Bilgisayar calismiyor lütfen yardımmm.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
erdemanil06

erdemanil06

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar calismiyor lütfen yardımmm.
Bilgisayarimda tune-up diye bi program yukluydu bu programla yanlislikla yazilarin rengini beyaz yaptim.program uzerinde ugrastim ama duzeltemedim. duzeli diye sistem geri yukledin geri yukleme islemi bitti.duvar kagidi geldi pc dondu bende rasetledim sonra sistem acilisina siyah geldı.(hosgeldinizdn sonra).siyah ekran duzelmeyince pcyi kapadim. dwd okuyucu bagli degildi onu baglayıp pcye oyun atcktim bagladim acilmadi ama guc kablosu tam takili degildi tam takıp denedim olmadi bunu nasil cozebilirim lutfenn yardim edin

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Bilgisayarimda tune-up diye bi program yukluydu bu programla yanlislikla yazilarin rengini beyaz yaptim.program uzerinde ugrastim ama duzeltemedim. duzeli diye sistem geri yukledin geri yukleme islemi bitti.duvar kagidi geldi pc dondu bende rasetledim sonra sistem acilisina siyah geldı.(hosgeldinizdn sonra).siyah ekran duzelmeyince pcyi kapadim. dwd okuyucu bagli degildi onu baglayıp pcye oyun atcktim bagladim acilmadi ama guc kablosu tam takili degildi tam takıp denedim olmadi bunu nasil cozebilirim lutfenn yardim edin

TuneUp bilgisayar için bir performans aracıdır. Fakat program ile yazıların rengini, beyaz yapma amacınız nedir? Onu anlayamadım. İkinci olarak nasıl bilgisayar kullandığınızı anlamadım? DVD okuyucu bağlı değil, güç kablosu takılı değil :)

Siyah ekran gelmesinin nedeni DVD Writer veya HDD'dir. Bu donanımların güç kablolarını ve SATA kablolarını kontrol edin. Özellikle bu donanımların, Anakart ile bağlantılı olan kablolarını kontrol edin. Kabloları doğru taktığınızdan emin olun. En önemli sorun da Ram'lerden kaynaklanır. Ram'leri çıkarıp taktığınız zaman veya yerlerini değiştirdiğiniz zaman sorun çözülecektir.

huseyinekrem

huseyinekrem

Üye
bütün extraları çıkart cd disket gibi sonra kaplayo çekip yeniden tak çalısır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt