Çin Üretimi Telefonları Tartışıyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

bbarutcu001

Üye
merhabalar, iyi forumlar herkese... Benim sormak istediğim konu şu; çin malı blackberry bold 9700 almak istlyorum, bu cihazlarda internet bağlantısıyla mailere ulaşmak yani nokialardaki gibi mail for exchange gibi şirket maillerine ulaşmak mümkünmüdür???
Teşekkürler yardımınız için...

burah

Üye
Arkadaşlar yazılanları uzun uzun okudum.önemle belirteyim ki çin malı telefona aşırı karşıyım.asla almayın gerek yok.hiç bir gereğe ülkeye kaçak geliyor imei numaraları hep klonlama.bu ekonomiye çok büyük bir darbe.hadi geçtik bunu diyelim gerçekten telefonun sar değeri çok yüksek.ben anlamam rakamlardan falan oraya bakarsak zaten 8 megapixel yazarlar başka şeyler yazarlar ama telefon konuşurken aşırı baş ağrısı yapıyor. Aurıca yazılım yok telefonda ekran kalitesi iğrenç herşeyiyle berbat.ben 1400 tl değerinde samsung i8910 omnia kullanıyorum.muhteşem bir telefon.tamam herkesin bütçesi ayrı 150 tl varsa git 150 tl lik bir nokıa al.samsung al.ne yapcaksın çakma blackberry yi ıphone u.sadece kasasını almış olursun oda bi işe yaramaz.bide en önemli konu arkadaşlar demiş ki nokıa da çinde üretiliyor falan.evet haklılar.sony vaio laptopum var made in china tamamen.ama o dandik telefonların üretildiği merdiven altı yerlerle sony in yada nokıa nın mükemmel fabrikaları bir değil.onlar çin in sadece işçiğini kullanıyorlar.teknoloji yine japon amerikan vb.kalite kontrol yine aynı mühendislik yine aynı.lütfen paranız yoksa bile sıfır telefon alın nokıa 1100 alın.ama çin almayın.yok tv varmış yok bundada wifi varmış falan demeyin.teknoloji para işidir.alırsan iphonu babalar gibi kullanırsın multitouch ı.yada kral gibi gezinirsin nette video izlersin.paran yoksa özenme olduğun gibi görün çakma telefonla ne doğru düzgün wifi kullanırsın nede mail bakarsın.3 g bile desteklemezsin.resimler iğrenç olur.video izleyemezsin.bu telefonlara iyi diyen arkadaşar ya orjinal iyileri görmemitir yada parası bunlara yetiyodur.ayrıca sanmayın ki bunlar ucuz kardayız.2. Eli yok bu cihazların 300 tl ye orjinale birebir benzeyen iphone alın 70 tl verirse aynı kürt telefoncu hemen satın.alırken kraldır satarken hep kötülerler.büyük marketlere takılın.media markt , teknosa , electro world olsun muhatabınız en azından sorununuz olursa değiştirmeye kadar yolu var.diğer yerlerde kovulursunuz.çakma ya hayır orjinale evet kalite evet 200 tl lik alın ama orjinal alın ben buyum deyin aaa blackberyy mi var sende dediklerinde kem küm çakma olmayın sıfır olursunuz.

Not.. Her türlü cihazı kullandım.sallayarak yorum yapmıyorum.atmıyorum.tarafsızım.kürt telefonculardan kazıklanmış biri olarak büyük yerleri tercih edin arkadaşlarım ve bir kez alın iyi alın uzun süre değiştirmeyin orjinal alın.iyi günler.

mak.muh.

mak.muh.

Üye
Arkadaşlar yazılanları uzun uzun okudum.önemle belirteyim ki çin malı telefona aşırı karşıyım.asla almayın gerek yok.hiç bir gereğe ülkeye kaçak geliyor imei numaraları hep klonlama.bu ekonomiye çok büyük bir darbe.hadi geçtik bunu diyelim gerçekten telefonun sar değeri çok yüksek.ben anlamam rakamlardan falan oraya bakarsak zaten 8 megapixel yazarlar başka şeyler yazarlar ama telefon konuşurken aşırı baş ağrısı yapıyor. Aurıca yazılım yok telefonda ekran kalitesi iğrenç herşeyiyle berbat.ben 1400 tl değerinde samsung i8910 omnia kullanıyorum.muhteşem bir telefon.tamam herkesin bütçesi ayrı 150 tl varsa git 150 tl lik bir nokıa al.samsung al.ne yapcaksın çakma blackberry yi ıphone u.sadece kasasını almış olursun oda bi işe yaramaz.bide en önemli konu arkadaşlar demiş ki nokıa da çinde üretiliyor falan.evet haklılar.sony vaio laptopum var made in china tamamen.ama o dandik telefonların üretildiği merdiven altı yerlerle sony in yada nokıa nın mükemmel fabrikaları bir değil.onlar çin in sadece işçiğini kullanıyorlar.teknoloji yine japon amerikan vb.kalite kontrol yine aynı mühendislik yine aynı.lütfen paranız yoksa bile sıfır telefon alın nokıa 1100 alın.ama çin almayın.yok tv varmış yok bundada wifi varmış falan demeyin.teknoloji para işidir.alırsan iphonu babalar gibi kullanırsın multitouch ı.yada kral gibi gezinirsin nette video izlersin.paran yoksa özenme olduğun gibi görün çakma telefonla ne doğru düzgün wifi kullanırsın nede mail bakarsın.3 g bile desteklemezsin.resimler iğrenç olur.video izleyemezsin.bu telefonlara iyi diyen arkadaşar ya orjinal iyileri görmemitir yada parası bunlara yetiyodur.ayrıca sanmayın ki bunlar ucuz kardayız.2. Eli yok bu cihazların 300 tl ye orjinale birebir benzeyen iphone alın 70 tl verirse aynı kürt telefoncu hemen satın.alırken kraldır satarken hep kötülerler.büyük marketlere takılın.media markt , teknosa , electro world olsun muhatabınız en azından sorununuz olursa değiştirmeye kadar yolu var.diğer yerlerde kovulursunuz.çakma ya hayır orjinale evet kalite evet 200 tl lik alın ama orjinal alın ben buyum deyin aaa blackberyy mi var sende dediklerinde kem küm çakma olmayın sıfır olursunuz.

Not.. Her türlü cihazı kullandım.sallayarak yorum yapmıyorum.atmıyorum.tarafsızım.kürt telefonculardan kazıklanmış biri olarak büyük yerleri tercih edin arkadaşlarım ve bir kez alın iyi alın uzun süre değiştirmeyin orjinal alın.iyi günler.

burah arkadaşımız çok güzel söylemiş..merdiven altında üretilen satılan telefon almayın diye..buna bende katılıyorum..lakin bi çin malı vardır bide çin üretimi telefonlar yani çinde markalaşmış oradaki kendi parçalarını kullanan marka telefonlar vardır..myphone,anycool,trident vb..arkadaşlar bunlar kendi fabrikalarında üretiliyor bizim ülkemize kaçak geldiği felan yok..ha bunlarında belki çakmasını yaparlar myphone olur mymobile diye felan filan :) ben 3 aylık myphone m77i kullanıcısıyım telefondan gayet memnunum üstelik iki yılda garanti mevcut..haa fazla bi özelliği yoktur zaten 250-300 milyonada nokia e 72 özelliğinde olacak değildir.. :) üstelik sar değerinide kitapçığında çoda güzel hem açıklamış hemde yazmış 0.559 diye..size diyecem burah arkadaşın dediği gibi merdiven altı çakma mal almayın çin malı düşünüyorsanızda markalı herhangibir distribütörü olan bi marka alın arkadaşlar..

doguhandeniz

Üye
mrb bende nokia x6 çin var ama wi-fi özelliğini kullanamıyorum ve yazılım programlarını yükleyemiyorum oyun vb. yardımcı olursanız sevinirim.

mustafakemaldev

Üye
Konuyu hortlatmak gibi olmasın

Arkadaşlar benim yeğenim çakma e71 aldı fakat garantili TR kayıtlı sorunsuz

Wifi
Ses çok güzel çıkıyor
TV
Çift Kart

çok imrendim gidip aynısını alıcam unutmayın herşey kullanmasını bilene

Benim arkadaşta Anycool var (çakma)

2Yıldır kullanıyor ve sorun olmadı bozulmadı :)

süleyman46

Üye
arkadaşlar çin malı telefonla nokia gibi iyi bir markayı kıyaslıyamayız.Samsung cep telefonları da %80-90 çin malıdır.

casannova

casannova

Üye
Arkadaşlar ben çin malı telefon kullandım elimden çıkarınca bi ohhh be çektim yav...İlla bir yerleri arızalı...tavsiyem bu tellerden almayınız...

H.DURGUT

H.DURGUT

Üye
arkadaslar dediklernize katılıyoorumm ama servis olayı cok onemli ben basımdan gecenleri anlatayım sizeshopping tvden digiphone dg 27 aldım ama telefonun ımel kayıtlı değildi ayrıca konusrken seste problem yaratıyoodu yolladım servis sadece ımeil kaydettmiş yollamıs ardından aradımm yenisi gonerelim dediler gonderdilerr ama telefonun bataryasını takar takmaz titriyoo tekrar aradım tekrar gonderdiler yenisini su an hiç bir sorun yok gibi evet kalitesiz oluyolar ama servis ilgilenirse sorun yasamasınız ayrıca servis telefonu 3 gun içinde gonderdii bana bazıları 1 2 ay bekletiyormus sanırmm ama benimki hızlıydı baya yeni alacklar arkadaslara asla onermem ama sans işi bu iş iyiyce dusun basınız bi sure agrıyabilir

kleftus

Üye
Çin malı telefon almayın millet zamanında çok sattım ve çok paralar kazandım bulunduğum yerde çin malı satmadığım adam kalmadı neredeyse ve satarken hiç bir şekilde garanti vermedim ve dedim kapanabilir nitekim şuan sattığım telefonların hepsi kutuda kapanık halde yatıyor aşa yukarı 100 kadar var çin malı n97 sinden tut iphone a kadar var çin malı almayın demiyorum zira gene kendi bildiğinizi yapacaksınız :D ama size tavsiyem paranızın nereye gittiğini bilin

hamdi38

hamdi38

Üye
ben zamanında kürt telefoncudan 6680 aldım tel orjinal dedi normalde 120tl ama 80tl dedi baktım sorun yoktu aldım 2 ay sonra mesaj geldi telefonuuz kapanacaktır imei sorunludur diye 1 ay süresi vardır dedi aynı telefoncuya teli 40 tl ye sattım adamın elinde kaldı beni kazıklamak neymiş gördü heralde telefon çalıntıydı...

enescebeci

enescebeci

Üye
saolun beyler

coco75000

Üye
sesi gür çıkan ve antenli tv destekli başka halta yaramayıp ön kamerası ve görünümüne hayran olup alanlar pişman oldukları vakalardır.bende aldım ama ya bi kuşluk yabi kışlık telefonlar tavsiye etmem hemen bozuluyorlar...aldanmayn bence en iysi nokia

bilo1907

Üye
ne olursa olsun orjinalden şaşmıcan arkadaş ses bile net gitmio karşı tarafa ekranda resim kötü duruo ekan kaliteleri kötü oluo çoğunun daha doğrusu bendeki e71 in öle

derdaket

derdaket

Üye
siz böyle diyonuz ama bende nokia n89i var (chakma) çift hafıza kartı,çift sim kartı,tv falan... ve ben hiç sorun yaşamadım 3 yıldır kullanıyomda :ehe iki 4gb lik hafıza takıyom yinede çok rahat çalışıyo...nes oyun oynatıyo...nete giriyo...yani originalden tek fark camera :ağlarım:.... ve camera için c903 alıcağım... yoksa ben telefoondan memnunum....:islik...

derdaket

derdaket

Üye
:box .

frcry

Üye
bendede çakma nokia x6 var telefon sorunsuz çalışıo telin arka kapağında 12.1 mp yazıo ama değil tabiki çok güzel fotoğraf çekio wifi ve internet sorunsuz , ayrıca fiyatıda çok ucuz ben teli sivastan 140 tl ye aldım ama şans işi bazılarında özelliklerin hiçbiri çalışmıyor yada kısmen çalışıyor :D

hayalet4561

Üye
merhaba arkadaşlar çin nokia e71 aldım ama pc tanımıyo telefonu tarif etiniz yerden proğramı indirdim yine fayda etmedi yardım ederseniz tşk ayrıca herkes çin malı telefonler sağlıksız iyi değil gibisinden söylentiler var çin malı telefonlor ülkemize girmese idi büyük telefon şirketleri tlf fiatlarını hangi rakamlarda tutadı düşünün çin malı telefonlar geldi iyi oldu ucuzldı dedik kötü birtarafıda varki ülkemizi teknoloji çöplüne çevirdiler telefonlar tıbi çihazlar vesaire

iz789

Üye
arkadaşlar sciphone i68 4g telefonum geçen hafta elime ulaştı. kullanımı ve özellikleriyle güzel bir telefon ama yüklediğim java dosyalarından mıdır nedir yavaşlamaya başladı. telefon hafızasına veya hafıza kartına ulaşmak için uzunca bekliyordum. önce telefondan hafıza kartına ve telefona format atmayı denedim. oldu gibi ama yine yavaştı. sonra windowstan telefon hafızasına format attım, düzeldi gibi. telefon kapalıyken linux (ubuntu) ile usb den bağladığımda hafıza kartı, telefon hafızası ve 3. bölüm olarak ayrılmış 6 mb bölüm görünüyordu. windowsta telefonun ikiye ayrılmış hafızasından sadece biri gözüküyor. ben de ubuntuda belki daha güzel çalışır diye sistem dosyalarının olduğu 3. bölümü önce içindeki dosyaları ne olur ne olmaz diye bilgisayara kopyaladım. sonra bölüme format atmaya çalıştım :vur ne çare format atmatı. o bölüm silindi. şimdi telefon açılmıyor. açma düğmesine bastığımda dokunmatik ekran hafif aydınlanıyor sonra hiçbirşey olmuyor. usb ye bağladığımda ne telefon hafızası ne de micro sd gelmiyor. bu çinliler ne acaip. madem sistem dosyaları önemli niye onu görünecek hale getirdiniz. biri gurcalasa tabii bozulur. başka telefonlarda işletim sistemi filan silindiğini duymadım. telefonun garantisi de yok. tr de disbirütörü de yok. elimde kalakaldı. Allahtan format atmadan içindekileri pc ye kopyladım. bölüm geri getirilebilse tekrar kopyalayıp çalıştırılabilir. içindeki hafıza micro sd gibi bir şey midir acaba? ya da tamiri mümkün mü

ariana

Üye
ben çin malı n97 aldım markası ne bilmiyorum tek sim kartlı
fakat ne yaptıysam ekrandaki ikonları kaldıramadım, ekrandaki ikonlar kalkmayınca doğal olarak duvar kağıdı yapamıyorum çok sinir bozucu bi durum ve ben bir aydır sabırla arıyorum lütfen eğer bilginiz varsa bana yardımcı olabilirmisiniz? duvar kağıdı yapamasamda ekrandaki o sinir bozucu ikonları kaldırayım başka birşey istemiyorum
mail adresim,
[email protected]
şimdiden teşekkür ederim

onatcan95

onatcan95

Üye
siz böyle diyonuz ama bende nokia n89i var (chakma) çift hafıza kartı,çift sim kartı,tv falan... ve ben hiç sorun yaşamadım 3 yıldır kullanıyomda :ehe iki 4gb lik hafıza takıyom yinede çok rahat çalışıyo...nes oyun oynatıyo...nete giriyo...yani originalden tek fark camera :ağlarım:.... ve camera için c903 alıcağım... yoksa ben telefoondan memnunum....:islik...

tabii ki cep telefonunu sadece ateri oyunları açmak, tv izlemek ve çift hat kullanmak için kullanıyorsanız telefon size yeter de artar bile.. internete girmekten bahsetmişsiniz, gerçekten sağlam bir 3G bağlantısıyla 3G destekli bir telefonla internete girmeyi deneyin, kendi telefonunuzun yüzüne bile bakmak istemeyeceksiniz..

Bir cep telefonu bir elektronik cihazdır. ancak telefonu mutfak robotuyla veya CD çalarla kıyaslıyorsunuz gibi. halbuki telefon bir akıllı cihazdır, bilgisayar gibi... o elnizde tuttuğuunuz telefonun da RAM, ROM, işlemci gibi özellikleri vardır. onun da hoparlörü, kamerası vardır.çin malı telefonlar donanım olarak neredeyse berbat. aşırı derecede yavaş ve kalitesiz. bir dış güzelliği oluyor o da kısa sürede yıpranmaya başlıyor. şimdi diyeceksiniz "yoo, gayet de hızlı çalışıyo.." hibir telefon müzik dinlerken veya basit bir oyun oynarken yavaşlamaz.

peki neden ucuz? nokia veya samsung aynı donanımla çok daha ucuza o telefonları üretebilir aslında. ancak kalite diye birşey var, bu firmalar böyle bir telefon üretirse değerleri azalır.

ancak sadece müzik çalar, mp4 çalar veya analog tv kullanmak için de ideal cihazlar gerçekten. alcaksın bide sağlam bi kılıf takcaksın. temiz kullancaksın müziğini dinlersin, video izlersin, film yüklersin onu izlersin. böyle şeylerde işe yarayan modelleri var gerçekten. ancak onların da kayıtlısını almak daha iyi. SAR değeri ,ısınma problemi vb. açısından yani..

Üst Alt