hafıza kartımda sorun var yardım lutfen...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siwalii

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartımda sorun var yardım lutfen...
sony dsc-w270 foto.makınası kullanıyorum 4 gb sony pro duo hafıza kartım var foto.makınasında vıdeo ve resımlerı gorebılıyorum yanlız pcde goremıyorum neden acada.. foto.makınasının icindeyken baglantı kablosuyla denyorum gormuyo... psp kullanıyorum ona takıyorum ıcındekıler gorunuyo psp yı pc ye baglıyorum gornmuyo... cart raıder ıle denıyorum yıne gorunmuyo.. ıcındekıler onemlı almam lasım yardım edın... :hmmm:ağlarım:

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Eğer fotoğraf ve resimleri bilgisayar da görebilmeniz için fotoğraf makinanızın Driver'ını kurmanız gerekiyor. Aksi takdirde hafıza kartını göremezsiniz. Ayrıca hafıza kartınızı biçimlendirdiniz mi? Eğer biçimlendirmediyseniz biçimlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca PSP'den de hafıza kartınızı biçimlendirin. Bu sayede hafıza kartının içindeki resim, video vb. görebileceksiniz.

MetQ7

MetQ7

Üye
Eğer fotoğraf ve resimleri bilgisayar da görebilmeniz için fotoğraf makinanızın Driver'ını kurmanız gerekiyor. Aksi takdirde hafıza kartını göremezsiniz. Ayrıca hafıza kartınızı biçimlendirdiniz mi? Eğer biçimlendirmediyseniz biçimlendirmeniz gerekiyor. Ayrıca PSP'den de hafıza kartınızı biçimlendirin. Bu sayede hafıza kartının içindeki resim, video vb. görebileceksiniz.

Arkadaşın dedikleri doğru ama kartı biçimlendirirse dosyalar silinmez mi?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Kartı biçimlendirmeden önce fotoğraf makinasının Driver'ını kurup bu şekilde verileri görebilir. PSP, fotoğraf makinası gibi cihazlar da, pro duo biçimlendirilmediği zaman cihazda video, resim vb içindeki verileri göremezsiniz. Biçimlendirildikten sonra görülebilir. Onun için Sony DSC-W270'in Driver'ını kurduktan sonra kartı tekrar biçimlendirin. Kartı biçimlendirilirse doğal olarak olarak veriler de silinecektir. Format Memory Stick işlemini yapmadan önce dediklerimi uygulayın.

Eğer Driver CD'si mevcut değil ise alttaki linke tıklayın ve "Select Your Operating System" ( İşletim Sisteminizi seçerek ) "Sort Files By Type (optional)" ( Türüne göre dosya tipini ) seçmeniz gerekiyor. Zaten DSC-W270 için sadece Picture Motion Browser mevcuttur. İşletim Sisteminizi ve bunu seçtiğiniz zaman karşınıza bir Update, bir de Lost the Original Software Installion Disc? çıkacaktır. Yani Orijinal Driver kurulum CD'sini kaybettiyseniz 1.30 MB'lık yazılım indirmeniz gerekiyor. Picture motion browser yazılım aracını kullanarak da güncelleme yapıyorsunuz.

Şu linkten gerekli Driverları indirebilirsiniz. Eğer Driver CD'si mevcut değil ise...

aybeyce

Üye
Arkadaşlar hafıza kartından silinen dosyaları geri getiren bir proğram önereyim..cardrecovery ...aynı sorunu bende yaşadım biçimlendirme istiyordu büyük bölümünü kurtardım arkadaşların çoğu tecrübeli olduğundan üstesinden geleceklerinden eminim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...