Anycool ve Diğer Telefonlar İçin WAP VE MMS Ayarları Buyrun

Sponsorlu Bağlantılar

koseaa

koseaa

Üye
teşekkürler çin malı carbon arte de denedim oldu

idrisunal

idrisunal

Üye
arkadaşlar bende wap/gprs/mms ayarı yapamadım ama daha büyük bi sorunum var.telefonum çin malı sanva 718+ servis mesajları gelmiyor mesala sms yapacam aylık yazıp gonderiyorum bana bi mesaj gelmesi grekiyor bende o mesajı evet die onaylayacam o mesaj gelmiyor 3g ayarıda yapamıyorum :S:S yardımcı olabilirseniz sevinirim

exper_25

exper_25

Üye
arkadaşlar ben anycool telefonum için ayaları şöyle yaptım oldu WAP 6630 YAZDIM 2222 YE YOLLADIM AYARLAR GELDİ VE KAYDETTİM MMS AYARLARIDA AYNEN MMS 6630 YAZ 2222 YE YOLLA YETER

SERSERİ gençlik

Üye
platınıum e71 ultra telefonum var ama ayarları bir türlü yapamadım yardımcı olurmusunuz

gozelonaze

gozelonaze

Üye
wentto f001 için wap ve mms ayarları varsa lütfen turkcell, telsim

ozay5701

ozay5701

Üye
Arkadaşım kapansa nolur 10 liraçaya çakıyolar klonu kullan kullandın kadar.

erman_5582

Üye
arkadaşlar elimde çin malı çift sim kartlı ora e88 var mms ayarlarını yapamıyorum türkcell için mms ayarlarını nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz telefon 2 yıl garantili kaçak değil yani internette bazı siteler farklı farklı ayarlar vermişler hiç biri işe yaramıyor

tr_türkiye

Üye
eline sağlık elin dert görmesin

cr4sh1nq

Üye
sayın arkadaşlar ben vodafonluyum ben sizin yaptığınızı yaptım internet erişim sağlıyyabiliyorum ancak arkadaşlar köntörlerim gidiyo ama sayfa bi türlü açılmıyo yani boş bir sayfa açılıyo sürekli köntörümü yiyor erişmek istediğim sitelere erişemiyorum arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM!!!

cr4sh1nq

Üye
kardeş bu verdiğin ayarlar galiba vodafone için yanlış çünkü örneğin adres yazma yerine yazıyorum boş bir sayfa açılıyor ama saniye geçmeden 1 köntör gidiyo bu yüzden hiç köntörüm kalmadı bana bi yardımcı olursanız sevinirim beyler çok ihtiyacım var facebook a telefondan girmeye lütfen arkadaşlar yardımcı olun......
ŞİMDİDEN SAĞOLUN VAROLUN LÜTFEN LİNKİ VEREN ARKADAŞIMIZ
SEN YARDIMCI OLURSAN DAHA MAKBULE GEÇER

bünyamin66

Üye
arkadaşlar bende world mobile w97 var ne faceye ne de msn girebiliyorum bir yardımcı olurmusunuz yhaaa

caner47

caner47

Üye
saol kardeşim cok tşk. eline sağlık :)

rezolar

rezolar

Üye
dj35

selkin001

Üye
tv mobile wap ayarlarını yazar mısınız??

asdfat

Üye
Merhaba :) Benim telefonum vertice bt-2009 ama bir türlü vadofone ve turkcell ile wap ve mms i kullanamıyorum.
Turkcell ve vodafone için telefonumda yaptığım ayarları aşağıda belirttim...Lütfen bana bu konuda yardımcı olun...Ya başka bir ayar daha yapmam lazım ya da aşağıda belirtilen ayarlarda bir eksiklik ya da yanlışlık var...Bir türlü içinden çıkamadım...teşekkürler...

TURKCELL İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI
1 - MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/1.SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN DÜZENLE/PROFİL ADI:WAP/ANA SAYFA http//www.google.com.tr YAZIP TAMAM SEÇENEĞİNE BASINIZ/GEÇİŞ YOLU:212.252.234.168/PORT:9201/VERİ HESABININ ÜZERİNE GELEREK (SEÇ) TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN GPRS ‘NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ /1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN GERİ ÇIKINIZ.
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK DÜZENLE SEÇENEĞİNE BASINIZ/HESAP İSMİ:TURKCELL/APN:wap/KULLANICI ADI:gprs/ŞİFRE:gprs/DOĞRULAMA TÜRÜ NORMAL OLARAK BELİRLİYORUZ VE ARDINDAN BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ
3 – MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/ORADAN WAP YAZAN SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN (ETKİN) SEÇENEĞİNİ SEÇEREK TÜM MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ VE ARTIK GPRS AYARLARIMIZ TAMAM GPRS’E GİRMEK İÇİN MENÜ/SERVİSLER/WAP/ANA SAYFA’A TIKLAYARAK GPRS’TE GEZİNMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
MMS AYARLARI
1 – MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ORADAN DÜZENLE/PROFİL ADI:TURKCELL MMS/MMSC:http//mms.turkcell.com.tr/servlets/mms olarak yazınız/GEÇİŞ YOLU:212.252.169.217/PORT:9201/VERİ HESSABININ ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER ARDINDAN GPRS’NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN 1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ SONRA TAMAM SEÇENEĞİNE BASARAK AYARLARI KAYDEDİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/TURKCELL MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK/DÜZENLE/HESAP İSMİ:TURKCELL MMS/APN:TURKCELL MMS/KULLANICI ADI:MMS/ŞİFRE:MMS/DOĞRULAMA TÜRÜ:NORMAL OLARAK SEÇİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
3 – MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/TURKCELL MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

VODAFONE İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI
1 - MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/5.SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN DÜZENLE/PROFİL ADI:İNTERNET GPRS/ANA SAYFA http//www.google.com.tr YAZIP TAMAM SEÇENEĞİNE BASINIZ/GEÇİŞ YOLU:212.065.136.226/PORT:9201/VERİ HESABININ ÜZERİNE GELEREK (SEÇ) TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN GPRS ‘NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ /5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN GERİ ÇIKINIZ.
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK DÜZENLE SEÇENEĞİNE BASINIZ/HESAP İSMİ:GPRS/APN:İNTERNET/KULLANICI ADI:VODAFONE/ŞİFRE:VODAFONE/DOĞRULAMA TÜRÜ NORMAL OLARAK BELİRLİYORUZ VE ARDINDAN BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ
3 ) MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/ORADAN:İNTERNET GPRS YAZAN SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN (ETKİN) SEÇENEĞİNİ SEÇEREK TÜM MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ VE ARTIK GPRS AYARLARIMIZ TAMAM GPRS’E GİRMEK İÇİN MENÜ/SERVİSLER/WAP/ANA SAYFA’A TIKLAYARAK GPRS’TE GEZİNMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
MMS AYARLARI
1 ) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ORADAN DÜZENLE/PROFİL ADI:VODAFONE MMS /MMSC:http//217.31.233.18:6001/MM1Servlets olarak yazınız/GEÇİŞ YOLU:217.031.233.018/PORT:9201/VERİ HESSABININ ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER ARDINDAN GPRS’NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN 5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ SONRA TAMAM SEÇENEĞİNE BASARAK AYARLARI KAYDEDİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
2) MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK/DÜZENLE/HESAP İSMİ:VODAFONE MMS/APN:MMS/KULLANICI ADI:MMS/ŞİFRE:MMS/DOĞRULAMA TÜRÜ:NORMAL OLARAK SEÇİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
3) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ.0
kardesm bnunları yapınca oluo ben denedm oldu tesekkur ederm knight reader arkadasımnıza

Korayz

Korayz

Üye
aga olmuyor ip uyumlu degıl anycool n101

ilknur_2344

Üye
mrba anycool T838i turkcell wap ve msn kullnamıorm .. yardmcı oln ltfn ..

son kral

Üye
bende yapıcam ama güvenemiyorum bu ayarları yaptıktan sonra teli kapanan varsa bi pm atsın pls :((

burak_106

burak_106

Üye
arkadaşlar benim çin malı n99 vardı ve kaptıldı daha geçen gün yeniden IP numarası yüklettim ve tekrar açtırttım

--------------- Ekleme ---------------

TURKCELL İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI
1 - MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/1.SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN DÜZENLE/PROFİL ADI:WAP/ANA SAYFA http//www.google.com.tr YAZIP TAMAM SEÇENEĞİNE BASINIZ/GEÇİŞ YOLU:212.252.234.168/PORT:9201/VERİ HESABININ ÜZERİNE GELEREK (SEÇ) TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN GPRS ‘NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ /1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN GERİ ÇIKINIZ.
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK DÜZENLE SEÇENEĞİNE BASINIZ/HESAP İSMİ:TURKCELL/APN:wap/KULLANICI ADI:gprs/ŞİFRE:gprs/DOĞRULAMA TÜRÜ NORMAL OLARAK BELİRLİYORUZ VE ARDINDAN BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ
3 – MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/ORADAN WAP YAZAN SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN (ETKİN) SEÇENEĞİNİ SEÇEREK TÜM MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ VE ARTIK GPRS AYARLARIMIZ TAMAM GPRS’E GİRMEK İÇİN MENÜ/SERVİSLER/WAP/ANA SAYFA’A TIKLAYARAK GPRS’TE GEZİNMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
MMS AYARLARI
1 – MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ORADAN DÜZENLE/PROFİL ADI:TURKCELL MMS/MMSC:http//mms.turkcell.com.tr/servlets/mms olarak yazınız/GEÇİŞ YOLU:212.252.169.217/PORT:9201/VERİ HESSABININ ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER ARDINDAN GPRS’NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN 1. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ SONRA TAMAM SEÇENEĞİNE BASARAK AYARLARI KAYDEDİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/TURKCELL MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK/DÜZENLE/HESAP İSMİ:TURKCELL MMS/APN:TURKCELL MMS/KULLANICI ADI:MMS/ŞİFRE:MMS/DOĞRULAMA TÜRÜ:NORMAL OLARAK SEÇİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
3 – MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/TURKCELL MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

VODAFONE İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI
1 - MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/5.SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN DÜZENLE/PROFİL ADI:İNTERNET GPRS/ANA SAYFA http//www.google.com.tr YAZIP TAMAM SEÇENEĞİNE BASINIZ/GEÇİŞ YOLU:212.065.136.226/PORT:9201/VERİ HESABININ ÜZERİNE GELEREK (SEÇ) TUŞUNA BASINIZ/ARDINDAN GPRS ‘NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ /5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN GERİ ÇIKINIZ.
2 – MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK DÜZENLE SEÇENEĞİNE BASINIZ/HESAP İSMİ:GPRS/APN:İNTERNET/KULLANICI ADI:VODAFONE/ŞİFRE:VODAFONE/DOĞRULAMA TÜRÜ NORMAL OLARAK BELİRLİYORUZ VE ARDINDAN BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ
3 ) MENÜ/SERVİSLER/WAP/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/ORADAN:İNTERNET GPRS YAZAN SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN (ETKİN) SEÇENEĞİNİ SEÇEREK TÜM MENÜLERDEN ÇIKIYORUZ VE ARTIK GPRS AYARLARIMIZ TAMAM GPRS’E GİRMEK İÇİN MENÜ/SERVİSLER/WAP/ANA SAYFA’A TIKLAYARAK GPRS’TE GEZİNMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.
MMS AYARLARI
1 ) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER TUŞUNA BASINIZ ORADAN DÜZENLE/PROFİL ADI:VODAFONE MMS /MMSC:http//217.31.233.18:6001/MM1Servlets olarak yazınız/GEÇİŞ YOLU:217.031.233.018/PORT:9201/VERİ HESSABININ ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER ARDINDAN GPRS’NİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ ARDINDAN 5. SEÇENEĞİN ÜZERİNE GELEREK TAMAM TUŞUNA BASINIZ SONRA TAMAM SEÇENEĞİNE BASARAK AYARLARI KAYDEDİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
2) MENÜ/SERVİSLER/VERİ HESABI/GPRS/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK/DÜZENLE/HESAP İSMİ:VODAFONE MMS/APN:MMS/KULLANICI ADI:MMS/ŞİFRE:MMS/DOĞRULAMA TÜRÜ:NORMAL OLARAK SEÇİNİZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ
3) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ. [/QUOTE]
:oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke:

VALLA ARKADAŞLAR BEN BU KADARINI BULDUM AMA BAŞKA BİLGİLER BULURSAM SİZLERLE PAYLAŞIRIM

TURKCELL İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI

MMS AYARLARI

VODAFONE İÇİN AYARLAR
GPRS AYARLARI
MMS AYARLARI
3) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

:bye2: :bye2: :bye2:

Arkadaşım telefon kapansa dayi bi şey olmuyo 5 tl ye yaptırıyosun ama merak etme ben yaptım şu an kullanıyorum hiç bi şey olmadı

TURKCELL İÇİN AYARLAR
MMS AYARLARI

VODAFONE İÇİN AYARLAR
MMS AYARLARI
3) MENÜ/MESAJLAR/MMS/AYARLAR/ŞEBEKE AYARLARI/VODAFONE MMS’NİN ÜZERİNE GELEREK SEÇENEKLER VE ETKİN OLARAK AYARLAYINIZ VE BÜTÜN MENÜLERDEN ÇIKINIZ VE ARTIK MMS MESAJI GÖNDEREBİLİRSİNİZ.

BUNU DENEDİN Mİ?

ARKADAŞLAR BUNU DA DENEYİN BAKALIM OLACAK MI?

AVEA GPRS/MMS AYALARI
GPRS/WAP AYARLARI

Servisler
Wap
Ayarlar
Profil Düzenle
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı : AVEA GPRS WAP
Veri Hesabı : AVEA GPRS WAP
Bağlantı Tipi: WAP/ Ip Adresi: 213.161.151.201

Güvenlik: Kapalı
Kullanıcı Adı: wap
Şifre: wap
Bu işlemlerden sonra düzenlenen profil Etkinleştirilir.
Daha sonra Veri Hesabı oluşturulur bunun için,
Servisler
Veri Hesabı
GPRS
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: AVEA GPRS WAP
APN: wap
Kullanıcı Adı: wap
Parola: wap
Doğrulama Türü: Normal
AVEA MMS AYARLARI
Mesaj Ayarları
Server Profili
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı: AVEA MMS
Ana Sayfa: mms.avea.com.tr/servlets/mms
Veri Hesabı: AVEA MMS
Bağlantı Tipi: HTTP
Proxy Adres: 213.161.151.201
Proxy Port: 8080
Kullanıcı Adı. mms
Şifre: mms
Servislere girilir
Veri Hesabı
GPRS
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: AVEA MMS
APN: mms
Kullanıcı Adı: mms
Parola: mms

TURKCELL GPRS/MMS AYALARI
GPRS/WAP AYARLARI
Servisler
Wap
Ayarlar
Profil Düzenle
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı : CEPTEN INTERNET
Veri Hesabı : TURKCELL-GPRS
Bağlantı Tipi: WAP/ Ip Adresi: 212.252.234.168

Kullanıcı Adı: turkcell
Şifre: wap
Servisler
Veri Hesabı
GPRS
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: TURKCELL-GPRS
Kullanıcı Adı: gprs
Parola: gprs
MMS AYARLARI
Mesaj Ayarları
Server Profili
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı: TURKCELL-MMS
Ana Sayfa: mms.turkcell.com.tr/servlets/mms
Veri Hesabı: TURKCELL-MMS
Bağlantı Tipi: WAP
Proxy Adres: 212.252.169.217
Kullanıcı Adı. mms
Servislere girilir
Veri Hesabı
GPRS
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: TURKCELL-MMS

VODAFONE GPRS/MMS AYALARI
GPRS/WAP AYARLARI
Servisler
Wap
Ayarlar
Profil Düzenle
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı : vodafonewap
Veri Hesabı : vodafonewap
Bağlantı Tipi: WAP/ Ip Adresi: 212.065.136.226

Kullanıcı Adı: vodafone
Şifre: vodafone
Servisler
Veri Hesabı
Gsm Data
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: vodafonewap
Numara: +905427545000
Kullanıcı Adı: VODAFONE
Parola: vodafone
Hat Türü: ISDN
Hız: 9.6 Kbps
VODAFONE MMS AYARLARI
Mesaj Ayarları
Server Profili
Boş Profil Seçilir
Profil Düzenle
Profil Adı: Telsim_MMSCSD
Ana Sayfa: 217.31.233.18:6001/MM1Servlet
Veri Hesabı: mms
Bağlantı Tipi: http
Proxy Adres: 217.031.233.018
Proxy Port: 6001
Kullanıcı Adı. mms
Servislere girilir
Veri Hesabı
GPRS
Boş Profil seçilir
Hesap ismi: mms

:oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke: :oke:

Menü seçeneklerinden Services / Settings / Active service settings / Set 1 Activate tuşuna basılır.
Edit active servivce settings select tuşuna basılır.
Settings name : gprs
Homapage :İSTEĞE BAĞLI

Session mode : Permanent
Connection security : off
Data bearer : GPRS
GPRS connection : when needed
GPRS access point : wap
IP address : 212.252.234.168
Authentication type : Normal
Login type : Automatic
User name : gprs
Password : gprs
Back tuşuna basarak menülerden çıkılır.
Services / Home tıklanır ve GPRS bağlantısı kurulmuş olur

Nokia 6310-6310i

Telefonun menu seçeneklerinden Gezgin / Ayarlar / Etkin servis ayarlarını düzenle
Ayarlar adı : wap
Ana Sayfa :İSTEĞE BAĞL
Bağlantı tipi : Sürekli bağlantı
Bağlantı güvenliği : kapalı
Taşıyıcı : GPRS
GPRS bağlantısı : Gerektiğinde
GPRS erişim noktası : wap
IP adresi: 212.252.234.168
Doğrulama Türü : Normal
Oturum türü : Otomatik
Kullanıcı Adı : gprs
Şifre : gprs
Geri tuşuna basılarak WAP yazan ana menüye gelinir.
Telefonun menu seçeneklerinden Gezgin / Ana sayfa tıklanır.Ve GPRS üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur.

Nokia 7650 - 3650 ve N-GAGE

Menü seçeneklerinden Tools / Settings / Connection / Access Points /
New Access point / Use Default Settings'e basılır.
Conection name : turkcell gprs
Data Bearer : GPRS
Access point name : wap
Username : gprs
Authentication : normal
Getway IP address : 212.252.234.168
Homepage :İSTEĞE BAĞLI
Connection Security : off
Session Mode : permanent

Menü seçeneklerinden Services / Options / Add Bookmark'a basılır.
Name : wap
Address :İSTEĞE BAĞLI
Access Point : listeden gprs seçilir.

Nokia 6610-7210-7250-7250i-6100-6800

Servisler
Ayarlar
Etkin servis ayarlarını düzenle:
Ayarlar adı: turkcell gprs
Anasayfa:
İSTEĞE BAĞLI
Oturum modu: Sürekli
Bağlantı güvenliği: Kapalı
Veri taşıyıcısı: GPRS

GPRS Bağlantısı : Gerektiğinde
GPRS Erişim Noktası :wap
GW IP Adresi: 212.252.234.168
Doğrulama (KİMLİK KONTROL TİPİ): Normal
Oturum türü: Otomatik
Kullanıcı adı: gprs
Şifre: gprs

Nokia 5100 - 3300

WAP AYARLARI
Menu
Servisces
Settings
Connection settings
Edit active settings menüsüne girilir
Settings Name: TCELL_GPRS
Homepage;İSTEĞE BAĞLI
Data Bearer:GPRS
Bearer Settings menüsüne girilir

Ericsson P800

Telefonun menüsünden Control panel / Internet accounts / New tıklanır.
Account Name : internet
Connection type : GPRS seçilip Advanced tılanır.
Address : wap
Alt taraftaki log in menüsüne girilir.
Get DNS address automatically yazısının yanındaki check kaldırılır.
Primary DNS address : 212.156.4.20 yazılır.
Alt taraftaki Proxy menüsüne girilir.Burada hiç birşey yapılmaz.
Alt taraftaki Other menüsüne girilir.
Enable PPP extensions yazısının yanına check konur.
Authentication : Normal
Done 2 sefer basılarak bilgiler kaydedilir.

Telefonun menüsünden internet / internet / Open page tıklanır.
Bağlanmak istenen site adresi yazılarak bağlantı sağlanır.

Ericsson T39m ve R520

Menülerden Wap services - Wap settings - Profile 1 menülerine girilir.
Rename : gprs
Chg homepage : Mobile internet silinir yerine turkcell yazılır.Yes 'e basılır.
Address :
İSTEĞE BAĞLI
Gateway - ip settings - IP adress menülerine girilir. 212.252.234.168 ip numarası yazılır.
User id : gprs
Data mode / Security / Show images menülerinde bir değişiklik yapılmadan geçilir.
Response timer : 150 yazılır
Aynı menüdeyken yukarı yön tuşlarına basılarak en üstteki
Connect using seçilir.
Add account : GPRS data seçilir.
Name : turkcell gprs yazılır.
APN : wap
Save basılarak bilgiler kaydedilir.
Menülerden No'ya basılarak geri gelinir.
WAP services / gprs tıklanarak wap bağlantısı kurulmuş olur.

Ericsson T68- T68i - T65 - R600 - T200

Menülerden Wap servisleri - seçenekler - wap profilleri - profil ekle menülerine girilir.
İsim : gprs yazılır.
Kullanılan Hesap - Hesap Ekle - GPRS data seçilir
İsim : turkcell
APN Adı : wap
Kullanıcı Kimliği :gprs
Şifre : gprs Sakla 'ya basılarak bilgiler kaydedilir.
Oluşturduğumuz Wap isimli data hesabı seçilir.
IP Adresi : 212.252.234.168 yazılır.Kaydet 'e basılarak profil oluşturulmuş olur.No 'ya basılarak menülerden geri çıkılır.
Menülerden Wap servisleri - seçenekler - wap profilleri - Telsim gprs - Düzenle
Ana Sayfa Değiş. : GPRS wap
URL Adresi İSTEĞE BAĞLI
:
Menülerden geri çıkılır.
Wap servisleri - Gprs wap tıklanarak GPRS üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur

SIEMENS

Menü seçeneklerinden Surf & fun - Internet - profiles - profile one - Edit tıklanır.
Profile name : turkcell
Wap parameters : ip adress 212.252.234.168 yazılır.
Port : 9201
2nd adress - 2nd port birşey yazılmaz boş geçilir.
Homapage : İSTEĞE BAĞLI
CSD settings - Edit
Dial-up no: boş geçilir.
Call type : ISDN seçilir.
Login name : gprs yazılır.
Password gprs yazılır ve save basılarak menüden çıkılır.
GPRS settings - Edit tıklanır.
APN : wap yazılır.
Login name : gprs
Menü seçeneklerinden Surf & fun - Internet - Homepage tıklanarak wap bağlantısı kurulur

Motorola Timeport P7389i - T260

Menü seçeneklerinden Telefon Düzeni - İnterneti Ayarla - GPRS ok 'ye basılarak seçilir.
GPRS üzerindeyken menü tuşuna basılır.Wap ayarları
Birincil Ip : 212.252.234.168 yazılır.
Birincil Çıkış 9201
Boş kalma süre : 600 yazılır.
Bir önceki menüye geri dönülür.Veri Taşıyıcı / GPRS
Profil Adı : gprs yazılır.
Wap ayarları yapılmıştır. TURKCELL yazan ana menüye dönülür.
Menü tuşuna basılır / İnternete Giriş tıklanır.Ve wap bağlantısı kurulmuş olur

Motorola TIMEPORT 280

Menü seçeneklerinden Settings - Browser setup - New Entry Select tıklanır.
Name : turkcell yazılır.
Homepage
.İSTEĞE BAĞLI
User Id : gprs
Dial-up Number : boş geçilir.
User Id ve Password kısmına birşey yazılmaz boş geçilir.
WAP IP 1: 212.252.234.168
WAP Port 1: 9201
WAP IP 2 ve WAP Port 2 boş geçilir.
Timeout : 15 minutes
Date rate : 9.6 seçilir.
Line Type: ISDN seçilir.
Menü seçeneklerinden Settings - Browser - Select tuşuna basılır.
Ve wap bağlantısı kurulmuş olur.

Motorola ACCOMPLI 008

Ana menüden sağ alt köşede bulunan anahtar şekli tıklanır.Setup tıklanır gelen menüden internet setup' a girilir.
Connection Setup - Profile 1
CSD call üzerinde tıklanır.GPRS seçilir.
Profile Name: turkcell
Access pt Name : wap
User Name : gprs
Pasword : gprs (Önce ok sonra Done basılır.)
Browser Setup - proxyprofile 1
Profile Name : turkcell gprs
Primary IP : 212.252.234.168
Port : 9201 Önce ok sonra Done basılır.
Menülerden geri çıkılır. Ana menüye gelinir.Browser tıklanarak wap bağlantısı kurulmuş olur.

MOTOROLA V66 GPRS WAP AYARLARI

Homepage:İSTEĞE BAĞLI
User Id :gprs
DONE tuşuna basılır.
Telefonun menü seçeneklerinden Settings - Browser - Select tuşuna basılır.
turkcell gprs yazısının üzerine gelip Launch tıklanarak GPRS wap bağlantısı kurulmuş olur

MOTOROLA C336 GPRS WAP AYARLARI

Telefonun menü tuşuyla Web oturumuna girilir ve sağ taraftaki seç tuşuna basılır. Yeni giriş (boş profil) bulunur ve seç tuşuna tekrar basılır. Gelen ekranda sırayla;

isim:turkcell gprs
Ana sayfa:İSTEĞE BAĞLI
Wap IP1: 212.252.234.168
Wap port1: 9201
Wap IP2 : boş geçilir
Wap port2: 9201
Zaman aşımı: 15 dakika
Csd no1: boş geçilir/Kullanıcı adı1 ve Şİfre1:boş geçilir
Hız1: 9600
Hat tipi1: Modem
Csd no2: Boş geçilir/Kullanıcı adı2 ve Şifre2:boş geçilir
Hız2: 9600
Gprs Apn: wap

MOTOROLA t720i GPRS WAP AYARLARI

Menu
More
Web Sessions
New entry
NameURKCELL
Homepage:İSTEĞE BAĞLI
Wap IP: 212.252.234.168
Wap PORT 1201
GPRS Apn:wap
User Name: gprs
Password: gprs

PANASONIC GD96 GPRS AYARLARI

Menü seçeneklerinden Tarayıcı - Tarayıcı Ayarı - GPRS tıklanır.
Yaz seçilir.
Ad: turkcell wap
Ana Url .İSTEĞE BAĞLI
Ağ geçiti IP : 212.252.234.168
Güvenlik : Güvenli Değil seçilir.
Taşıyıcı Tipi : Paket yaz tıklanır.
Giriş noktası: wap
Kullanıcı Kimlik : gprs
Kullanıcı Şifre : gprs
Tanımlama : Normal

C basarak Paket yazan ekrana geri dönülür. Progr basılarak ayarlar etkin kılınır.
C basarak turkcell wap yazan ekrana geri dönülür.
Progr basılarak ayarlar etkin kılınır.Menü seçeneklerinden Tarayıcı - Tarayıcı Başlat tıklanarak GSM üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur.

PANASONIC GD97 GPRS AYARLARI

Menu
Browser
Mms
Server List
Kullanılmayan Bir Profil(<1> şeklinde) seçilir
Menu
Edit
Profile NameURKCELL_WAP
Home URLİSTEĞE BAĞLI
GatewayIP:212.252.234.168
Bearer Type: GPRS
Edit
Accespointname:wap
Username: gprs:oke:
Password:gprs
Authenticationormal
Bu menüden "gprs" set edilerek aktif hale getirilmelidir.
Daha sonra Profile Name yazan menüye dönülerek bu da set edilerek aktif hale getirilmelidİR

:aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha::aha:

Nokia 8310-6510

Menü seçeneklerinden Services / Settings / Active service settings / Set 1 Activate tuşuna basılır.
Edit active servivce settings select tuşuna basılır.
Settings name : gprs
Homapage : yazılır.
Session mode : Permanent
Connection security : off
Data bearer : GPRS
GPRS connection : when needed
Authentication type : Normal
Login type : Automatic
User name : gprs
Back tuşuna basarak menülerden çıkılır.
Services / Home tıklanır ve GPRS bağlantısı kurulmuş olur Nokia 6310-6310i
Telefonun menu seçeneklerinden Gezgin / Ayarlar / Etkin servis ayarlarını düzenle
Ayarlar adı : wap
Ana Sayfa :
Bağlantı tipi : Sürekli bağlantı
Bağlantı güvenliği : kapalı
Taşıyıcı : GPRS
GPRS bağlantısı : Gerektiğinde
GPRS erişim noktası : wap
IP adresi: 212.252.234.168
Doğrulama Türü : Normal
Oturum türü : Otomatik
Geri tuşuna basılarak WAP yazan ana menüye gelinir.
Telefonun menu seçeneklerinden Gezgin / Ana sayfa tıklanır.Ve GPRS üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur.

Nokia 7650 - 3650 ve N-GAGE
Menü seçeneklerinden Tools / Settings / Connection / Access Points /
New Access point / Use Default Settings'e basılır.
Conection name : turkcell gprs
Data Bearer : GPRS
Access point name : wap
Authentication : normal
Getway IP address : 212.252.234.168
Homepage :
Connection Security : off
Session Mode : permanent

Menü seçeneklerinden Services / Options / Add Bookmark'a basılır.
Name : wap
Address :
Access Point : listeden gprs seçilir.
Password : gprs Nokia 6610-7210-7250-7250i-6100-6800
Servisler
Ayarlar
Etkin servis ayarlarını düzenle:
Ayarlar adı: turkcell gprs
Anasayfa:
Oturum modu: Sürekli
Bağlantı güvenliği: Kapalı
Veri taşıyıcısı: GPRS
GPRS Bağlantısı : Gerektiğinde
GPRS Erişim Noktası :wap
GW IP Adresi: 212.252.234.168
Doğrulama (KİMLİK KONTROL TİPİ): Normal
Oturum türü: Otomatik

Nokia 5100 - 3300

WAP AYARLARI
Menu
Servisces
Settings
Connection settings
Edit active settings menüsüne girilir
Settings Name: TCELL_GPRS
Homepage:
Data Bearer:GPRS
Bearer Settings menüsüne girilir

Ericsson P800
Telefonun menüsünden Control panel / Internet accounts / New tıklanır.
Account Name : internet
Connection type : GPRS seçilip Advanced tılanır.
Address : wap
Alt taraftaki log in menüsüne girilir.
Get DNS address automatically yazısının yanındaki check kaldırılır.
Primary DNS address : 212.156.4.20 yazılır.
Alt taraftaki Proxy menüsüne girilir.Burada hiç birşey yapılmaz.
Alt taraftaki Other menüsüne girilir.
Enable PPP extensions yazısının yanına check konur.
Authentication : Normal
Done 2 sefer basılarak bilgiler kaydedilir.

Telefonun menüsünden internet / internet / Open page tıklanır.
Bağlanmak istenen site adresi yazılarak bağlantı sağlanır. Ericsson T39m ve R520
Menülerden Wap services - Wap settings - Profile 1 menülerine girilir.
Rename : gprs
Chg homepage : Mobile internet silinir yerine turkcell yazılır.Yes 'e basılır.
Address : yazılır.
Gateway - ip settings - IP adress menülerine girilir. 212.252.234.168 ip numarası yazılır.
Data mode / Security / Show images menülerinde bir değişiklik yapılmadan geçilir.
Response timer : 150 yazılır
Aynı menüdeyken yukarı yön tuşlarına basılarak en üstteki
Connect using seçilir.
Add account : GPRS data seçilir.
Menülerden No'ya basılarak geri gelinir.
WAP services / gprs tıklanarak wap bağlantısı kurulmuş olur.
Ericsson T68- T68i - T65 - R600 - T200
Menülerden Wap servisleri - seçenekler - wap profilleri - profil ekle ,menülerine girilir.
İsim : gprs yazılır.
Kullanılan Hesap - Hesap Ekle - GPRS data seçilir
İsim : turkcell
APN Adı : wap
Kullanıcı Kimliği :gprs
Şifre : gprs Sakla 'ya basılarak bilgiler kaydedilir.
Oluşturduğumuz Wap isimli data hesabı seçilir.
IP Adresi : 212.252.234.168 yazılır.Kaydet 'e basılarak profil oluşturulmuş olur.No 'ya basılarak menülerden geri çıkılır.
Menülerden Wap servisleri - seçenekler - wap profilleri - Telsim gprs - Düzenle
Ana Sayfa Değiş. : GPRS wap
URL Adresi :
Menülerden geri çıkılır.
Wap servisleri - Gprs wap tıklanarak GPRS üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur

SIEMENS
Menü seçeneklerinden Surf & fun - Internet - profiles - profile one - Edit tıklanır.
Profile name : turkcell
Wap parameters : ip adress 212.252.234.168 yazılır.
Port : 9201
2nd adress - 2nd port birşey yazılmaz boş geçilir.
Homapage :
CSD settings - Edit
Dial-up no: boş geçilir.
Call type : ISDN seçilir.
Login name : gprs yazılır.
Password gprs yazılır ve save basılarak menüden çıkılır.
GPRS settings - Edit tıklanır.
Login name : gprs
Menü seçeneklerinden Surf & fun - Internet - Homepage tıklanarak wap bağlantısı kurulur.

Motorola Timeport P7389i - T260
Menü seçeneklerinden Telefon Düzeni - İnterneti Ayarla - GPRS ok 'ye basılarak seçilir.
GPRS üzerindeyken menü tuşuna basılır.Wap ayarları
Birincil Ip : 212.252.234.168 yazılır.
Birincil Çıkış 9201
Boş kalma süre : 600 yazılır.
Bir önceki menüye geri dönülür.Veri Taşıyıcı / GPRS
Profil Adı : gprs yazılır.
Wap ayarları yapılmıştır. TURKCELL yazan ana menüye dönülür.
Menü tuşuna basılır / İnternete Giriş tıklanır.Ve wap bağlantısı kurulmuş olur Motorola TIMEPORT 280
Name : turkcell yazılır.
Homepage: yazılır.
User Id : gprs
Menü seçeneklerinden Settings - Browser - Select tuşuna basılır.
Ve wap bağlantısı kurulmuş olur.
Motorola ACCOMPLI 008
Ana menüden sağ alt köşede bulunan anahtar şekli tıklanır.Setup tıklanır gelen menüden internet setup' a girilir.
Connection Setup - Profile 1
CSD call üzerinde tıklanır.GPRS seçilir.
Profile Name: turkcell
Access pt Name : wap
User Name : gprs
Pasword : gprs (Önce ok sonra Done basılır.)
Browser Setup - proxyprofile 1
Primary IP : 212.252.234.168
Port : 9201 Önce ok sonra Done basılır.
Menülerden geri çıkılır. Ana menüye gelinir.Browser tıklanarak wap bağlantısı kurulmuş olur. MOTOROLA V66 GPRS WAP AYARLARI
Homepage: yazılır.
User Id :gprs
DONE tuşuna basılır.
Telefonun menü seçeneklerinden Settings - Browser - Select tuşuna basılır.
turkcell gprs yazısının üzerine gelip Launch tıklanarak GPRS wap bağlantısı kurulmuş olur
MOTOROLA C336 GPRS WAP AYARLARI

Telefonun menü tuşuyla Web oturumuna girilir ve sağ taraftaki seç tuşuna basılır. Yeni giriş (boş profil) bulunur ve seç tuşuna tekrar basılır. Gelen ekranda sırayla;

isim:turkcell gprs
Ana sayfa:
Wap IP1: 212.252.234.168
Wap port1: 9201
Wap IP2 : boş geçilir
Wap port2: 9201
Zaman aşımı: 15 dakika
Csd no1: boş geçilir/Kullanıcı adı1 ve Şİfre1:boş geçilir
Hız1: 9600
Hat tipi1: Modem
Csd no2: Boş geçilir/Kullanıcı adı2 ve Şifre2:boş geçilir
Hız2: 9600
Gprs Apn: wap
Şifre: gprs MOTOROLA t720i GPRS WAP AYARLARI

Menu
More
Web Sessions
New entry
Name:TURKCELL
Homepage:
Wap IP: 212.252.234.168
Wap PORT 1:9201
GPRS Apn:wap
User Name: gprs
Password: gprs

PANASONIC GD96 GPRS AYARLARI

Menü seçeneklerinden Tarayıcı - Tarayıcı Ayarı - GPRS tıklanır.
Yaz seçilir.
Ad: turkcell wap
Ana Url .
Ağ geçiti IP : 212.252.234.168
Güvenlik : Güvenli Değil seçilir.
Taşıyıcı Tipi : Paket yaz tıklanır.
Giriş noktası: wap
Kullanıcı Kimlik : gprs
Kullanıcı Şifre : gprs
Tanımlama : Normal

C basarak Paket yazan ekrana geri dönülür. Progr basılarak ayarlar etkin kılınır.
C basarak turkcell wap yazan ekrana geri dönülür.
Progr basılarak ayarlar etkin kılınır.Menü seçeneklerinden Tarayıcı - Tarayıcı Başlat tıklanarak GSM üzerinden wap bağlantısı kurulmuş olur.
PANASONIC GD97 GPRS AYARLARI

Menu
Browser
Mms
Server List
Kullanılmayan Bir Profil( şeklinde) seçilir
Menu
Edit
Profile Name:TURKCELL_WAP
Home URL:
GatewayIP:212.252.234.168
Bearer Type: GPRS
Edit
Accespointname:wap
Username: gprs
Password:gprs
Authentication:Normal
Bu menüden "gprs" set edilerek aktif hale getirilmelidir.
Daha sonra Profile Name yazan menüye dönülerek bu da set edilerek aktif hale getirilmelidir.

SAMSUNG SGH-Q200 GPRS
Menü seçeneklerinden
WAP Browser/ Ayarlar / Profil 1 Bilgisi tiklanir.
Homepage URL : yazilir.
IP Adresi : 212.252.234.168
Tasiyici : GPRS
Kullanici Adi : gprs
Password : wap
APN : gprs
Menü seçeneklerinden Wap Browser / Home tiklanir.Ve GPRS baglantisi kurulmus olur. SAMSUNG V200 GPRS

Menü
Wap Tarayıcısı
Ayarlar Profil 1/ 2 / 3 / 4 (Boş Profil Seçilir)
Profil Adı: turkcell gprs
Ana Sayfa:
Güvenlik : Güvenli Değil (Güvensiz)
IP Adresi: 212.252.234.168
Taşıyıcı: GPRS
Kullanıcı Adı: gprs

ARKADAŞLAR CEVAPLAR İŞİNİZE YARADIMI ??????????

:oke:

KARDES BENDE DE N99 VAR BUNUN AYNISI

DAHA BİR ŞEY OLMADI VE SÜPER SES VAR 6 HAPÖRLÖRLÜ TELEFONLARA BİN BASAR

anilka31

Üye
Türkcell için Bi önerin Var mı Benm Tel Trident m-770 hiç bi internet sayfasını kullanamıoyrum ücretli ücretsiz kullanamıyom bedava yane 0.facebook 'a bile girmio arkadaşlar Bi çareeeeeeeeeee n olurrrrr ?

Üst Alt