Son Tuğra V1.1 OFW Edition | 5800, C5-03, 5235 | Mükemmel HIZ + Stabillik | 25 Eylül 2012

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Son Tuğra V1.1 OFW Edition | 5800, C5-03, 5235 | Mükemmel HIZ + Stabillik | 25 Eylül 2012
Duyuru

Bundan böyle sosyal hayatım dolayısıyla yeni versiyon CFW'ler çıkmayacaktır.

Sizlere bugüne kadar en iyi hizmetleri verdik belki Türkiye'nin belki de Dünyanın en iyi Türk yapımı CFW'leri ile tanıştırdık:

C6 portlu CFW'miz: http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-modifiye-fw-bolumu/t-c-k-v1-final-sp-2-yeniden-dogus-703576.html
C6 portlu Belle CFW'miz: http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-modifiye-fw-bolumu/tck-v2-belle-final-yeniden-dogus-703549.html
OFW Edit CFW'miz: http://www.maxicep.com/s60v5-cfw-mo...mel-hiz-stabillik-25-eylul-2012-a-541173.html

3 farklı birbirinden güzel CFW. Hepsi de hatasız ve en son optimizeleri içeriyor. Üçü arasında istediğiniz gibi gidip gelebilirsiniz.

Son Tuğra V1.1 OFW Edition Ekran Görüntüleri

Kamera'da ekstra yakınlaştırma:

Son Tuğra V1 OFW Edition Videoları

Son Tuğra V1 OFW Edition Tanıtım Videosu

[video=youtube;VdPsB8ukNHs]http://www.youtube.com/watch?v=VdPsB8ukNHs[/video]
Mobilciler için:

Son Tuğra V1 Duvar Kağıtları -Sadece Son Tuğra'da!-

[video=youtube;9JJcGPrNYcI]http://www.youtube.com/watch?v=9JJcGPrNYcI[/video]
Mobilciler için:

Son Tuğra V1 Flaş Ev Ekranı #1

[video=youtube;XaUSbPX0pyw]http://www.youtube.com/watch?v=XaUSbPX0pyw[/video]
Mobilciler için:

Son Tuğra V1 Flaş Ev Ekranı #2

[video=youtube;67bNVfLEmAo]http://www.youtube.com/watch?v=67bNVfLEmAo[/video]
Mobilciler için:

Son Tuğra V1 Flaş Ev Ekranı #3

[video=youtube;GU99uf-OM9o]http://www.youtube.com/watch?v=GU99uf-OM9o[/video]
Mobilciler için:

Son Tuğra V1.1 OFW Edition İndirme Linkleri

Son Tuğra V1 OFW Edition Orjinal İkonlu Versiyon İndirme Linkleri

Bu versiyon, normal versiyondan bağımsızdır. Farkı, ikonların Anna değil orjinal olarak bırakılmasıdır.

Nokia C5-03 hakkında Nokia C5-03 Testerimizin Yorumu:

Abi sonunda bitirdim. Ama birkaç hata mevcut. Telefon ilk açıldığında tema Evolve teması. Varsayılan duvar kağıdını kullanmama rağmen işe yaramadı :/ Flash live yi eklediğim zaman açılış animasyonu falan değişti o yüzden kullanmadım. Öteki kullanmadıklarım da v1'deki gibi aynı haberin olsun istedim :)

Uploaded.net sitesinden daha iyi indirme yapabilmek için imzamı kullanabilirsiniz.

Yükleme

Son Tuğra Flaşlama İşlemi

Nokia C5-03 Hariç, Diğer Telefonlar İçin Flaşlama İşlemi:

[video=youtube;UZQXFXiYzt4]http://www.youtube.com/watch?v=UZQXFXiYzt4[/video]
Mobilciler için:

Nokia C5-03 İçin Flaşlama İşlemi:

[video=youtube;omCdClLtprQ]http://www.youtube.com/watch?v=omCdClLtprQ[/video]
Mobilciler için:

Flash live ev ekranı hakkında:

Son Tuğra V1 OFW Edition içindeki Flash live ev ekranını kullanabilmek için canlı flaş ev ekranlarına ihtiacınız var.

Flash live ev ekranını kullanmak için öncelikle, Flaş Ev Ekranları.rar dosyasının içindeki herhangi bir arşivdeki .swf uzantılı dosyayı hafıza kartınızın içine atın (E:\). Adını Gadget.swf olarak değiştirin. Bazı arşivlerde clock.swf dosyası olacaktır. Bunu da hafıza kartının içine atın. Daha sonra Flash live ev ekranını deçin.

En hatasız yükleme için notlar:

- Telefonunuza Son Tuğra kurmadan önce mutlaka hafıza kartınızdan yedek aldıktan sonra, hafıza kartınızı biçimlendirin.
- Bilgisayarınızda Nokia Suite'in son sürümü kuruluysa mutlaka kaldırmalısınız. Aksi taktirde telefonunuza flaş atarken telefonunuz "Local Mode"da kalabilir.
- Telefonunuza flaş atarken "Local Mode" ya da "Test Mode"da kalırsa telefonunuzun pilini çıkarıp-takın ve telefonunuzu açın. Eğer yeni giriş ekranıyla karşılaşırsanız CFW başarıyla yüklenmiştir.
- CFW yükledikten sonra FW güncellemesi yapmayın. Yazılım güncellemeleri (Müzik çalar, Ovi Mağaza vs.) yapabilirsiniz.
- OFW (orjinal FW)'ye geri dönmek istiyorsanız buradaki veya buradaki anlatımları kullanabilirsiniz.

Yükleme Dosyaları:

- Winrar ( veya )
-
- (C:\Program Files\Odeon\Jaf içine atıp eskisiyle değiştirin)

Son Tuğra V1.1 OFW Edition Özellikleri:

Silinenler:

- Tüm java oyunlar silindi.
- Alarm 1, Beep, Clock Alert 1, Email 1, Message 1, Nokia Tune dışındaki tüm zil tonları silindi.
- Orjinal versiyona ait tema efektleri silindi.
- Hoş geldiniz (ilk format sonrası gelen ekran), My Nokia, Hakkında, Phone Switch, Çevirici, Yardım, Ovi Rehber kalıntıları, Burada ve Şimdi, Podcasting bileşenleri silindi.
- Türkçe ve İngilizce dışındaki tüm diller silindi.
- Sonradan kurulabilen Mail programları silindi.

Görsel Modlamalar

- Ev ekranı temaları sayısı 8'e çıkarıldı. Bunlar: Rehber Çubuğu, OraTsu, Orange, Vodafone, Flash live, Parmak kullanımı, Tam sayfa, Temel
- Gado^Gado ikon paketi kullandıldı ve dahili bileşen hatasına sebep olacak tüm artık dosyalar temizlendi.
- Symbian S^3 Duygusal simgeleri varsayılan ile değiştirildi (Mesaj yazarken Duygusal simge ekle özelliği)
- Symbian S^3 yazı tipi varsayılan yazı tipi ile değiştirildi.
- Son Tuğra V1 OFW Edition'a özel Açılış Ekranı varsayılan açılış ekranıyla değiştirildi.
- Son Tuğra V1 OFW Edition'a özel Açılış Animasyonu varsayılan açılış animasyonuyla değiştirildi.
- Son Tuğra V1 OFW Edition'a özel Kapanış Ekranı varsayılan kapanış ekranıyla değiştirildi.
- Son Tuğra V1 OFW Edition'a özel Kapanış Animasyonu eklendi.
- Son Tuğra V1 OFW Edition'a özel 28 adet Duvar Kağıtları paketi otomatik olarak hafıza kartınızın Arkaplan klasörüne (E:\Arkaplan) gidecek şekilde ayarlandı.
- E:\Arkaplan\Son_Tugra_9.jpg resmi varsayılan duvar kağıdı olarak ayarlandı.
- Tema efektleri ilk formatta kapalı olarak geliyor. Kendiniz Araçlar > Ayarlar > Kişisel > Temalar > Genel > Seçenekler > Tema efektleri > Açık yolunu izleyerek tema efektlerini açabilirsiniz.
- Toplama Tema Efektleri By Rambo_FT tema efekti uygulandı.
- Güzel bir flaş ev ekranı dosyası (Gadget.swf) otomatikmen hafıza kartına gitmektedir. Böylece Flash live ev ekranı temasını seçtiğinizde boş ekran yerine yeni ev ekranıyla karşılaşacaksınız.

Multimedya Modlamaları

- Telefon arama ahize ve hoparlör sesi varsayılan olarak %100 seviyesine getirildi.
- Galeri, aşağıda listelenen klasörleri görmemektedir:

Kod:
C:\activenotes, E:\activenotes
C:\cities, E:\cities
C:\Games (Oyunlar), E:\Games (Oyunlar)
C:\Installs (Yüklemeler), E:\Installs (Yüklemeler)
C:\Music, E:\Music
C:\Others (Diğer), E:\Others (Diğer)
C:\Private, E:\Private
C:\Python, E:\Python
C:\Resource, E:\Resource
C:\Sounds (Ses Dosyaları), E:\Sounds (Ses Dosyaları)
C:\sys, E:\sys
C:\System, E:\System
C:\Thinkchange, E:\Thinkchange
C:\Yazılımlar, E:\Yazılımlar
C:\Temp, E:\Temp
C:\Images, E:\Images
C:\ScreenSnap, E:\ScreenSnap
C:\Gizli, E:\Gizli
C:\Yeni Klasör, E:\Yeni Klasör
C:\data, E:\data
C:\Images\Backgrounds (Görüntüler\Duvar kağıtları), E:\Images\Backgrounds (Görüntüler\Duvar kağıtları)
C:\Images\hspro (Görüntüler\hspro), E:\Images\hspro (Görüntüler\hspro)
C:\Images\MDScan (Görüntüler\MDScan), E:\Images\MDScan (Görüntüler\MDScan)
C:\Images\Presence (Görüntüler\Resimli mesajlar), E:\Images\Presence (Görüntüler\Resimli mesajlar)
C:\Images\ScreenSnap (Görüntüler\ScreenSnap), E:\Images\ScreenSnap (Görüntüler\ScreenSnap)
C:\Patches, E:\Patches
C:\S60v5 Temalar, E:\S60v5 Temalar

- [Nokia 5800 hariç/hata veriyor] Kamera video kaydetme kalitesi arttırıldı (daha yüksek FPS oranları var)
- Kameranın dijital zoom özelliği daha da arttırıldı
- Müzik Çalar HEAP boyutu arttırıldı
- Müzik Çalar'ın varsayılan ses yüksekliği %100 olarak ayarlandı.
- Müzik Çalar'daki kütüphanede yer alan şarkılar arasındaki kaydırma hızı daha da arttırıldı.
- Müzik Çalar'dan PODCasting özelliği çıkarıldı.
- Telefonun varsayılan zil tonları Nokia 808 PureView'in zil tonlarıyla değiştirildi.
- Kamera çekimlerinde, Kamera 1 seçili iken sessiz çekim yapılmaktadır.

Performans Modlamaları

- Arama ekranının sensörle dönmesi engellendi.
- Ev ekranının sensörle dönebilmesi engellendi.
- FOTA (Telefondan FW güncelleme) önbelleği kaldırıldı.
- Kameranın arkaplanda gizli bir şekilde açık kalması önlendi.
- OVI Rehber atıkları temizlendi.
- Ultra Yüksek Performans Modu - Rambo_FT Tarafından modu uygulandı.
- Yeni Wi-Fi hassaslık Modu uygulandı.

Sistem Modlamaları

- Numaratörden sıfır basılı tutulduğunda varsayılan olarak Bluetooth Receiver v1.1 Türkçe By Rambo_FT açılıyor.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] İşlem Kaydı varsayılan olarak 365 gün kayıt geçmişi tutuyor.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Arama dokunmatik geri besleme modu kullanıldı.
- Arama sonrası özet gösterimi varsayılan olarak Açık.
- Arama Süresini Göster özelliği varsayılan olarak Açık.
- Aramaları Mesajla Reddet özelliği varsayılan olarak Kapalı.
- Bildirim Işığı (Beklemede ışığı) varsayılan olarak Kapalı.
- Bluetooth ile tüm dosyaları gönderebilirsiniz.
- Google, Ücretsiz Facebook ve MaxiCep Forum Web Browser yer imlerine varsayılan olarak kaydedildi.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Güç düğmesi seçeneklerine Yeniden Başlat satırı eklendi.
- Installserver hacklendi. Tüm imzasız/sertifikasız uygulamalar yüklenebiliyor.
- Java, imzasız/sertifikasız yamalara izin veriyor.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Medibar'daki Çevirimiçi Paylaşım Yerine Sensör Aç Kp Türkçe By Rambo_FT eklendi.
- Nokia'nın ilk formattan sonra SMS göndermesini iptal edildi.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Panoya Kopyalananlar Telefon Yeniden Başlasa Bile Kalır
- [Nokia C5-03 ve 5800 hariç/hata veriyor] Ekran ışığı seviyesi %90, Zaman aşımı 60sn olarak ayarlandı.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Profil tercihlerinde varsayılan olarak bazı değişiklikler yapıldı.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Rehber SIM Kişilerini Görür SIM e Kaydeder.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Ses kaydedicisi varsayılan olarak hafıza kartına kaydediyor.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Ses kaydedicisi MP4 formatında kayıt yapıyor.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Ses kaydedicisi 10 dakika kesintisiz kayıt yapıyor.
- Mesajların içerisine Sohbetler uygulaması gömüldü.
- Giden Mesajlar kayıt sınırı 999 mesaj sayısına çıkarıldı.
- [Nokia C5-03 hariç/hata veriyor] Sözlük'e Türkçe yama eklendi.
- Yarıda kalan indirmeler telefon yeniden başlasa bile devam ettirilebiliyor.

Son Tuğra

Son Tuğra Symbian S60v5 CFW Testerleri:

bycatre: Nokia 5800 Tester
Spectua: Nokia C5-03 Tester
caner5588: Nokia 5250 Tester

Artık Tester alımı yapılmamaktadır.

• Beğen
Tepkiler: halilemre999, gevhern, ByKatre ve 128 diğerleri

ModderFurkan

Üye
güzel fikir..aslında .. yani açılmamış özellikleri açıp (performans ve batarya.herkese lazım olan o) ya da c6 ve 5230/5800 ofw ev ekranlarını buluşturabiliriz..

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
O şekil değilde, şuan mevcut modlardan en çok istenilenleri bir CFW de buluşturmaktı benim dediğim. Konunun ilgi görmesine bağlı. Şuan bu yönde bir çalışmam yok. Bunu üyeler, isteyip, konuyu uygun bulurlarsa kendileri belirleyecekler.

• Beğen
Tepkiler: Arisklaus
PuGatorY

PuGatorY

Üye
cfw işi sabır işi bekleyin en iyileri kullanın

• Beğen
Tepkiler: varrior_1, srkngnr, kollayan ve 2 diğerleri

Ali Emre Çirik

Üye
@ tema efektlerini kendin düzenlemiştin demo versiyonunda onlar olursa iyi olur
@müzik playerdan atma sorunu var. bunu herkes söylemişti. 5800 kullanıcılarında var.
@ kamera fixle. fotoğrafı silindiğinde hata veriyordu.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Arkadaşlar :) İsteklerinizi hemen yazmışsınız çok teşekkür ederim ;) Fakat şimdilik konu hakkında ne düşündüğünüzü yazmanız yeterli. Yani konu ilgi görürse ve herkes aynı görüşte birleşirse benim vereceğim listeden seçim yapacaksınız. Merak etmeyin, listede sizin buradaki isteklerinizde olacak, listede yer almayanları ise siz bana bildireceksiniz, listeye ekleyeceğim.

Ali Emre Çirik

Üye
@ güzel düşünmüşsün :)

hsngr

hsngr

Üye
listeyi ne zaman yayınlayacaksın acaba
inşallah güzel fw ortaya çıkar

• Beğen
Tepkiler: ebuderda
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Konuya olan ilgiye bağlı. Eğer bu şekilde cevaplar gelmeye devam ederse 1 hafta sonra listeyi yayınlayacağım. İnşallah liste düzenli olacak ve bu sayede sizde kolayca seçimlerinizi yapabileceksiniz.

----------Eklendi @ 16:59:40 ---------- Yazıldı @ 16:10:18 ----------

Konuya isim değişikliği ve yeni projenin ayrıntılarını ekledim.

• Beğen
Tepkiler: MarjinaL -TR, karizma062 ve year_one_26
By_Casparov

By_Casparov

Üye
dostum aklına hayranım.. güzel fikir bnm işime çok yarar bu uygulama :yuru:good::alkis:alkis:alkis

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
dostum aklına hayranım.. güzel fikir bnm işime çok yarar bu uygulama :yuru:good::alkis:alkis:alkis

Benim böyle düşünmemin sebebi, üyelerin yaptığım CFW'ye duydukları saygı ve ilgiden dolayıdır. Herşey Allah rızası dostların hakkı içindir.

• Beğen
Tepkiler: İSTİHBARATÇI, kollayan, serkan1946 ve 1 kişi daha
anılbaran

anılbaran

Üye
bende kendi Cfw mi haZırlıyom pes Etmicem :D

mustafa

mustafa

Üye
İyiymiş valla bravo ;)

pitbull16

pitbull16

Üye
harikasın rambo :D bu konunun ilgi göreceği çok belli :D hemen benim ilgimi çekti zaten sonuçta cfwyi yapan sensin :)

ysatxE

ysatxE

Üye
Bence Süper oLur En azından İstediğimiz GüzeL Bir Sunum Cıkar Ortaya.

79madi

79madi

Üye
bencede güzel fikir arkadaşım ama c6 tabanlı olmasın sitede sürüyle var 5800 tabanlı olsun ve sadece v52 olmasın v52.0.101,v51,v50 sürümleride olsun programında ama fikrin güze :good::good:

stiffmeister

Üye
Cfw lerin nasıl yapıldığını çok bilmiyorum bu yüzden acemice bir yorum yapıyorsam mazur görmenizi istiyorum. 5800 için yapılan cfw lerde 2 ya da 3 ekranın bir arada olduğu cfw hiç göremedim belki de ben bulamamışımdır. yani ev ekranındayken ekranı sağa sola kaydırarak yeni ekranlar çıkmasından bahsediyorum. yeni ekranlara yeni kısayollar konulabilmesinden. böyle birşeyin yapılabilmesi ve sizin yapabilmeniz mümkünse bu özelliğin şıkkını da seçimlikler arasına eklerseniz çok sevinirim.

Ayrıca fikriniz çok güzel tebrik ederim hocam.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bir gece yoktum herkes olumlu düşüncesini beyan etmiş. Desteğiniz için tekrar teşekkür ediyorum.

CFW'yi hangi tabanda olmasını istiyorsanız onuda belirtmeniz çok iyi olur. Ben C6 tabanında yapmayı düşünüyordum ama daha dinamik yapıda olan orjinal fw üzerine kurmak daha mantıklı geldi.

Listeyi hâlâ hazırlıyorum. Kolayca seçim yapabileceğiniz, karmaşık olmayan, şeffaf bir liste hazırlıyorum.

CFW'yi 4 telefon için hazırlayacağım. Yani Nokia 5800/5230/5530/X6 için. Nokia 5800 için v52.0.101 & v52.0.007, Nokia 5230 için v50.0.001 & v50.6.002, diğer iki telefon için en güncel fw sürümlerini düzenleyeceğim.

@stiffmeister: Bahsettiğiniz ev ekranları symbian s^3 için geçerlidir. Bu ekranları kendi cihazlarımıza portlayamıyoruz. Portlasak bile RAM problemi oluşuyor.

ModderFurkan

Üye
Rambo ofw modlamak c6'dan daha zor..aslında bi takım oluşturup planlı hareket edilse daha başarıı olaracağından eminim. :oke: bu benim düşüncem tabi.. :P

Üst Alt