Müjde!!! S^3 Downgrade!!Belleden Dönmek İsteyenler (E6,E7,C7,C6,X7,vb.) GÜNCELLEME 29.02.2012

Sponsorlu Bağlantılar

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
Müjde!!! S^3 Downgrade!!Belleden Dönmek İsteyenler (E6,E7,C7,C6,X7,vb.) GÜNCELLEME 29.02.2012
Selam arkadaşlar...
Üç günlük
:zzz:uykusuz gecelerdeki mücadelem sonunda amacına ulaştı ve başardım.:good:
Çakma Belle'deki sıkıntılar hepimizin başını ağrıtmıştı, ta ki şu dakikaya kadar...
Orjinal Belle'nin şubat ayının kaçı olduğu belirsiz günde yayınlanmasını bekleyene kadar,telimizi sorunsuz kullanalım artık.
Birçok arkadaşımızın sıkıntılarını elimden geldiğince Belle üzerinde düzeltmeye çalıştım ama nafile.
N8 Belle üzerinden klonlanmış diğer model telefonlara sürülmüş çakma bellenin sıkıntılarını tüm kullananlar bilir.
Bilakis E6 cıların sıkıntılarınıda benden daha iyi kimse bilemez.
Ama bir değil,tüm S^3 modellerle birlikte geldim...

Başlamak,başarmanın yarısıdır

Resimler telefonumdan

29.02.2012
SON GÜNCELLENEN FİRMWARE'LERDE DOWNGRADE SIKINTILIYDI,ARTIK BAŞARILI

:megafon: İstediğiniz yazılıma dönmek için;
Kullandığınız S^3 cihazınızı İscandinavya yazılımıylada downgrade yapabilirsiniz.
Teli "No Connection Dead phone" yoluyla alttaki yazılımla ve verdiğim Phoenixle

susturun.
Teliniz dead kalacaktır
Sadece
İscandinavya DOWNGRADE 'de kullanacağınız PHOENİX sürümü alttakidir

(NOT:Bir çoğunuz elindeki phoenixle deneyecektir,o yüzden olmuyor diye yorum yapmayın lütfen...)

Sonra
Cihazınız için en eski yazılım olan benimki
21.13,sizinkinde hangisi en eskiyse,

(Navifirm geçici bir süre çalışmadığından yazılımları sitedende indirebilirsiniz)

Navifirmin sol üst köşesinden
SERVER seçeneğini Nokia Care Suit yapıp download kısmında 15 yada 16 dosyadan sadece EMMC dosyasının tikini kaldırıp kalan diğer bütün dosyaları indirip,diğer Phoenixide kaldırıp,herhangi bir 2011 PHOENİX sürümünü kurup DEAD PHONE yoluyla flashlayın

BU KADAR

ÇOK SORULDUĞU İÇİN YENİDEN ANLATIYORUM
Önce pcnizdeki antivirüsü kapatın,Nokia suitiniz yoksa kendi sitesinden indirip güncelleyin
Kahverengli linkteki 2010 phoenixi indirin ve kurun pcye.bir öncekini kaldırın yüklüyse.
Kahverengli linkdeki
iscandinavya yazılımınıda indirin atın program files/nokia/phoenix/products/rm-(telin hangi rm koduna sahipse-öğrenmek için *#0000# yapın telinize altta yazar)klasörü oluşturun.Örnğn: RM-609,bu benim kodum
Teli kapatıp takın usbye.phoenix tepesinden
Files/open product/rm(telinin ürün kodu) seçin okleyin,sonra tekrar tepeden no connectionu seçin.
Sonra tekrar tepeden
Flashing/Firmvare ubdate/açılan pencereden iscandinavya yazılımınızı seçin(... lı yeri tıklayın,çıkan pencereden yazılımı seçip okleyin).Dead phone kutusunu işaretleyip/Refurbishe basın.
Ekrana talimat penceresi çıkar,orada yazanlar;

usb çıkar
batarya çıkar,
batarya tak
usb tak
ok de

Flash işlemi başlayacaktır,(waiting 25den geriye saymaya başladığı zaman telinizi çıkartıp Phoenixi kapatın)bittikden sonra telefon susacaktır.
Sonra phoenixi kaldırın,kahverengli linkte verdiğim
phoenix son sürümü kurun.tekrar kahverengli linkden verdiğim Navifirmi indirip klasörü çıkarıp içinden exe dosyasına tıklayın.
Açılan pencereden tepede
server seçeneğini nokia care suit yapın.telefonunuz için en eski yazılımı indirin.cihazınızın rm kodu hangisiyse onu seçtikden sonra Release penceresinde cihazın için olan bütün sürümler çıkacak.
Belle hariç en yaşlı sürüm
11.5mi-12.3mü-21.13mü hangisisiyse download penceresinden
mark all yapıp hepsini indirip (en altta EMMC.fpsx dosyasını indirmeye gerek yok,kutusundaki tiki kaldırın) program files/nokia/phoenix/prodüct/Rm-(hangisisiyse cihazın) iscandinavya yazılımını silip içine atın.
Phoenixi açın.yukarıda anlattığım gibi Firmvare ubdate penceresine kadar gelin.(...) noktalı yere tıklayıp yazılımı seçin.alttan optionsa tıklayın.çıkan ekrandan kırmızı renkli EMMC.fpsx dosyasını silin,allow sw downgrade kutusunu işaretleyin,okleyin
Teli takın usbye

Dead phone kutusunu işaretleyin
Yine
refubish yapıyorsunuz.
Ekrana yine talimat penceresi çıkar,orada yazanlar;

usb çıkar
batarya çıkar,
batarya tak
usb tak
ok de

Flash işlemi başlayacaktır
İşlem bittikden sonra teliniz açılacaktır,açılmıyorsada siz açın.eğer olmamışsa yılmadan aynı işlemleri tekrarlayın,biyerde hata yapılmış demektir.Bu işler sabır işidir.kendim günde 20 kere flash atmakdayım.Eğer olmamış olsa bu konuyu açmazdım

ARTIK OLMUYOR DEMEYİN,LÜTFEN
SADECE TAKILDIĞINIZ YERDE SORUN,AMA YERİ GELİYOR HERAN YETİŞEMİYORUM,OLAMIYABİLİYORUM.

E6 için en son fw olan 111.130.625'den düşürüldü.Sonuç başarılı...
--------------------------------------------------------------------------------
:ünlem:LÜTFEN EMEĞE SAYGI DUYUNUZ VE ALINTI YAPIP ADINIZA YAYINLAMAYINIZ.ALINTILARDA SİTE VE NİCH BELİRTİNİZ.
Bir Teşekkür Yada Beğeni Yeter
Maxicep Ailesi

• Beğen
  • Sevdim
Tepkiler: R.BEDRAN, Jan, ahmetkaya1991 ve 43 diğerleri

lprmrtkck

Üye
eline sağlık indiriyorum bakalım yazılımdan doğan donanımsal sorunlar düzelicekmi

----------Eklendi @ 13:24:59 ---------- Yazıldı @ 12:10:06 ----------

oh be mis gibi oldu telefon ama font magnifier yok bunda :/ font zoomer da stabil değil bazı yerleri küçültüp büyütüyo

• Beğen
Tepkiler: Jan ve yutkun
Ricochet

Ricochet

Üye
Belleden annaya dönmek attan inip eşeğe binmeye benzer bence.Belle neden çakma oldu anlamadım.Nokianın kendi yaptığı yazılımın interntete sızmış hali.(nokia C7 için)

• Beğen
Tepkiler: Jan

lprmrtkck

Üye
Belleden annaya dönmek attan inip eşeğe binmeye benzer bence.Belle neden çakma oldu anlamadım.Nokianın kendi yaptığı yazılımın interntete sızmış hali.

e6 nınki internete sızmış değil meraklı insanların n8 den e6 ya port ettikleri bir yazılım n8 de e6 arasında dağlar kadar fark olduğu için hatta alakaları olmadığı için çok sorunlar çıkartıyor inanki anna daha güzel

bu arada şunu farkettim belledeki klavye arka ışığı daha gçlü yanıyo ananda çok düşük yanıyo

• Beğen
Tepkiler: Jan ve yutkun
yalcin_34

yalcin_34

Üye
Yüklemenin son aşamasında sorun çıkmıştı. Açılışta da türkçeyi seçtikten sonra ülke seçiminde takılıyordu. Ama bekleyince düzeldi. Şimdi gayet güzel çalışıyor. Teşekkürler.

• Beğen

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
e6yı bilmem ama ben c7 belleden memnunum geri dönmekte istemiyorum

dönmek isteyenler için güzel konu olmuş teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Jan ve Suyaka
DustoJniK

DustoJniK

Üye
Şubatta gelen belle şu an elimizde olan belleden iyi olmayacağı kesin nokia ne zaman adam gibi yazılım çıkartmış... Not : Telefon C7..

• Beğen
Tepkiler: Jan, oztas47 ve armync33
YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
Yüklemenin son aşamasında sorun çıkmıştı. Açılışta da türkçeyi seçtikten sonra ülke seçiminde takılıyordu. Ama bekleyince düzeldi. Şimdi gayet güzel çalışıyor. Teşekkürler.

o takılması normal çünkü açılıştaki mail ayarlarını,mesaj gönderimini ve ovi hesabı kaydını kapattığım için onları atlıyor.yani herhangi bir sorun yok arkadaşım.
güle güle kullan

----------Eklendi @ 18:46:08 ---------- Yazıldı @ 18:44:16 ----------

e6 nınki internete sızmış değil meraklı insanların n8 den e6 ya port ettikleri bir yazılım n8 de e6 arasında dağlar kadar fark olduğu için hatta alakaları olmadığı için çok sorunlar çıkartıyor inanki anna daha güzel

bu arada şunu farkettim belledeki klavye arka ışığı daha gçlü yanıyo ananda çok düşük yanıyo

evet annayı bende özlemişim.bu sürüm daha hızlı ve akıcı.
ekran ışığını açmayı denedinmi.bende normal çünkü bi fark göremedim.
sensörle alakalı bişey.

----------Eklendi @ 18:46:56 ---------- Yazıldı @ 18:46:08 ----------

Belleden annaya dönmek attan inip eşeğe binmeye benzer bence.Belle neden çakma oldu anlamadım.Nokianın kendi yaptığı yazılımın interntete sızmış hali.(nokia C7 için)

attan deveye bindik

----------Eklendi @ 18:48:34 ---------- Yazıldı @ 18:46:56 ----------

eline sağlık indiriyorum bakalım yazılımdan doğan donanımsal sorunlar düzelicekmi

----------Eklendi @ 13:24:59 ---------- Yazıldı @ 12:10:06 ----------

oh be mis gibi oldu telefon ama font magnifier yok bunda :/ font zoomer da stabil değil bazı yerleri küçültüp büyütüyo

font magnifi özellikle kaldırıyorum gereksiz bir program çünkü.
ekran ayarlarından yazı tipi boyutunu büyütüp küçültebilirsin.o daha sağlıklı

----------Eklendi @ 18:52:17 ---------- Yazıldı @ 18:48:34 ----------

c7ni usbyle ovi suit modunda bağladığın zaman,bilgisayarının aygıt yöneticisinden-en altta- "wireless communication devices"e tıkladığın zaman telefon modeli olarak ne görünüyor.bi bakarmısın

----------Eklendi @ 19:00:47 ---------- Yazıldı @ 18:52:17 ----------

Şubatta gelen belle şu an elimizde olan belleden iyi olmayacağı kesin nokia ne zaman adam gibi yazılım çıkartmış... Not : Telefon C7..

c7ni usbyle ovi suit modunda bağladığın zaman,bilgisayarının aygıt yöneticisinden-en altta- "wireless communication devices"e tıkladığın zaman telefon modeli olarak ne görünüyor.bi bakarmısın

• Beğen
Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
Tesekkurler guzel konu olmus.
E6 kullananlara bir cozum olmus bence.

• Beğen
Tepkiler: Jan ve YkPkY
gogis

gogis

Üye
teşekkürler fakat belleden şaşmam :)

• Beğen
Tepkiler: Jan ve YkPkY

Silinen Üye 2149105

Kapalı Hesap
font güzelmiş onu nerden bulabiliriz ya da ismi nedir? :hmmm

yasarr35

Üye
teşekkürler :)

cross_fire

Üye
e7 için takipteyim 25.008 yükledim belle yüklünmiyo downgrade yapabilirsek belle yi yüklryebilirim :)

beyada

beyada

Üye
bende c7-00 gorunuyor belle yuklu recep beyin yukledigi

cross_fire

Üye
eywallah e7 im ellerinden öper :) :)

Otuz

Üye
abim indiriyorum Allah senden razı olsun sende olmasan halim yamandı bu hafta sonu telefonumu verecektim onun karşılığında olursa şayet dile benden ne dilersen

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Otuz

lprmrtkck

Üye
ya font zaten small dada ben dhaada küçültmek istiyorum font magnefilier i bulamazmıyız

onun haricinde evet güçten kaynaklı arka ışık durumu ama bellede en düşükte bile klavye iyi aydınlanıyordu neyse bakıcaz ona

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
ya font zaten small dada ben dhaada küçültmek istiyorum font magnefilier i bulamazmıyız

onun haricinde evet güçten kaynaklı arka ışık durumu ama bellede en düşükte bile klavye iyi aydınlanıyordu neyse bakıcaz ona

bir bakayım son sürümüne

Üst Alt