyim.ekran küçüklüğü dışında çok memnunum!
siz ne bekliyorsunuz bir e6dan bilemem...
bence değmez ağlamaya :) cihazı içinden feth edin yeter

muge35_35

Üye

0.facebook un yarattığı sorunun telefonla bir alakası yokki.ben uzun zamandır kullanmıyorumdum, sizin adınıza bende denedim tekrar,vodafone kullanıyorum, bendede ücretsiz erişim yok.
bu demek oluyorki sadece artık trcelle anlaşmasını devam ettiriyor.wifi üzerinden zaten 0.facebook.com'u kullanamazsın.bu bağlantı sadece şebekeye has ücretsiz bir bağlantı.wifiden normal faceye gireceksiniz.yani" w....facebook.com "
ben 5 aydır kullanıyorum e6yı hiçbir sıkıntım olmadı.çok güzel ve sağlam bir cihaz.gerçi kullanımdan kullanımada değişir fakat bir telefonun tüm nimetlerinden delice faydalanan ,sayılı en psikopat kullanıcılardan biriyim.ekran küçüklüğü dışında çok memnunum!
siz ne bekliyorsunuz bir e6dan bilemem...
bence değmez ağlamaya :) cihazı içinden feth edin yeter

Buda farklı bir bakış açısı internet şart gibi görünüyor böyle telefonlara ..tekrar teşekkür ederim çok değerli bilgileriniz için ...

YkPkY

YkPkY

Üye
Buda farklı bir bakış açısı internet şart gibi görünüyor böyle telefonlara ..tekrar teşekkür ederim çok değerli bilgileriniz için ...

0facebook konusunda yardımcı olamadım ama ücretsiz şebeke interneti için opera mini handler'e tavsiye ederim.forumu veya googleyi araştırın çıkacaktır,yeterli anlatımları mevcuttur..uzun zaman kullandım.dediğiniz gibi böyle bi telefon kullanmanın tadı istediğiniz yerde internetle çıkar.operatör internetleri nitekim biraz tuzlu,o yüzden vodafone geçtim uzun zaman önce.buda ikinci tavsiyemdir.
ben teşekkür ederim

muge35_35

Üye

0facebook konusunda yardımcı olamadım ama ücretsiz şebeke interneti için opera mini handler'e tavsiye ederim.forumu veya googleyi araştırın çıkacaktır,yeterli anlatımları mevcuttur..uzun zaman kullandım.dediğiniz gibi böyle bi telefon kullanmanın tadı istediğiniz yerde internetle çıkar.operatör internetleri nitekim biraz tuzlu,o yüzden vodafone geçtim uzun zaman önce.buda ikinci tavsiyemdir.
ben teşekkür ederim

Süper birşeymiş araştırdım ve 5.1 i indirdim kurdum kurmasına da hata veriyor ben beceremedim sanırım
:ah siz kullandım demişsiniz hala kullanıyor musunuz operayı ??

YkPkY

YkPkY

Üye

Süper birşeymiş araştırdım ve 5.1 i indirdim kurdum kurmasına da hata veriyor ben beceremedim sanırım
:ah siz kullandım demişsiniz hala kullanıyor musunuz operayı ??

eski sorümünü indirmişsiniz.artı bunu kurabilmek için telefonunuzun hackli olması gerekiyor
size kendi kullandığımı vereyim
http://s2.dosya.tc/server7/YH3EPg/Operahanler.zip.html
txt dosyasınıda yazılanları yeni hedef olarak uygulamanız gerekli

kefe93

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir sabah nokia'dan gelen "belle sistemine update edebilirsiniz" mesajıyla uyandım ve hemen telefonu update ettim.

Telefonu update ettiğimden beri başıma gelen temel sorunları anlatmak istiyorum. En önemlisi de kurtulamadığım bir sıkıntıyı.

İlk sorun tuş kilidi için kullandığımız tuş çok hassaslaştı. aç-kapa yapıyor dibine kadar kullanırsam. hassas davranmam gerekiyor.

Telefonu sorunsuz update ettim, hafıza kartsız kullanıyorum bişeyler çakışmasın diye.
Telefonun tarayıcı adres çubuğuna denk gelen kısımı kullanamıyorum??? Sadece tarayıcıda değil her ortamda. SANKİ üstteki yeni eklenmiş bar yarısına çıkık. Yenileme ve durdurma tuşunun olduğu sağ üstk köşeyi kullanabilmeme rağmen adresin yazdığı kısmı kullanamıyorum. Opera mini tarzı uygulamalarla alakası yok, üstteki bilgi sayfasını da aşağı çekemiyorum. Henüz kendisini bir kere görebildim.

Bu gece aklıma en son gelen şey olarak ekrandaki mat filmi çıkardım. Onunla alakası neydi bilmiyorum ama kısa bir süreliğine tekrar kullanabildim ve yine aynen eski haline döndü. Sanırım cam filmiyle bir alakası yoktu tamamen şans eseri oldu. Hard format, yeniden update, kusursuz olarak hepsini yaptım ama hiç birşey farketmedi.

Bu konuda en ufak bi öneriniz varsa denemeye hazırım. Telefonun garantisi devam ediyor ve garantiden çıkıcak bir işlemem yapamam. Zaten bu hafta itibari ile yedek telefon bulup servise vermeyi düşünüyorum.

İyi forumlar.​

YkPkY

YkPkY

Üye
Merhaba arkadaşlar, bir sabah nokia'dan gelen "belle sistemine update edebilirsiniz" mesajıyla uyandım ve hemen telefonu update ettim.

Telefonu update ettiğimden beri başıma gelen temel sorunları anlatmak istiyorum. En önemlisi de kurtulamadığım bir sıkıntıyı.

İlk sorun tuş kilidi için kullandığımız tuş çok hassaslaştı. aç-kapa yapıyor dibine kadar kullanırsam. hassas davranmam gerekiyor.

Telefonu sorunsuz update ettim, hafıza kartsız kullanıyorum bişeyler çakışmasın diye.
Telefonun tarayıcı adres çubuğuna denk gelen kısımı kullanamıyorum??? Sadece tarayıcıda değil her ortamda. SANKİ üstteki yeni eklenmiş bar yarısına çıkık. Yenileme ve durdurma tuşunun olduğu sağ üstk köşeyi kullanabilmeme rağmen adresin yazdığı kısmı kullanamıyorum. Opera mini tarzı uygulamalarla alakası yok, üstteki bilgi sayfasını da aşağı çekemiyorum. Henüz kendisini bir kere görebildim.

Bu gece aklıma en son gelen şey olarak ekrandaki mat filmi çıkardım. Onunla alakası neydi bilmiyorum ama kısa bir süreliğine tekrar kullanabildim ve yine aynen eski haline döndü. Sanırım cam filmiyle bir alakası yoktu tamamen şans eseri oldu. Hard format, yeniden update, kusursuz olarak hepsini yaptım ama hiç birşey farketmedi.

Bu konuda en ufak bi öneriniz varsa denemeye hazırım. Telefonun garantisi devam ediyor ve garantiden çıkıcak bir işlemem yapamam. Zaten bu hafta itibari ile yedek telefon bulup servise vermeyi düşünüyorum.

İyi forumlar.​

aynı sorun birisinde daha vardı.sakalım traşlı olduğu için sözümü en sonunda geçde olsa dinletebildim.nihayetinde servise gönderebildim.
telefonunun sorunu donanımsal,ekran dokunmatiği değişecek,boşuna formatla falan uğraşma.
cihazını düşürmüş yada çarpmışsın sert bir yere

eisenhiem

Üye
merhaba yaklasik 1 haftadir e6 kullanicisiyim. belle den sonra gps cook ama cook gec baglaniyor. 30dk geciyor desem yeridir. sadece tumlesik gps acik. Kapatip aciyorum yine bastan balnmak icin uzuun beklemeler oluyor. Neden olabilir?

lprmrtkck

Üye
tuş kilidi sorunu bendede var sadece tuş kilidi sorunu. donanımsal sorunmudur bilmiyorum ama orjinal annada bir sorun olmuyo belle yükleyince sorun oluyor enteresan

YkPkY

YkPkY

Üye
güncellemeyi nokia suitten yapan arkadaşlar
telinize phoenixle sıfırdan belleyi yükleyin.
suitle güncelleyelerde farklı sorunlara rastlıyorum.
ben hiçbir sorunla karşılaşmadım.
yepyeni bir yazılım sunacağım yarın inşallah,rötüşleri kaldı.bütün sorunlarınız kalkacak ortadan

Üst Alt