Son Tuğra V1.1 OFW Edition | 5800, C5-03, 5235 | Mükemmel HIZ + Stabillik | 25 Eylül 2012

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Rambo ofw modlamak c6'dan daha zor..aslında bi takım oluşturup planlı hareket edilse daha başarıı olaracağından eminim. :oke: bu benim düşüncem tabi.. :P

Bir nevi bir takım oluşturmak gibi birşey benim düşündüğüm. Yani takım olayına sıcak bakıyorum. Bir yandanda üyelerin istediği cfw yi hazırlama projesinide devam ettirebiliriz. Ancak, bunu takım olarak nasıl yapacağımızı tam olarak bilmiyorum. Acaba her 4 telefon için bir kişi gönüllü olarak gelirse, üyelerin isteğine göre oluşturduğumuz cfw yi herkes kendi telefonunda test etse daha başarılı bir cfw ortaya çıkar diye düşünüyorum. Hatta, 4 kişide modder olursa, her modder, istenilen modları kendi telefonunun orjinal fw sine uygulayacak. Böylece daha sağlam bir CFW ortaya çıkar.

Eğer takım oluşturacaksak; cfw nin ismini takım ismi olarak değiştirebiliriz. Nick baş harflerimiz takımın adını oluşturur. Maxi [Takım Adı] Şeklinde.

ModderFurkan

Üye
evet olabilir.x6,5530,5800,5230 modderları bi takım oluştursa daha sağlam olur.ayrıca bi 4 kisi de yine bu telefonlara yapılan yazılımları test etse hem yapılış süreci hızlanır hem de daha az hata olur..tabi fw ortak istekler için olacak :oke:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
evet olabilir.x6,5530,5800,5230 modderları bi takım oluştursa daha sağlam olur.ayrıca bi 4 kisi de yine bu telefonlara yapılan yazılımları test etse hem yapılış süreci hızlanır hem de daha az hata olur..tabi fw ortak istekler için olacak :oke:

Aynı fikirdeyiz. Modder gereksinimlerini buraya ve konuya yazıyorum:

- Nokia 5230 v50.0.001 Tester Modder [Rambo_FT]
- Nokia 5230 v50.6.0.002 Tester Modder [Henüz Yok]
- Nokia 5800 v52.0.007 Tester Modder [Henüz Yok]
- Nokia 5800 v52.0.101 Tester Modder [Henüz Yok]
- Nokia 5530 v32.0.007 Tester Modder [Henüz Yok]
- Nokia X6 v32.0.002 Tester Modder [Henüz Yok]

Konu başlığını değiştiriyorum ve yeni bir düzenleme notu ekliyorum.

mangdaşire

mangdaşire

Üye
benim güzel bi fikrim var hemde yapılabilecek cinsten ama birazcık ugraştırır.ilk önce ofw tabanlı olacak,ama çok ev ekranı olmayacak.orjianller,satio ev ekranları ve flaşlight ev ekranı olacak.flaşlight ev ekranı üzerinde biraz çalışılırsa 3 sayfa ve S^3 görünümlü bi ev ekranı yaratılabilir(iphone hsde 4 tane sayfa vardı ve hepside doldurulabiliyordu)bu şekilde olursa hem c6 sevenler hemde orjinallikten ayrılmayanlar için süper olur.bunun haricinde cfwye program gömülmezse de güzel olur (her programın yeni sürümünü yükleyebilmek için).şimdilik başka bir fikir gelmiyor aklıma.tahminimce flaşlight ev ekranı fikri olursa ben ve daha birçok kişi c6 dan direk buna geçer.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Güzel bir fikir. Sırada modder alımları var :) Modderler toplanabilirse, hazırladığım listeyi kendi aramızda daha da geliştireceğiz yani seçenekleri arttıracağız. Üyelerin seçebileceği sağlam bir liste oraya çıkaracağız. Bunun içinde mangdaşire gibi her modder kendi fikrinide listeye ekleyebilecek. Liste son halini aldığında bir nevi üye oylamasına sunulacak. Üyeler "şunlar olsun, şunlar olmasın" şeklinde kendi seçtiklerini cevap olarak yazacaklar.

Takım olayı gerçekleşebilirse, Türkiye'de bir ilke imza atabiliriz.

ModderFurkan

Üye
n97 flash ev ekranı var onlar halledilir..modderlar neye göre alınıyo bi test neyi var mı :ehe:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
n97 flash ev ekranı var onlar halledilir..modderlar neye göre alınıyo bi test neyi var mı :ehe:

Gönüllü alınıyor. Yani "ben 5230 v50.0.001 için tester olabilirim" diyenleri alıyorum işte. Bir telefonun aynı versiyonu için 2 modder alımı olmayacak. Ancak modderler gelirken CFW lerini belirtirse güzel olur :) Ancak CFW leri yoksa, flash atma konusunda tecrübeli herkes olabilir.

mustafa

mustafa

Üye
Ohoo millet hep kanka olmuş :D İki furkan güzel bi şeyler çıkartın ortaya :D Ben başından beri ofw istiyordum. Maxi Ofw edition ve Maxi C6 edition yapın çeşitlilik olsun :D

anılbaran

anılbaran

Üye
y asimdi butun yazılımlımları siz mi yapcanız ya ben cok anlamadım şimdi ne olcak burda yani biri basitce anlatsa yaa :oke:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ohoo millet hep kanka olmuş :D İki furkan güzel bi şeyler çıkartın ortaya :D Ben başından beri ofw istiyordum. Maxi Ofw edition ve Maxi C6 edition yapın çeşitlilik olsun :D

Furkan arkadaşımız henüz katılıp-katılmayacağı konusunda birşey yazmamış. Ayrıca sadece 2 kişiyle bu projeyi gerçekleştiremeyiz. Gereken modderler gelmez ise, gelen kaç kişiyle bu hafta sonunda konuyu sonlandırıp, aramızda mod listesini düzenledikten sonra yayınlayacağız.

y asimdi butun yazılımlımları siz mi yapcanız ya ben cok anlamadım şimdi ne olcak burda yani biri basitce anlatsa yaa :oke:

Şöyle kısaca özet geçeyim: Bir süre sonra bir liste hazırlayıp konuya ekleyeceğiz. Bu listede yer alan modlardan herkes sanki kendi CFW sini yapıyormuş gibi seçim yapacaklar. Mesela 50 moddan 35'ini seçeceksin. Bunları kendi listen halinde cevap olarak konuya yazacaksın "ben bunların olmasını istiyorum" diye. Bir süre sonra konuyu ikinci defa sonlandırıp, gelen istekler doğrultusunda yeni CFW yi yapmaya başlayacağız. Bu arada eklenen/çıkarılan özel modlar olabilir.

Modder alımları kafanı karıştırdıysa; onuda şöyle özetleyeyim: Farklı telefonlar için aynı CFW yi aynı oranda hatasız çıkarmak oldukça zordur. Bu yüzden sizlerden birkaç gönüllü CFW yi telefonunda test etmelidir. Böylece hata oranı orjinalindeki gibi azalır.

anılbaran

anılbaran

Üye
hımm aslında ben test ederim ama bende kendi cfw le ugrasıyom bu ara :D

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
hımm aslında ben test ederim ama bende kendi cfw le ugrasıyom bu ara :D

Gelseydin fena olmazdı hani :) Acelemiz yok, bu hafta sonuna kadar modder alınacak. Ardından küçük bir iş; mod listesi hazırlayacaz. Ondan 1 ay sonra CFW yapmaya başlayacağız. Bu 1 ay içinde kendi CFW ile uğraşabilirsin. Tavsiyem bu, gelirsen kendi telefonun açısından da iyi olur ;)

----------Eklendi @ 16:35:56 ---------- Yazıldı @ 16:35:25 ----------

Teşekkkürler.

djmatrix

Üye
arkadaşlar 5800 mod üzerine ben uğraşabilirim ama bana sorarsanız ben bir fw de abartı reklama karşıyım yok açılşta isim yazmakmış falan en fazla tlefon ismi olarak yazlır bence yeterlidir,bir kaç fw yle uğraştım hala da uğraşmaktayım...zamanım oldukça yardımcı olmaya çalışırım :)

Silinen Üye 524728

Silinen Üye 524728

Kapalı Hesap
Rambo arkadaşım fikir olarak çok güzel düşünmüşsün böyle bir olayı. Bende tester olabilirdim de malesef seninle aynı versiyonu (v50.0.001) kullanıyoruz. :) bu arada yeni yapılacak olan cfw için önerim
cfw yerine ofw olması,
ev ekranı olarak flash ev ekranı olması, (önceki sayfada
mangdaşire adlı arkadaşım flash ev ekranının nasıl olabileceğini açıklamış.)
ofw ye hiç program eklenmemesi.. :)

fnldstntn

Üye
Çok güzel bir fikir benim önerim modların çoklu seçimli bir anketle yapilmask ve ben 5800 v 52.0.007 tester modderi olabilirim fakat mldlama konusunda pek bir bilgim yok ufak bir ofw hazırlamıştım ve forumdada paylaşmıştım ve cfw yükleme konusunda deneyimliyim (şu an telefonumda lrijinal fw var) ve önümüzdeki 2 hafta için meşgul olduğum için pek ilgilenemeyeceğim.....

anılbaran

anılbaran

Üye
ne biliyim rambo bende yeni başladım bu islere sızın yanınızda çırak olurum anca ama bak şimdilık yaptınız cfw telefonumda test edebilirim 52.0.007 için ;)

spykuzgun

Üye
x6 için tester olabilirim cfw duzenliyorum kendi isteklerime göre ama komple yapmadım hiç rambonun omega cfw kurulu suan zaten :)

cafer-abi

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben bir 5800 v007 kullanıcısıyım ve cfw ile tanışana kadar telefonumun çöp olduğuna kanaat getirdiğim için bu başlığa birşeyler yazma gereksinimi duydum.

-Ram olabildiğince yüksek olmalı. Gereksiz ne kadar program varsa kaldırılmalı, telefonun kafası raad ettirilmeli.
-Ekranlar arası geçiş de hız maksimuma çıkarılmalı donmalar engellenmeli.
-Uzun metinlerde aşağı doğru inerkenki donmaları engelleyen bir mod vardı, yüklenmeli.
-Batarya pil ömrü arttırılabilindiği kadar arttırılmalı.
-Özgün bir tema ve ikon seti yapılmalı. Öyle ki bakan bana da kur diye yalvarmalı. misal http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-modifiye-fw-bolumu/nomadcry-sunrise-2-1-efendi-edition-5800-c6v21-cfw-445824.html
-
word görevi görebilecek fakat çok da büyük boyutlarda olmayan alternatif bir program gömülmeli.
-dokunmatik ekran hassaslaştırılmalı.
-Müzik çalara bir çözüm!

Bu kadar.

ModderFurkan

Üye
cafer kardeş tam da ortak bir yazılım listesi çıkarmışın. :oke: gerçekten herkesin isteyebileceği cinsten bi liste ;)

Üst Alt