Flaşsız-Sertifikasız Symbian Anna, S^3, S60v3, S60v5 Hackleme (Videolu Anlatim)

Sponsorlu Bağlantılar

sibernetik

sibernetik

Üye
    Konu Sahibi
Flaşsız-Sertifikasız Symbian Anna, S^3, S60v3, S60v5 Hackleme (Videolu Anlatim)
14.02.2012 - SYMBIAN BELLE DE DAHİLİ BİLEŞEN HATASI VERİYOR - BELLE İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.

KONU 20 EYLÜL 2011 DE GÜNCELLENMİŞTİR
butarihten önceki tüm yorumları ve hataları yok sayabilirsiniz.

S60, S60v3, S60v5, S60 9.4, S^3, Symbian Anna,

N8 , C7 GİBİ KENDİ DAHİLİ HAFIZASI OLAN TELEFONLARDA SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR İŞLEMLERİNİZİ DIŞARDAN TAKTIGINIZ BİR HAFIZA KARTI ÜZERİNDE YAPIN.. İŞLEMİNİZ BİTİNCE HAFIZA KARTINI ÇIKARABİLRSİNİZ İSTERSENİZ
.

Öncelikle Dosyayı Aşağıdaki Eklentiden İndirin Daha Sonra Aşağıdaki Videoyu İzleyin (Ses Yok) . Daha Sonra Anlatılanları Uygulayın

[video=youtube;G-KIgJ1-cwA]http://www.youtube.com/watch?v=G-KIgJ1-cwA[/video]

Tam Ekran Olarak İzleyin. Eğer Bağlantınız İyi ise 720p Hd olarak İzleyin.

( Bu işin mantığı şudur. Dr.Web bir antivirüs programı oldugundan telefonun tüm klasör ve dosyalarını silme , ekleme ve değiştirme özelliğine sahiptir. bizim yaptığımız ise Rompatcher dosyalarını sanki kendi silmiş gibi gösterip , aslında sildiği sonradan eklediğimiz virüs biz onları değiştirdiğimiz için Dr.Web tende Restore ( yani geri yükle ) diyerek bizim istediğimiz dosyaları gerekli yerlere koymasını saglıyoruz. )

1- Dr Web Klasörü - drweb-600-symbian-s60.sis - Bu virüs programını Telefonu Depolama modunda erişebildiğiniz Sürücüye kurun.. C:\ye kurmayın!;
Dr Web i çalıştırın Get licence keyden Demo alın ( basit bir işlem otomatik indiriyor zaten ) - ( Demo almak için istenen bilgileri sallasanızda olur )

2- Virüsler Klasörü - ( telefona kurmayın adı üstünde virüs ) . içindekileri oldugu gibi Dr Webi kurdugunuz Sürücüde bir klasöre koyun.Daha sonra Dr Webten Scan Custom Folder/File dan O virüsleri koydugunuz Klasörü seçin ( Menuden Select demeniz gerek ) . Sonra Start'a basın
Doğal olarak virüsleri bulacak tümünü secip Quaranti ( Karantina ) yı seçin.. İşlem bittikten sonra. Telefonu Depolama modunda bilgisayara bağlayın ve Private\20024113\Quarantine klasörüne gidin ve içindekileri silin.

3- Private Klasörleri - Dr Webi kurdugunuz Sürücü Harfine uyan klasöre girin ve Private\20024113\Quarantine nin içindeki dosyaları kopyalayın ve Dr webi kurdugunuz sürücüdeki Private\20024113\Quarantine klasörüne koyun.. ( klasör olarak kopyalamayın sadece 4 dosyayı kopyalayın ). Usb kablosunu çıkarın Dr.Web i açın Seçeneklerden Quarantinaya gidin Ordaki tüm dosyaları seçin (Select All) Restore basıyın. Bu işlem rompatcherin kurulması için gerekli dosyaları sisteme koyacaktır.. (İşlem başarılı ise o dosyalar 6 tane oluyor kendi kendine sonra bi işlem yapmadan kapatın dr.webi )

4-Rompatcher 3.1 Klasörü - İçindeki Rompatcheri C:\ ye kurun ;

Rompatcherin Ne Olduğunu bilmiyorsanız . Rompatcheri açın Listedeki iki mavi seceneğinde üstüne tıklayarak yeşil hale getirin. Bu Şekilde tüm uygulamaları yükleyebilir ve Sistem dosyalarını görebilirsiniz.. eğer her telefonu açtıgınızda bununla ugraşmak istemezseniz listedeki secenekleri Add to Auto ile otomatik açılır yapabilirsiniz.

not1- N8 VEYA KENDİ DAHİLİ HAFIZASI OLAN TELEFONLARDA SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR İŞLEMLERİNİZİ DIŞARDAN TAKTIGINIZ BİR HAFIZA KARTI ÜZERİNDE YAPIN.. İŞLEMİNİZ BİTİNCE HAFIZA KARTINI ÇIKARABİLRSİNİZ İSTERSENİZ.

not2- Bazı Antivirüs Programları Dosyanın içinde Kullanacağınız virüsleri otomatik siliyor olabilir. Dosyanın içindeki virüsler cep telefonları içindir bilgisayarınıza zarar vermez o yüzden işlemler sırasında antivirüs programınızı kapatmanızı öneririm.

not3- Rompatcher açtığımda bu hatayı alıyorum \sys\bin\Patcher*.LDD ve o 2 seçenek yeşil olmuyor X oluyor diyenler Restore yaparken Select All demeyi unutmuşsunuz . sadece en üstteki dosyayı Restore etmişsiniz . Select All Demeyi Unutmayın .

not4- Tüm anlatılanlar ve notlara rağmen yapamadıysanız birde Ovi suiti kapattıktan sonra deneyin.. Bazen Depolama modunda açsanızda Ovi Suite Depolama Modunu "Ovi moduna" çeviriyor.

İşleminiz başarılı olduktan sonra Dr Web i kaldırabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Forza_BıyıK, michael myers, BADELE ve 14 diğerleri

sibernetik

sibernetik

Üye
    Konu Sahibi
ikisinide dene bakalım hangisi çalışacak.

uribaju

uribaju

Üye
denemek lazım

aliriza90

Üye
Arkadaşlar, kendim bizzat denedim C6-01' de çalışıyor. Teşekkürler bu arada bilgiler için.

tavbiy

tavbiy

Üye
arkadaslar aksam tüm yorumları okuduktan sonra anna yı kurdum ve hiç bir problemle karsılasmadım kurar kurmaz da ilk işim teli hacklemek oldu acaba olurmu diye denedim daha önce sertifalandırmıs oldugum helloox2 programını kurdum ve hiç bir sıkıntı çıkarmadan hatta gram sıkıntı yaratmadan hackledi teli.....
ardından rompacher girdim ve pacthes klasörüne gerekli yamaları attım sıkıntı yok.... private klasörü dahil acık şimdi ben hiç bir sıkıntı göremedim... ve gayette basarılı bir sekilde hack oldu tell....

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Başka bir link bulamadınızmı sinir oldum ve sonunda oldu teşekkür ederim ama linkler yüzünden kaç saat uğraştım iki yöntem var ama senin yöntem 100 yüz olumlu

-sunrise-

-sunrise-

Üye
deneyen var mı ;opda da sertifika verimyor yapabilen var mı ??

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Oluyor ama şu linkten virüs indirmem gerekiyor

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Bende yaptım c7 anna hack tamam

gogis

gogis

Üye
dosyalara erisebiliyoruz. Peki sertifikasız uygulamalar da yüklenecek mi

LeoFrankLy

LeoFrankLy

Üye
denedim oldu. tşkr ederim. evet yükleyebiliyorsun bu sayede ama telefonu her açıp kapattığında rompatcherdan aktif etmen lazım tekrar

boyabatlı

boyabatlı

Üye
denedim oldu. tşkr ederim. evet yükleyebiliyorsun bu sayede ama telefonu her açıp kapattığında rompatcherdan aktif etmen lazım tekrar
otomatik modu çalıştır

----------Eklendi @ 09:44:53 ---------- Yazıldı @ 09:42:43 ----------

evet herşey mümkün ayrıntıları iyi oku installserver exe var onu c sysbin klasörü içine atınca heryol ankara

gogis

gogis

Üye
oo yee deniyorum o zaman olursa yazarım :D

qwerty1266

Üye
haclenince ne olacak jailbreak olayı gibi mi mağazadaki tüm paralı programları bedaava olarak indirebilecek miyiz acaba ?

gogis

gogis

Üye
oldu :D unsigned olan herşey yükleniyo :)

----------Eklendi @ 12:16:05 ---------- Yazıldı @ 11:52:15 ----------

uygulamalar yükleniyor fakat Nereye? Bulamadım. Telefon dilini ıngilizce yaptım ama çıkmadı yine

maxifunk

maxifunk

Üye
Ben 8. işlemde karantinada dosya göremiyorum? private yi ana dizine kopyaladım değiştirmeleri kabul ettim ama karantinada dosya yok hiç??

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Ben 8. işlemde karantinada dosya göremiyorum? private yi ana dizine kopyaladım değiştirmeleri kabul ettim ama karantinada dosya yok hiç??
Virüsleri söylenilen yere attınız mı?

maxifunk

maxifunk

Üye
Virüsleri söylenilen yere attınız mı?
8. işleme kadar herşey doğru gitti ama private klasörünü kök dizine atıyorum değiştirmeleri kabul ediyorum Dr. web de karantinayı tıklıyorum boş görülüyor?

Üst Alt