Yeni Konu Açmadan Bir Bakın

Sponsorlu Bağlantılar

qsaw

qsaw

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Konu Açmadan Bir Bakın
Yeni Konu Açmadan Önce Arama Motorunu Kullanın

Ben bu yazımda elimden geldiğimce konu açmaya gerek duyulmayacak şeyleri yazacağım.İnşallah yardımcı olurum:D

Öncelikle Güç Tasarrufu Modunda İken Engellenen Özellikler

Bu başlığı Genellikle Güç Tasarrufu Modunda iken Telefonunu Kullananlar İçin Koyuyorum

1-Güç Tasarrufu Modunda İken Telefonunuzun Flashını El Feneri Olarak Kullanamazsınız.Eğer Bunu Hiç Fark etmediyseniz Telefon Ana Ev Ekranında Kilit tuşunu 3 Saniye Çekik Tutun Telefonunuz Büyük İhtimalle Titreyecektir Korkmayın :D

Not :
Bu Özellik n8 De Kullanılmaz Çünkü Xenon Flash Sürekli Yanık kalamıyor.Bu Da Flash'ınızı Nasıl Aktif Hale Getireceğiniz :D

2-
Güç Tasarrufu Modunda İken Telefonunuz Sleeping Screen Gibi Ekran Koruyucularını Devre Dışı Bırakır.Bu Yüzden Sleeping Screen'i Kurdukdan Sonra Güç Tasarrufu Modunda Olmadığınıza Dikkat Edin!!!

3-
Güç Tasarrufu Modunda İken Telefonunuz Kendini Otomatik Olarak GSM(2G) Moduna Alır Ben Denemedim Ama Teorik Olarak Görüntülü Konuşma Yapamazsınız.(Eğer Deneyen Varsa Bu maddeyi Düzeltebilirim)

Telefonunuz Hakkındaki Küçük Kısayol İpuçları

1-Telefonunuzun Menü Tuşuna Basılı Tutuğunuzda Açık Uygulamalar Sekmesini Açar.

2-Telefonunuzda Ara'Ya basıp * Tuşuna Basılı Tuttuğunuzda B
luetooth'u Açarsınız Tekrar Basılı Tuttuğunuzda Kapatırsınız.

3-Bazı Telefonlarda(c7,n8 ) Müzik Klasörüne Girdikten sonra Orada Bulunan Rdy. Kul. Çal.(Radyo Kullanarak Çal) Sayesinde Radyolarınıza Boş Bir Frekans Aracılığı İle Müzik Ve Video Seslerinizi Kullandıra Bilirsiniz.Bu özellik ile sonradan Satın Alınana Arabanın Çakmak Tuşuna Bağlanan Gereçlere İhtiyacınız Kalmaz.

Not :
Frekans ın boş Veya o Ortamda Çekmemesi (Az Çekmesi de olabilir) Gerekir Zaten dolu olan ve radyonunuzn çektiği frekansa telefonunuzu bağlayamazsınız.

İşte Bununla İlgili Videomuz
(Ben Çektim :D )

[video=youtube;scXKF43Hi4s]http://www.youtube.com/watch?v=scXKF43Hi4s[/video]

4-Telefonunuzun Arama Sonlandırma Tuşuna Bastığınızda Ekranı ve Tuşları Kilitle Seçeneği Yandaki Kilit Tuşu İle Aynı İşlevi Görür.

5-
Telefonunuzun Arama Sonlandırma Tuşuna Bastığınızda "Güç Tasarrufunu Kapat" Seçeneği de Güç Tasarrufunu Kapatır.(Bu İki Maddeyi Bir Eli Boşta Olanlar İçin Kolaylık Olsun Diye Yazdım :D )

6-
Telefonunuzun Aram Sonlandırma Tuşuna Bastığınızda "Kaldır : ... (No Name veya Hafıza Kart Olabilir)" e tıkladığınızda Hafıza Kartınızı Çıkarmadan Önce Kendini Hazırlar Eğer Bunu Yapmazsanız Bir Daha ki Sefer Yapmanız Konusunda Uyarı Alırsınız.

7-Arama Tuşuna Basılı Tutuğunuzda Şimdi Konuşun Yazısı Gelecektir Girmek İstediğiniz Klasörün Adını veya Aramak İstediğiniz Kişinin Adını Mikrofona Doğru Tane Tane Söyleyin Size En Yakın Sonuçları Çıkartacak Dır.

8- Lifetime Yani Ömür Sayacı Telefonu Aldığınızdan Beri Konuştuğunuz Süreyi Gösterir Şu Kodu Girerek Öğrenebilirsiniz : *#92702689#

Telefonun On The Go (OTG) Özelliği Hakkındaki Detaylar

Bu Başlığı On-The-Go Teknolojisine sahip telefonların Desteklediği Cihazlar Hakkındaki Sorular İçin Koydum

On-The-Go Teknolojisini
Linkdeki Aparat Sayesinde -Bu Aparat n8 in Kutusunda Bulunuyor- usb Flashlarınızı ve usb girişli olan diğer cihazlarınızı takarak kullanmayı sağlıyor.

1-On-The-Go Teknolojisinde USB Flashlar dışında Klavye, Mause, Harici Disk(Fat32 Formatlı) gibi aletleri de kullanabilirsiniz.

2-Harici Disklerinizden Sadece Fat32 ile Biçimlendirilmiş Olanları.

Peki Nedir Bu Fat32 ?

Fat32 en fazla 32GB lık Bir Yeri Biçimlendiren Genellikle USB Gibi Büyük Boyutlar Taşımayan Cihazlarda bulunur. Harici Disklerinizde Fat32 den Ziyade NTFS Biçimi Bulunur Bunun Nedeni Daha Modern Yeni Olması ve Fat32 ye oranla Çok Büyük Miktarlarda Biçimlendirme Yapıla Bilmesidir.Ayrıca NTFS Fat32 den daha hızlıdır Fakat s^3 Telefonlar Şu an Sadece Fat32 Destekliyor:(

Arkadaşlar kablo kullanarak bağladığımız flash bellekler gibi hafıza kartları da Fat32 olarak biçimlendirilmiş olmalı aksi halde telefonunuz görmez.

Yani Anlayacağınız telefonlarımız Fat32 dışında bir Dosya Sistemini Desteklemiyor.
( veya gibi eski sürümler hariç
:nono: , en yeni sürümü bu olduğunda bunun üzerinden konuşuyorum.)

Buyrun Fat32 Ve NTFS

Fat Dosya sistemi hakkında daha fazla bilgi için Tıklayın.

3-Telefonunuz Her Türlü Aletle Uyuşmaz Bazı Mauselerle Uyuşur iken Bazılarını Tanıyamadığı Oluyor!!!

4-Telefonunuza Çoğaltıcı Takmayı Düşünenler Forumdaki Diğer Arkadaşlardan Yardım Alın Klavte ve Masuelerde Olduğu Gibi Bunlarda Uyuşmazlık Yaratabiliyor Şahsen Benimki Olmadı :(
Uyuşturabilen Varsa Cihazının Linkini Yazsın Paylaşayım.

5-Harici Kamera Takmaya Çalışdım Fakat Uyuşmadı Uyuşturabilen Varsa Cihazının Linkini Yazsın Paylaşayım

Telefonunuzun Bazı Özellikleri İçin Bulunan Aparatları

Bu Konu Başlığını Telefonunuzun Aparatlarının Neler Olduğu hakkında Biraz Bilgi Edinmeniz İçin Koydum

On-The-Go:

Bu Aparatın Ne Olduğu hakkında Az Çok Bilgi Edinmiş Olmanız Lazım

Nokia Linki :

Satın Alma :

Type:
CA-157

Telefonunuzu TV Ye Bağlamak

HDMIBu Özellik n8 ve e7 de var HDMI Çıkışları Sayesinde Bu Kabloyu Kullanabiliyorlar.

Nokia Linki :

Satın Alma:

Type: CA-156

TV-Av Kablosu Bu Tv Kablosu Direkma Kulaklık Taktığınız Giriş İle Çalışır 3 Tane Çıkışı Vardır Bu Çıkışları Kesin Tanıyorsunuzdur:D

Nokia Linki:

Satın Alma:

Type:CA-75u

Evet Gelelim bu aparatın hakkındaki sorulara skart girişli tüplü televizyonlar için bazı aksesuarlar var fakat satın alınmasıyla ilgili bir fikrim yok googleyi kullanarak bulmaya çalışabilirsiniz.

Dikkat!!!
Verdiğim Satın Alma Linklerini Özenle Felan Seçmedim Arkasında Durmuyorum Google Amcaya Sorduğumda bunları çıkardı İlk Üçü Yazdım :D

Telefonunuzda Sorunlar Varsa Kesin Çözüm Hard Formattır

Evet arkadaşlar eğer telefonunuzla sorun yaşıyorsanız ilk yapmanız gereken soft formatı denemektir.

Eğer bu çözemezse hard format yada flash atmanız gerekir flash atmakla ilgili bir üst konu mevcut hard formatla ilgilide farklı telefonlarda farklı konular açılmış ama o konuları bulmak zor olabileceğinden bu konuya ekleyeyim dedim.

Dikkat! Telefondaki bütün veriler silinir.

Peki hard format nasıl atılır ilk şarlardan biri öncelikle hafıza kartını biçimlendirmektir.Sonra yapacağımız telefonu kapamaktır buraya kadar bütün telefonlarda aynı işlem buradan sonra değişiklikler oluyor.

Önce C6-01 ile başlayalım

Evet resimde ön yüzden belli oluyor.

Format = Menü Tuşu>>>Açma Kapama Tuşu>>>Kamera Tuşu>>>Ses Kısma Tuşu bu tuşlara telefon kapalı iken nokia yazısı gelene kadar basılı tutun nokia yazsı gelince zaten titrer felan formatın tamamlandığını anlarsınız.Şimdi Sizi Buraya Alalım.

N8

Evet resimlerde de görüyoruz.

Format = Menü Tuşu>>>Kamera Tuşu>>>Ses Kısma Tuşu>>>
Açma Kapama Tuşu bu tuşlara telefon kapalı iken nokia yazısı gelene kadar basılı tutun nokia yazsı gelince zaten titrer felan formatın tamamlandığını anlarsınız.Şimdi Sizi Buraya Alalım.

C7

Format = Menü Tuşu>>>Kamera Tuşu>>>Ses Kısma Tuşu>>>Açma Kapama Tuşu bu tuşlara telefon kapalı iken nokia yazısı gelene kadar basılı tutun nokia yazsı gelince zaten titrer felan formatın tamamlandığını anlarsınız.Şimdi Sizi Buraya Alalım.

E7-00

Format = Menü Tuşu>>>Kamera Tuşu>>>Ses Kısma Tuşu>>>Açma Kapama Tuşu bu tuşlara telefon kapalı iken nokia yazısı gelene kadar basılı tutun nokia yazsı gelince zaten titrer felan formatın tamamlandığını anlarsınız.Şimdi Sizi Buraya Alalım.

Arkadaşlar en fazla kullanılan telefonları yaptım istek gelirse diğerlerini ekleyebilir yada yardım edebilirim.

Eğer yeni Format Attıysanız Aşağıdaki Linke Bakın Sonra Konu Açarsınız

http://www.maxicep.com/symbian-3-genel/anna-25-007-tum-guncellemeleri-anlatim-563659.html

Yeni Nesil Nokia 603, 700 ve 701 Belle Telefonlara Flash Atmak

C6-01 Dead Phone ve Flash resimli anlatım Rm-718 üzerinden anlatılmıştır

Çünkü Hard Format atıldığında bazı uygulamalar silinir. (Ovi mağaza, harita, resim düzenleyici, video düzenleyici, qt bileşenleri)

Yazdığı Mesajlar İle Konuya Katkıda Bulunan Arkadaşımız

Profil bilgileri: CanKartaL - MaxiCep.Com

• Beğen
Tepkiler: mcahm, bozkurt955, cigazen ve 18 diğerleri

cyber

cyber

Üye
Faydalı paylaşım teşekkürler

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
teşekkürler