SX1 Cafe

Sponsorlu Bağlantılar

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
SX1 Cafe

Arkadaşlar bundan sonra SX1 ile ilgili yenilikleri sorunları ve bilinmeyenleri burada paylaşalım...
SX1 TAKIMI
.::KoMaNDo::.
perfectlover
Berkant10
spyhunter
cllgr

takımdaki arkadaşlar kendilerini belli ederseler sevinirim

perfectlover

Üye
Bana uyar. Her türlü probleminizde yardımcı olurum.

spyhunter

spyhunter

Üye
beyler kaç saattir uğraşıyorum telefona prog ve oyun kurmaya çalışıyorum, hafızadan bazı verileri silin diye uyarı veriyor, deli oldum. 2 oyun kaldırdım hala aynı uyarıyı veriyor kafayı yiyecem,

yükleme;
Bilgisayarımdan siemens sx1 e girin ordan hafıza kartına gelin we yeni bir klasör oluşturun(ör;e:\symbianOyun ).
sonra bu .sis uzantılı oyunlarınızı bu klasörün içine kopyalayın.sonra telefonunuzdan menü >>ekstralar>>dosya yöneticisi ne gelin.ordan klasörün içine gelin we yüklemek istediğiniz sis uzantılı oyun üzerine joystick ile tıklayın.

yukardaki işlemlerin hepsini yaptım ama olmuyor

spyhunter

spyhunter

Üye
yukardaki soruna ek olarak:
sile sile birşey kalmadı uyarı vermedi bu programı kurmaya çalışırken, sonunda ultramp3 playeri kurdum ama gel gelelim çalıştırdğımda programı geri atıyor anasayfaya,

ayrıca biton şey sildim, bu programı ancak kurabildim, bundan sonra başka bir program kurmak istediğimde yine aynı sorun, aynı uyarı "Hafıza az. Verilerden bazılarını Silin!"

1GB lık hafıza kartım var, daha ne kadar olacak bu hafıza buna da az diyor :)

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sile sile birşey kalmadı uyarı vermedi bu programı kurmaya çalışırken, sonunda ultramp3 playeri kurdum ama gel gelelim çalıştırdğımda programı geri atıyor anasayfaya,

ayrıca biton şey sildim, bu programı ancak kurabildim, bundan sonra başka bir program kurmak istediğimde yine aynı sorun, aynı uyarı "Hafıza az. Verilerden bazılarını Silin!"

kardeş sen değil bir ik program hafıza kartını silsen yinede yükleyemezsin çünkü sx1 de yükleme yapabilmen için telefon hafızasınınboş olması lazım...telefon hafızesını kontrol edermisin kaç mb yer var...
2. ise yüklediğin pro oyun her neyse boyutu telefon hafızasındaki boyutun yarısı kadar olmalıdır
ÖRNEĞİN:ultra mp3 = 450 kb ise Telefon hafızası = 900 kb olmalıdır...

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
perfectlover kardeşim desteklerini bekliyoruz... bu arada benim adım mustafa sende ismini yazarsan fena olmaz....unutmadan bu benim yeni nickim eski nickimi biliyorsundur wolf_night. tekrar yardımların için şimdiden teşekkürler...:good:

spyhunter

spyhunter

Üye
kardeş sen değil bir ik program hafıza kartını silsen yinede yükleyemezsin çünkü sx1 de yükleme yapabilmen için telefon hafızasınınboş olması lazım...telefon hafızesını kontrol edermisin kaç mb yer var...
2. ise yüklediğin pro oyun her neyse boyutu telefon hafızasındaki boyutun yarısı kadar olmalıdır
ÖRNEĞİN:ultra mp3 = 450 kb ise Telefon hafızası = 900 kb olmalıdır...

kardeş o zaman benim telefona yükleyebileceğim program sınırlı sayıda, yani bişeyler yükledim diyelim sürekli ve hep yarısı olacaksa bir yere kadar program yükleyebilirim hafıza kartım 1GB olsa bile değil mi?

bu arada telefon hafızasının kaç MB olduğuna bakmak istedim yine anasayfaya döndü, aynen ultramp3 ü çalıştırmaya kalktığımda olduğu gibi...

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kardeş sen şu anda telefonda hangi fw yi kullanıyorsun...bana onu bi zahmet sölermisin...

spyhunter

spyhunter

Üye
SVN: 15
07102004
Appl SW: 12.2_15

ben telefonu alalı 6 ay oluyor ilk aldığımda 1 program kurdum o da agile messenger sonra da ellemedim, vakitten falan ilgilenemedim hiç, daha yeni yeni ilgilenmeye başladım, o yüzden sx-1 cahili ve amatörüyüm kusura bakmayın...

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kardeş önce senin telefona cmert_up_4 lazım ama yüklemesini biliyormusun bilmem ben sadece bu konuyu sana teklif ederim illa yükle diyemem çünkü biraz sakat bir iş en ufak bi aksilikte geri dönülmez bi yola girebilirsin...

spyhunter

spyhunter

Üye
yüklemesini bilmiyorum, zaten az önce yanlışlıkla hızlı davranayım derken dosya yöneticisinde seçeneklerde joystick ile hafıza biçimlendirmeyi seçtim, hafızada ne kadar yer olduğunu görmek isterken, şimdi hafıza kartı bozuk uyarısı veriyor, içindeki 500 MB lık mp3 ve foto da gitti sanırım değil mi?

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yüklemesini bilmiyorum, zaten az önce yanlışlıkla hızlı davranayım derken dosya yöneticisinde seçeneklerde joystick ile hafıza biçimlendirmeyi seçtim, hafızada ne kadar yer olduğunu görmek isterken, şimdi hafıza kartı bozuk uyarısı veriyor, içindeki 500 MB lık mp3 ve foto da gitti sanırım değil mi?
hafıza kartını biçimlendirme seçeneğini seçtinse hafıza kartındaki tüm veriler silinmiştir...

perfectlover

Üye

Gayet normaldir bu. Dert edecek birşey yok. SX1'inde official (resmi) FW kullanıyorsan, telefonun program yükleme ve kaldırma işlemini C sürücüsü üzerinden gerçekleştirmektedir. C sürücüsünün kapasitesi de maksimum 3,4 MB olduğu için büyük boyutlu dosyaların yüklemesini gerçekleştiremez. Genelde 1 MB'dan büyük veya bu rakama yakın sis kurulum dosyaları, kurulum sonrasında 2-3 MB'lık yer kaplarlar. Bunun sebebi, bu kurulum dosyasının içerisindeki dosyaların, sistem klasörleri içindeki gerçek yerlerine aktarılmasıdır.
Bu durumda iki seçeneğin var. Ya unofficial bir fw yükleyip buna C'nin kapasitesini 11,8 MB'a yükselten patch yaparsın (ki bu yalnızca flash chip kapasitesinin 32 MB olduğu SX1 ler için geçerlidir.) ya da daha kolayca SIS Tool, Unmakesis veya Halwin programlarından biriyle bu kurulum dosyasını açarak içinden çıkan dosyaları manuel olarak SX1'inde orjinal yerlerine kopyalarsın. Tercih sana kalmış.

perfectlover

Üye
perfectlover kardeşim desteklerini bekliyoruz... bu arada benim adım mustafa sende ismini yazarsan fena olmaz....unutmadan bu benim yeni nickim eski nickimi biliyorsundur wolf_night. tekrar yardımların için şimdiden teşekkürler...:good:
Maç sebebiyle bugün biraz geç kaldım. Adım Murat. Memnun oldum Mustafa.

BOZKURT

BOZKURT

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Gayet normaldir bu. Dert edecek birşey yok. SX1'inde official (resmi) FW kullanıyorsan, telefonun program yükleme ve kaldırma işlemini C sürücüsü üzerinden gerçekleştirmektedir. C sürücüsünün kapasitesi de maksimum 3,4 MB olduğu için büyük boyutlu dosyaların yüklemesini gerçekleştiremez. Genelde 1 MB'dan büyük veya bu rakama yakın sis kurulum dosyaları, kurulum sonrasında 2-3 MB'lık yer kaplarlar. Bunun sebebi, bu kurulum dosyasının içerisindeki dosyaların, sistem klasörleri içindeki gerçek yerlerine aktarılmasıdır.
Bu durumda iki seçeneğin var. Ya unofficial bir fw yükleyip buna C'nin kapasitesini 11,8 MB'a yükselten patch yaparsın (ki bu yalnızca flash chip kapasitesinin 32 MB olduğu SX1 ler için geçerlidir.) ya da daha kolayca SIS Tool, Unmakesis veya Halwin programlarından biriyle bu kurulum dosyasını açarak içinden çıkan dosyaları manuel olarak SX1'inde orjinal yerlerine kopyalarsın. Tercih sana kalmış.
murat arkadaşın telefonunun flash ı 24mb bunun için 3,4 üzerine çıkamaz şu anda cmert_up4 indiriyor bende biraz yardımcı olmaya çalışıyorum...

spyhunter

spyhunter

Üye

ben yukarda saydığınız programları bilmiyorum, sx-1 im var ama bugüne kadar keşfetmeye vaktim olmadı, zamanla öğrenicez inşallah, önce komandonun yolladığı fw yi bir kurayım, ilgi ve yardımlar için sağolun...

spyhunter

spyhunter

Üye
komandonun verdiği SX1_CMERT-TURKIYE-RETAIL-uk-el-tr_15_UP_4 fw yi yükledim kurdum, herhangi bir sorun çıkmadı yüklerken,
yalnız arka planı değiştirirken sorun yaşadım;
fw ile gelen turuncu kill bill yazılı arkaplanı, müzik adlı mavi arkaplan ile değiştirmek istediğimde aşağıdaki görüntü ortaya çıktı, üst taraf mavi alt taraf turuncu kaldı, biçok kez denedim ama yapamadım

> arkaplan (EidPic.mbm - Backgroundimage.mbm)
dosyaların c:/system/data içine atılacaktır

şeklinde not düşülmüş, aynen yaptım, data klasörünün içine kopyaladım ve de aynı adı taşıyan dosyalar ile değiştirdim sonuç aşağıdaki gibi oldu

cllgr

cllgr

Üye
telefondaki mesajları pc ye hangi programla nasıl aktarabilirim.

Üst Alt