Nokia N8-C7-C6-01 İle İlgili Soru(n)larınızı Bu Konuda Sorun

Sponsorlu Bağlantılar

Utku

Utku

Üye
    Konu Sahibi
cevapladım:oke:

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
Hafıza kartında kendi kendine bir dosya oluşuyor hep siliyorum ama genede dosya kendi kendine kuruluyor dikkatımı çeken ise dosyanın adı imei numaram !!!!

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Hafıza kartında kendi kendine bir dosya oluşuyor hep siliyorum ama genede dosya kendi kendine kuruluyor dikkatımı çeken ise dosyanın adı imei numaram !!!!
kardeş yüklediğin bir uygulamadan kaynaklanmış olabilir muhtemelen telefona yüklediğin bütün uygulamaları kaldırmanı tavsiye ediyorum...

afsnmz

Üye
Utku™;3256619' Alıntı:
Telefonu keşke kendi üstünden güncelleseydim böyle bir sorun olmazdı.Özel mesajla cevaplayacağım birazdan sorunu:oke:

Merhabalar Utku kardeş. Arkadaşın bahsettiği sorun bende de var. Güncellemeden sonra türkçe dil gitti. Sanırım telefon kodu ile alakalı bişe. Bana da yardımcı olursan sevinirim.

[alikan]

[alikan]

Üye
Telefona ovi suite üzerinden pc ye bağlayıp yazılımı yeniden yükleme özelliğini kullanıp yükleme yapmayla, soft format atmak arasında ne gibi farklar var.? Hangisi daha çok işe yarar veya gereksizdir.?

--------------- Ekleme ---------------

dostum aynısını ben de yaşadım ne attırırsan attır bubbles ı yüklediysen eğer ovi çalışmıyor bizzat kendim test ettim ben dersen eğer bubblesıda yüklemedim bir yükleyip tekrar dene ondan sonrada kaldırmayı dene eminim ovi çalışacaktır...bir dene altta linkten nokia bubbles güncellenmiş son versiyonunu indireilirsin...

Dostum bu dediğin olayı denedim fakat bende uygulamalarda Qt examples diye bi dosya yok p.r 1.1 den sonra vardı fakat üstüne soft format attım o dosya gitti ama yinede qtdowngrade uygulamasını yükledim telefon hafızasına ve sonra yine kaldırdım fakat merak ettiğim qtdowngrade uygulaması 10Mb idi uygulamalarda kaldırırken 1kb olarak kaldırdım bu nası oldu anlamadım nereye gitti o uygulama :s

Son dakika ovi mağazayı indirebildim çözüldü yani :) Saol teşekkürler

rafet007

Üye
Utku kardeş bugün yeni almış olduğum N8 az önce güncelleme sonucu Türkçe dil gitti. Şimdi ne yapmalıyım? Bana da yardımcı olursan sevinirim.

crazy_oruc

crazy_oruc

Üye
Öncelikle böyye bir konunun açılmış olması çok güzel yardımcı olmak yardım görmek çok güzel. Ben telefonun internetinden divx online film sitelerine giriyorum ve izlemek istediğim filmin akışı dolumu mükemmel ve ses de güzel gidiyor ancak görüntü bi türlü gelmiyor bunun sebebi ne olabilir? Güncelleme yapanlarda yada halihazırda pro1.0 kullananlarda bu sorun var mı sadece bende mi var.? Bu sorun facebook'ta yok !

hastali

Üye
Arkadaşlar n8imi bugün cevahirde nokia shopta p.r 1.1 yaptırdım eve geldim sosyalağlara bastım servis kullanılamıyor uyarsı veriyor girmiyor napıcam şimdi delirebilirim.telefonu yedeğini geri kurdum şimdi haritalar güncelleniyor ovi mağasındada güncelleme varmış bilgisayardaki bitsin telefonunkinide yapıcam ama sosyalağlara giremiorum neyapmam gerek acil yardım lütfen

[alikan]

[alikan]

Üye
Sosyal ağların 1.3 update versiyonunu yine bu forumdan bulabilirsin. Onu indirip kurmayı dene bende p.r 1.1 den önce kullanamıyodum fakat social update 1.3 versiyonunu kurdum şu an kullanıyorum. Cihazdaki tüm sosyal ağla ilişkili herşeyi kaldırıp onu deneyebilirsin. Yine olmazsa soft format atıp deneyebilirsin bende de öyle olmuştu bu şekilde çözdüm.

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Utku kardeş bugün yeni almış olduğum N8 az önce güncelleme sonucu Türkçe dil gitti. Şimdi ne yapmalıyım? Bana da yardımcı olursan sevinirim.
kardeş forumda var nasıl yapılacağı ama tavsiyem elleme telefonu git servise en fazla iki saat içinde yapıp veriyorlar sorun teşkil edebiliyor...gene takdir senin iyi forumlar...:oke:

rafet007

Üye
kardeş forumda var nasıl yapılacağı ama tavsiyem elleme telefonu git servise en fazla iki saat içinde yapıp veriyorlar sorun teşkil edebiliyor...gene takdir senin iyi forumlar...:oke:

Servis bu işlemi ücretsiz yapmak zorunda demi. Çünkü bu durum Nokia'nın hatası.

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Servis bu işlemi ücretsiz yapmak zorunda demi. Çünkü bu durum Nokia'nın hatası.
kardeş telefonun dili değiştiyse geldiğinde de türkçeyse kendin uğraşıp dilini bozduysan muhtemelen ki anlaşılacak ücret isteyebilirler fazla bişey değil en fazla benim bildiğim 30 tl ama sana bir tavsiye bu telefonu fazla kurcalama servise git yazılımını yüklet kafan rahat kullan iyi forumlar....:oke:

Rich4arD

Rich4arD

Üye
Benim genelde en çok merak ettiğim hafıza kartında kendilinden oluşan klasörler ve bunların pc de ingilizce olarak yazması.
Bu klasörlerden kurtulmak mümkün değil mi?
Pek hoşuma gitmiyor açıkçası.
Peki bunlar neden kendiliğinden oluşur?

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
Benim genelde en çok merak ettiğim hafıza kartında kendilinden oluşan klasörler ve bunların pc de ingilizce olarak yazması.
Bu klasörlerden kurtulmak mümkün değil mi?
Pek hoşuma gitmiyor açıkçası.
Peki bunlar neden kendiliğinden oluşur?
kardeş telefonun kendine has dosyaları oluyor bazı uygulamalara girip çıktığında o dosyaları çalıştırmak için kullanılabiliyor silsen de tekrar çıkıyor kendiliğinden oluşuyor ikinci sebebi yüklediğimiz uygulamaların oluşturduğu dosyalar var eğer o dosya veya klasörlerden birini silersek bu defa da yüklediğimiz uygulama hata veriyor yani anlayacağın yapacak birşey yok sistematik...iyi forumlar..:oke:

gokaycan

Üye
merhaba 1.5 aydır kullandığım n8'mde şarj problemi yaşıyorum. Telefonumu şarj edip fisten çektiğimde battery monitör adlı uygulama 2 gün 10 Saat aktif kullanım süresi gösteriyor. Fakat telefonumu aldığım ilk zamanlar bu süre daha uzundu. 2 gün 10 Saat göstermesine rağmen her akşam şarj etmek zorunda kalıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

BASKANCIHAN

BASKANCIHAN

Üye
merhaba 1.5 aydır kullandığım n8'mde şarj problemi yaşıyorum. Telefonumu şarj edip fisten çektiğimde battery monitör adlı uygulama 2 gün 10 Saat aktif kullanım süresi gösteriyor. Fakat telefonumu aldığım ilk zamanlar bu süre daha uzundu. 2 gün 10 Saat göstermesine rağmen her akşam şarj etmek zorunda kalıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
kardeş tavsiyem telefona yüklediğin tüm uygulamaları bir sil telefonun sarjı bitsin tamamen kapansın telefonu açmadan sarjla tam doldur uygulamaları yükleme bak kaç gün gidiyor bataryan bir de yazılımı eğer yenilemediysen yenilet veya tekrar yeniyse güncellet...tekrar sarj olayını dene ama telefona uygulamalar yüklü olmasın o zaman anlarsın yüklediğin bir uygulamadan mı kaynaklanıyor tespit edersin iyi forumlar....:oke:

kardeş tavsiyem telefona yüklediğin tüm uygulamaları bir sil telefonun sarjı bitsin tamamen kapansın telefonu açmadan sarjla tam doldur uygulamaları yükleme bak kaç gün gidiyor bataryan bir de yazılımı eğer yenilemediysen yenilet veya tekrar yeniyse güncellet...tekrar sarj olayını dene ama telefona uygulamalar yüklü olmasın o zaman anlarsın yüklediğin bir uygulamadan mı kaynaklanıyor tespit edersin iyi forumlar....:oke:
batary monitor uygulamasını da sil kullanma...:oke:

WebStyle

WebStyle

Üye

Ben bu sorunun cevabını sana dün vermiştim ama bilmiyorum nedensiz yere işlem yapıyor yönetim galiba mesajımı silmişler. tekrar yazayım. Aynı sorunu geçen de bende yaşadım. Burada anlatılanları uygulayın problem düzeliyor.

http://www.maxicep.com/symbian-3-de...me-resimli-anlatim-19-441267.html#post3256299

Utku

Utku

Üye
    Konu Sahibi
bana gene soru kalmadı cihana teşekkürler başka sorusu olan yokmu

gokaycan

Üye

batary monitor uygulamasını da sil kullanma...:oke:

Tavsiyen için teşekkür ederim. Akşama deneyeceğim. Pr1.1 i yüklemedim daha. Nokia shoptan güncelletsem ücret alırlar mi ?