Türk CFW Kuvvetleri (T.C.K) CFW ve Mod Duyuruları | Genel Başlık | Güncel (02.03.2012)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Türk CFW Kuvvetleri (T.C.K) CFW ve Mod Duyuruları | Genel Başlık | Güncel (02.03.2012)

Türk CFW Kuvvetleri | Çılgın Türkler​

Güncelleme: 02.03.2012

Ekibimizdeki tüm üyelere duyurulur!

Pazartesi gününden itibaren T.C.K v1 Final çalışmalarımıza başlayacağız. Sürekli forumda online bulunmanız rica olunur.

Telefonlara göre modder dağılımları:

Anılbaran: Nokia 5800, 5530, X6'ya CFW çıkaracak
Rambo_FT: Nokia 5230-5235, 5228-5232-5233, 5250'ye CFW çıkaracak

Bu ekibin amacı ister bireysel, ister ekipsel çalışmalar sonucu sizlere faydalı olabilmektir.

http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...lesmis-gucler-yeni-cfw-hazirliyor-568830.html adresindeki OFW edit çalışmamızı süresiz askıya almış bulunmaktayım. Bu çalışmanın tamamen durdurulduğu anlamına gelmemektedir. Bir sürpriz yapıp çalışmamızı bitirebiliriz. Fakat şuan TC.K ekibinin gündelik hayatı (sınav, okul vs.) devam etmektedir. Sosyal yoğunluk bittiğinde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

C6 CFW'si yapma çalışmalarımız bir süre sonra başlayacaktır. Maxi Power C6 Multi CFW C6v41 Port 5800√ 5230√ X6√ adresindeki CFW'ler ile devam edilecektir.

Yeni hedeflerimizi açıklıyorum:

C6v41 portu üzerinde:

- Port revize yapılacak. | Bunun anlamı C6v41 Orjinal Port'larının düzenlenecek olmasıdır.
- Portun kendi hataları en aza indirgenecek. | Kamera kullanılıyor, güç düğmesine basınca ev ekranına atma, tv çıkış çalışmama gibi sorunları çözeceğiz.
- Porttaki dahil uygulamaların en son sürümleri yüklenecek. | Web browser, müzik çalar gibi bileşenlerin son versiyonları dahil edilecek.
- Porttaki sorunları gidermek için gerekirse 3. parti uygulamalar kullanılıcak. | QWERTY klavyede silme tuşunun tam olarak işlev yapmaması yüzünden Swype kullanmak gibi.
- Pil yönetimi geliştirilecek. | Orjinal C6v41 Port'larına göre daha iyi pil deneyimi sağlayacağız.
- Listelerdeki kinetik kaydırma optimum düzeye çıkarılacak, kasmalar tamamen ortadan kaldırılacak. | Özellikle dosya yöneticisi ve Rehberde olan bir bug ve çözmeyi hedefliyoruz.
- Bellek yönetimi optimum düzeye çıkarılacak. | Telefonun normal kullanımda ulaşabileceği Max. boş bellek miktarını arttırmayı hedefliyoruz.
- Türkçe yanına İngilizce, Bulgarca ve İspanyolca dilleri eklenecek. Telefondaki tüm özelliklerin bu dillerle uyumlu olması sağlanacak. | CFW'nin tüm dünyada tanınabilmesi için başka dillere ait versiyonlar çıkaracağız.
- Nokia 5800, 5230, 5235, 5530, X6, 5250, 5228, 5232 ve 5233 telefonlarının tümüne CFW çıkarılacak. | Yapılacak işlem bir portlama değil modlama olduğundan hatasız olabileceğini düşünüyoruz.
- Piyasadaki tüm modlar mümkün çerçevede uygulanacak. | Bu 'çok uygulama gömülecek' anlamında değildir. CFW'yi zenginleştirmek için geliştirme modlarını (mesela Mediabar'a Accel Switch eklemek gibi) uygulayacağız.
- Tamamen kullanıcı dostu CFW'ler oluşturulacak. | İlk kurulduğu andan sizi sıkmayacak şekilde eski alışkanlıklarınızıda kullanabileceğiniz bir CFW (ör: eski büyük QWERTY klavye) hedefliyoruz.

-----

T.C.K Ekibinin Kişisel CFW Çalışmaları

Çılgın Türk Rambo_FT'nin CFW Çalışmaları:

T.C.K Ekibinin İlk Kişisel Ürünü: OmegA Yeniden Doğuyor

Çılgın Türk Anılbaran'ın CFW Çalışmaları:

http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...sisel-urunu-speedy-yakinda-5800-a-580872.html

Çılgın Türk pitbull16'nın CFW Çalışmaları:

(Henüz Yok)

Çılgın Türk SéRD@R ~'ın CFW Çalışmaları:

(Henüz Yok)

• Beğen
Tepkiler: bymen07, ErdoanKys, anılbaran ve 4 diğerleri

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ne diyelim hayırlısı olsun şimdiden başarılar

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869 ve anılbaran
anılbaran

anılbaran

Üye
:yuru

Mert045

Mert045

Üye
Yeni isim süper olmuş :oke:

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
ultrAslan.sefer

ultrAslan.sefer

Üye
ama iyi iş çıkarıyorlar her modlama yaparken telefon açılmayabiliyor ince eleyip sık dokumak gerekiyor bu işte

• Beğen
fatih982

fatih982

Üye
çalışmalarınızda başarılar binbaşım

5800_xpress_M

Üye
başarılar diliyorum hepinize.. Kolay gelsin :)

• Beğen
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
yürekten tebrik ediyorum sizleri konudaki gereksiz mesajlar temizlenmiştir:oke:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
yürekten tebrik ediyorum sizleri konudaki gereksiz mesajlar temizlenmiştir:oke:

Biraz ara verip siteye uğramayınca neler oldu böyle :hmmm. Gereksiz mesajları görmedim ama görmemem daha iyi galiba, mesajları sildiğiniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet
anılbaran

anılbaran

Üye
hıımm tamam anladım sanırsam :)

• Beğen
Tepkiler: Mehmet
OnurAdibelli

OnurAdibelli

Üye
Türk CFW Kuvvetleri | Çılgın Türkler​

T.C.K Ekibi:

Çılgın Türk Rambo_FT (T.C.K Yöneticisi)
Çılgın Türk Anılbaran (T.C.K Yardımcı Yöneticisi)
Çılgın Türk pitbull16 (T.C.K Modderi)
Çılgın Türk SéRD@R ~ (T.C.K Modderi)

Bu ekibin amacı ister bireysel, ister ekipsel çalışmalar sonucu sizlere faydalı olabilmektir.

Ekibe yeni modder alımı olmayacaktır. İhtiyaç halinde sadece test edicileri alacağız.

Önceden ekibe katılan, ysatxE ve ONURCAN_149 üyelerine teşekkür ediyorum. Bu üyeleri T.C.K ekibi içerisinden çıkarırken çok düşündüm, fakat en iyisinin bu olduğuna karar verdim. Çünkü bu listedeki 4 kişi hakkıyla çalışmış ve zamanında birlik olabilmiş ardından yardımlaşarak CFW çıkarabilmiştir. Ayrıca biz aynı telefon için bir çok modder almak istemiyoruz.

Ekipte rütbe yükseltme işlemi bir süreliğine yapılmayacaktır.

http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...lesmis-gucler-yeni-cfw-hazirliyor-568830.html adresindeki OFW edit çalışmamızı süresiz askıya almış bulunmaktayım. Bu çalışmanın tamamen durdurulduğu anlamına gelmemektedir. Bir sürpriz yapıp çalışmamızı bitirebiliriz. Fakat şuan TC.K ekibinin gündelik hayatı (sınav, okul vs.) devam etmektedir. Sosyal yoğunluk bittiğinde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

C6 CFW'si yapma çalışmalarımız bir süre sonra başlayacaktır. http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...multi-cfw-c6v41-port-5800-5230-x6-541173.html adresindeki CFW'ler ile devam edilecektir.

Hayırlısı Olsun .
Birşey dememe gerek kalmamış zaten.İyi Akşamlar.

*-king-*

*-king-*

Üye
hayırlı olsun soylediğim ismin kullanılması cok mutlu etti beni . İnşallah çok güzel işlee çıkcak

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
İyi çalışmalar

Üst Alt