İrremote'yi Sorunsuz Çalıştırma Gel İçeri Gel.. :D

Sponsorlu Bağlantılar

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
İrremote'yi Sorunsuz Çalıştırma Gel İçeri Gel.. :D
Arkadaşlar aylarca uğraştım sonunda İrremote programını sınırsız yapıp yükleyebildim. Nasıl mı oluyor haydi başlıyoruz.

1)Öncelikle gerekli dosyaları temin etmekle başlayalım. Eklentideki dosyaları indirebilirsiniz.

2) Klasördeki 1 nolu programı irremote programını kuruyoruz. Onun yanında drm programı otomatikmen kuruluyor.

3)Kurulum bittikten sonra hiç açmadan uygulama yöneticisine gidip yalnızca drm commom solitions programını kaldırıyoruz.

4) Sonra dosya yöneticisine girip 2 nolu DRM COMMON SOLİTİONS dosyasını kuruyoruz. Var olanla değişsin mi derse evet diyoruz. Niye kaldırdık yeniden kuruyoruz diyorsanız programın otomatik kurduğu DRM SOLİTİONS ile bizim kuracağımız DRM SOLİTİONS arasında farklılık var.

5) Daha sonra 3 numaralı dosyayı KENDİ ALDIĞIMIZ SERTİFİKAYLA (KULLANACAĞIMIZ TELEFONA AİT ALINMIŞ SERTİFİKAYLA) SERTİFİKALANDIRIP KURUYORUZ. 3.dosya yüklemede adı drm solitions olarak çıkıyor aldırmayın yükleyin.

Ve İrremote Programını Tam Sürüm Kullanıyoruz:good:
İnanmayan veya yapamayan arkadaşlar yorum bırakırlarsa yardımcı olabilirim.
İşte sorunsuz çalıştığına dair telefonumun ekranından aldığım görüntü;

İrremote.psiloc.comdan indirdiğimiz kumanda kodlarını programa yüklemek için;
Kod:
 .ir UZANTILI DOSYALAR İÇİN...
http://irremote.psiloc.com  BURADAN İNDİRDİĞİNİZ KODLARI 1.00 SÜRÜMÜNDE AÇABİLMEK İÇİN;
KODLARI İNDİRİP HAFIZA KARTININ DATA KLASÖRÜNE CODES ADINDA KLASÖR OLUŞTURUP İÇİNE ATACAKSINIZ
SONRA X-PLORE YE GİRİP KODLARI BULACAKSINIZ
X-PLORE DE KODUN ÜSTÜNE GELDİĞİN ZAMAN 8 TUŞUNA BASACAKSINIZ YANİ DÜZENLEME TUŞUNA
EN BAŞTAKİ İKİ RAKAM 89 İSE 99 YAPACAKSINIZ VEYA TAM TERSİ 99 İSE 89 YAPACAKSINIZ
SONRA DÜZNLEMEYİ KAYDEDEDİCEKSİNİZ.
KODLARI AÇMAK İÇİN DOSYA YÖNETİCİSİNE GİRECEKSİNİZ DÜZENLEDİĞİN KODLARIN ÜSTÜNE TIKLADIN MI KUMANDA PROGRAMINA O KODU YÜKLEMİŞ OLACAKSINIZ SONRA İSTEDİĞİN GİBİ KULLANABİLİRSİNİZ.
KOLAY GELSİN..

• NOT : Bu Programı Kullanabilmeniz İçin Telefonunuzda Kızılötesi Özelliği Bulunması Gerekmektedir. Tarafımdan N73, N80 ve N95 8GB'De Test Edilmiştir..

• Programın ne işe yaradığını soran arkadaşlar var; bu program telefonunuzdaki kızılötesi özelliğini kullanarak kumanda ile yönetilen cihazları kontrol etmeye yarar.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: samurai jack65, Bendini, meryem038 ve 20 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler, paylaşımlarımıza lütfen ön izleme ekleyelim..

kraliletisim

Üye
Paylaşım için teşekkürler...Ben sadece son aşamayı yapamadım...Son dosyayı sis editör uygulaması ile sertifikalandırdım ama yükleyemedim güvenilmeyen bir sağlayıcıdan alınan uygulama hatası verdi...benim tel 6730c s60v3 3rd...çözùm bulursanız sevinirim...şimdiden teşekkürler.

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Paylaşım için teşekkürler...Ben sadece son aşamayı yapamadım...Son dosyayı sis editör uygulaması ile sertifikalandırdım ama yükleyemedim güvenilmeyen bir sağlayıcıdan alınan uygulama hatası verdi...benim tel 6730c s60v3 3rd...çözùm bulursanız sevinirim...şimdiden teşekkürler.

3. Cr**k dosyasını sis editörden çıkan sertifikayla mı sertifikalandırdın yoksa odpa.cn gibi kendin için aldığın sertifikayla mı sertifikalandırdın.Kendi sertifikanla imzalaman gerekir yoksa hata verir.:oke:
Ayrıca 6730 c de kızılötesi yokmuş yükleseniz de çalışmaz. :(

hakanderel

hakanderel

Üye
program için teşekkürler yapamadığım tek şey kod olayı f.explorudan dosyaların üstüne geliyorum (Behold_507rds_1152.ir) mesela bu örnekteki gibi bi kod 8 e bastığımda buda isim değişikliği tuşu sanırım fakat sizin dediğiniz gibi başında 89 veya 98 gibi her hangi bir rakam yok örnekteki gibi bir kod bunu nasıl çözücem saygılar kolay gelsin

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Sağolasın :good:

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
program için teşekkürler yapamadığım tek şey kod olayı f.explorudan dosyaların üstüne geliyorum (Behold_507rds_1152.ir) mesela bu örnekteki gibi bi kod 8 e bastığımda buda isim değişikliği tuşu sanırım fakat sizin dediğiniz gibi başında 89 veya 98 gibi her hangi bir rakam yok örnekteki gibi bir kod bunu nasıl çözücem saygılar kolay gelsin
Fexplorerle x plore nin kısayol tuşları farklı olabilir.Tavsiyem x plore yükleyin en azından bu iş için bu programı kurduktan sonra kumanda kodlarını indirip hafıza kartına veya tel. hafızasıın Data klasörünün içine codes adında klasör açıp o klasörün içine atın. Daha sonra x plore yüklediyseniz,menüye tıklayın en üstten dosyaya tıklayın hex düzenleyiciyi açın. Solda en üstte yazılı olan rakam 89 ise 99 , 99 ise 89 yapın.

Düzenlemeyi kaydedip çıkın daha sonra Telefonun dosya yöneticisinden O dosyaların üzerine tıklayın. Psiloc irremore programı açılacak ve kod eklendi diye ingilizce veya türkçe yazı çıkacak. İşlem tamamdır.:oke:Yapamadıysanız düzenleyip linkini size özelden atabilirim.

Rica ederim, İyi kullanımlar:bigstar:

hakanderel

hakanderel

Üye
çok teşekkürederim dostum sorun fexplerer denmiş dediğin gibi x-plorer yükledikten sonra dediğin gibi yaptım ve sonuca ulaştım eline sağlık emeğine sağlık teşekkürler binlerce defa sağol

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürederim dostum sorun fexplerer denmiş dediğin gibi x-plorer yükledikten sonra dediğin gibi yaptım ve sonuca ulaştım eline sağlık emeğine sağlık teşekkürler binlerce defa sağol

Rica ederim, İyi günlerde kullanın:good:

hakanderel

hakanderel

Üye
  • Beğen
Tepkiler: hsn6262
STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
hex düzenleme işini x-plorer harici bilgisayar üzerinden bu program ilede yapabiliriz arkadaşlar belirtmek istedim.

İyi programmış, cepte uğraşmak zorunda kalmayız. Teşekkürler program için.:good:

johnoson

Üye
Benim şu sorum olacak bunu kurduk ama istediğimz şeyin kumandası yok boşuna uğraşmışım gibl geldi bana sende kodları varsa bana atabılın mı çünkü ben sadece tv yi çalıştırabldm o da ses aC kapa kapat ac ileri geri. Uyduyu bile çalıştıramadım kodları yok orda. Pm atar mısın?

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Benim şu sorum olacak bunu kurduk ama istediğimz şeyin kumandası yok boşuna uğraşmışım gibl geldi bana sende kodları varsa bana atabılın mı çünkü ben sadece tv yi çalıştırabldm o da ses aC kapa kapat ac ileri geri. Uyduyu bile çalıştıramadım kodları yok orda. Pm atar mısın?

Boşuna uğraşmadın kardeşim Önce Kumanda kodlarını indir sonra anasayfadaki kumanda kodlarını ekleme yöntemini okuyup uygula. klimasından uydu alıcısına her şeyi çalıştırabilirsin.:oke: Şu anda açık değilsin yapamazsan açık olduğun zaman pm at yardımcı olurum:oke:

idrisxx

Üye
paylaşımınız için teşekkürler yalnız ben sertifikalandıramadım ikinci drm dosyasını yükledim 3.de hata veriyoa açamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
paylaşımınız için teşekkürler yalnız ben sertifikalandıramadım ikinci drm dosyasını yükledim 3.de hata veriyoa açamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Bir yeri mutlaka eksik yapmışsındır. Yeni üye oldun sanırım , normaldir. Baştan ben de bilmezdim. Öncelikle program nasıl sertifikalanır? Öğrenmek için buraya tıklayabilirsin. Üçüncü dosyayı sertifikaladıktan sonra yazılı olan işlemleri uygularsan sorunsuz çalıştırabilirsin.

lenka

Üye
Ya ben yaptım ama olmadı telim n73 yardım ederseniz sevinirim

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben yaptım ama olmadı telim n73 yardım ederseniz sevinirim

verilen hata nedir veya yükleme yaparken nerede tıkandınız? detaylı anlatırsanız yardımcı olabilirim.

bykatil

Üye
merhaba ben herşeyi yükledim ama program a giriş yapıyo tam açılcakki şu hatayı veriyor (invalid remote definition) yardımcı olursanız sevinirim.

STaT!C

STaT!C

Üye
    Konu Sahibi
merhaba ben herşeyi yükledim ama program a giriş yapıyo tam açılcakki şu hatayı veriyor (invalid remote definition) yardımcı olursanız sevinirim.

Bu hatayı ilk defa duyuyorum.:allalla:Telefonunuzda kızılötesi özelliği varmı acaba? Var ise seçeneklerden ayarlardan en üstteki ayarda method yazan bişeyler var onu method 4 yapıp ayarlardaki ikinci veya üçüncü seçeneği left olarak seç muhtemelen düzelecektir.(Telefonum bozuk olduğundan tam tarif edemiyorum. K.bakma)

--------------- Ekleme ---------------

Üst Alt