N8 Tecrübem ve iPhone

Sponsorlu Bağlantılar

sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi
N8 Tecrübem ve iPhone
Merhaba arkadaşlar;

3-4 Kasım tarihi arasında yeni Nokia N8'ime kavuştum.Yanımda duruyor şuan kendisi. :) Edindiğim N8 tecrübesinden önce, bugün yaşadığımı size anlatmak isterim..

Evimde HD Plazma TV Olmadığı için teknosa ya gittim, telefonumun HDMI Girişini denemek istediğimi söyledim ve dönüştürücü kabloyu kullanarak bağladım, Samsungun şu en son çıkan, LED TV'sine.Başladık teknosadaki görevlerle muhabbet etmeye, bir yandan telefonu deniyoruz, bir yandan muhabbet ediyoruz.

Bu Telefon bişeye yaramaz, iPhone 4'te wifi'li görüşme var, bunda o yok, iki fotoğraf yakınlaştırmayı denedik, yakınlaştırdık, neymiş iPhone daha çok yakınlaştırabiliyormuş..Neymiş, iPhone dokunmatiği çok daha iyiymiş, neymiş, elini höperlörün oraya tutmuş, bak sesi az çıkıyor diyor bana. Kaç MPixel kamerası var? 12 mpixel.. Ee? Çekelim bakalım ? Aaa.. Bence hiç güzel çekmiyor. Gerçekten çekmiyor güzel. iphone' daha iyi çekiyor, 5mpixel ama sıkıştırıp çekiyor görüntüyü..
Abi etme gözünü seviyim, sen bana söylermisin hangi telefonda xenon flash var? Olurmuu hiçç.. iphone led flash'la geceyi gündüze çeviriyor ya. deme be abi ya..getir karşılaştıralım.. HD Olayı hiç güzel değil, şu görüntüdeki titremeye bak..Bende derimki ona, iphone'da HDMI Görüntü çıkışı varmı ?.. Sessizlik..sonra, cebinden dandik 1 telefonu çıkarır ve bana telefonunun menüsünü gösterir, birde N8'in menüsünü gösterir. Bak, hiç bir değişiklik yok, aynı menü.Aynı mesajlar ikonu, aynı ...Aradan bi görevli daha gelir.500 TL Ver alayım bu telefonu senden der bana..
Bende geri cevap veririm, sen bu telefonu şu an 500 TL'ye al, ben sana 1000 TL vereyim. ..

Derim ve teknosa dükkanından kafaya alınmış, dalga geçilmiş, gülünç bir duruma düşmüş şekilde çıkar-giderim..

Bir teknosa yetkiliside bunları yapıyorsa.. Diyecek hiç birşeyim yok.Herşey ortada ..

K. Bakmayın arkadaşlar, bir hırsla yazıyorum bu yazıyı . Yaptığım dil hatalarından dolayı özür dilerim.

Bırakın artık bu iphone zırvasını allah aşkına ya.Nokia taraftarı değilim ben. Olanı söylüyorum. Siz iphone'culara sesleniyorum! İphone 3g'de Bluetooth yokken, Anycoolda bile BLUETOOTH mevcuttu!

Gelelim edindiğim tecrübelere;

1-) Telefonu ilk aldığımda, fazla kurcalayamadan bizim bir hocanın doğum gününe gittim.İlk fotoğrafı orada çektim diyebilirim, aa.. o da ne.. çekiyoruz abi fotoyu, sanki ortalık duman altı..Ve bir moral bozukluğu, hadi hayırlısı dedim..Ayarlarını yapmam gerek yeni aldım telefonu falan filan.. Bir rezillik.. :) Ertesi gün kılıfım kargodan geldi..Dedim şu arkasındaki ETİKETİ çıkartayım kameradaki..O Da ne! Afedersiniz ama, vay anasını gibi bir tepkime verdim..Süper+Süper!. Gece fotoğraf çekimi mi ? İddia ediyorum, iphone bu konuda cüce'den bile cüce! Karanlık bir odada, fotoğrafın gecemi, gündüzmü çekildiğini anlayamıyorsunuz yansımalar olmasa!

2-) Şarj olayı aşmış artık yahu..Telefonu aldım alası şarjını bi türlü bitiremedim. en az 2 saat oyun oynuyorum..Asphalt 5 ile kopuyorum yaf. Bitmiyor.. Bitmiyor.. Bİtmiyor! Bişey değil, ilk şarj olayını bile yapamadım. İçime oturdu. Çünkü bitiremiyorum şarjı. Ne denesem bilemedim.. Her ne kadar gereksiz deseler bile.İnsan o kadar para sayınca, ilk şarj olayını yapası geliyor. :)

3-)Yazılım konusunda; Henüz daha tam olgunlaşmamış.Ama tahminime göre, bu yılın sonuna yeni güncellemeler çıkar. Ufak tefek bug'lar mevcut, misal; ben hafıza kartı taktığımda telefonuma, müzik çalara giremiyorum, sistem hatası diyor.. Kütüphane yenileniyor diyor.. Sonsuza kadar yeniliyor.. :) Bir diğer bug ise, hafıza kartını takıp, Diğer N96'm ile çektiğim resimleri açamamam.Ne dosya yöneticisinden, ne galeriden..Dosya'ları görüyor.Fakat açmıyor, dosya bozuk uyarısı veriyor.İlerki sürümlerde düzeltilmesi dileğiyle.

4-) Kasa kesinlikle sağlam! Alümünyum, Metal karışımı gibi birşey. Plastik kesinlikle değil!

5-)Şu bahsedilen, sürekli reset olayı bana hiç rasgelmedi.Problem yok allaha şükür.

6-) En çok merak edilen konu; Dokunmatik olayı. Arkadaşlar; Dokunmatik'te tepkime ve hassaslık harika. Sizi uğraştırmıyor, ne ye dokunduysanız o..Zaten Multitouch olayıda çok güzel bişey.Resimleri büyütürken çok koalylk sağlıyor..İlkkez dokunmatik ekran telefon kullanıyorum bu yüzden Sadece edindiğim tecrübeyi yazıyorum.

7-) Flash video desteği varmı yokmu diye sormayın.. VAR! Webbrowser'a entegre şekilde. Yani indirmeden, direk olarak izleyebiliyorsunuz. Fakat arada bir kısa süreli kasma yapıyor telefon.(Fakat kesinlikle, donmuyor!)

8- )Evet, olumsuz olarak; Klavyesi biraz kullanışssız, ama biraz alıştığınızda sorun yaşamıyorsunuz.Yazılımsal bug'ları, ve büyüklüğünü saymassak, harika ve kesinlikle alınası bir telefon...

Kesinlikle; Bu telefon, bu zamana kadar kullandığım en güzel telefon.Uygulama konusunda da; Her gün yeni uygulama ekleniyor OviStore'a...Şişirilmiş, abartılmış, reklam ve Pazarlama taktiği ile kazanan iPhone'a 1600 TL Vermektense...Kesinlikle tercihim N8.

Nazar değmesin, maşallah.

Yorumlarınızı bekliyorum..

Sh0cK.

• Beğen
Tepkiler: snakessss, texasteam, tempestshine ve 18 diğerleri

SilentOne

SilentOne

Üye
hacı walla destan gibi doktürmüssün ve sonuna kadr haklısın

• Beğen
Tepkiler: etherkes
cenewar88

cenewar88

Üye
şu hafıza kartına da bi format atsan o sorunu yaşamazsın. şarj konusuna gelince, acaba bir iphone yada wave ile kaç saat 3d oyun oynanıyor bilen var mı? bana n8in hala az gidiyor şarjı gibi geliyor ama diğer markalar hakkında bilgim olmadığını da söyleyeyim. bu arada özgür hocam da haklıymış arkadaki etiketi çıkartmayanlar oluyormuş :D bakmayın başka mesajlarımaa :D bu arada güzel kardeşim hayırlı olsun, en büyük sorunu web browserla yaşayacan sen dur daha bak neler olacka neler :D demedi deme

pcwolf

pcwolf

Üye
Ya symbianın menüleri aynı da iphone menüleri farklı mı peki??

Utku

Utku

Üye
bende lacağım sabırsızlanıyorummm n8 n8 n8

pRime.

pRime.

Üye
Burdan çıkaracağımız ders, teknosa iphone fanboylarıyla dolu. :D zaten teknosayı sevmezdim şimdi iyice soğudum :D tecrübelerini paylaştığın için teşekkürler... :oke:

--------------- Ekleme ---------------

Iphone kullanıyorum ama kesinlikle telefonda uygulama ve oyundan başka bir özellik yok Nokia bence donanım ve özellikte iphone u ezer geçer...

devilmy

devilmy

Üye
iphone 4 kullandım vede sattım satmamın nedeni pek özellığı olmaması sadece uygulama var başka bırsey yok n8 alcam dıye sattım adamlar 1600tl lık telefona 5mb camera koyuyorlar özellık yokk uygulama çok önemlı olan bızler için özellık olması ...

cenewar88

cenewar88

Üye
iphone 4 kullandım vede sattım satmamın nedeni pek özellığı olmaması sadece uygulama var başka bırsey yok n8 alcam dıye sattım adamlar 1600tl lık telefona 5mb camera koyuyorlar özellık yokk uygulama çok önemlı olan bızler için özellık olması ...

bravo! bu arkadaşımızı alkışlıyoruz hep beraber!:oke::box

• Beğen
Tepkiler: zaferozkan ve etherkes
sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi
@ozggurr, SilentOne

Eyvallah ve teşekkürler. .

@cenewar88
3d konusunda bişey diyemicem ama şarj konusunda; ne kadar dayanıyor söylermisin seninki ?

Webbrowser işine gleince; Opera kullanıyorum.. Arada 1 kapatıyor kendi kendini ama sorun yok. Razıyım . :)

@arthur09prime, devilmy

Evet kesinlikle öyle.. Feci kazık oldu bana. Daha da teknosadan içeri girmem.

iPhone ve Nokianın çatışması, 2 firmadan biri iflas edene kadar sürer...

bende lacağım sabırsızlanıyorummm n8 n8 n8

Kardeş, biraz paran fazlaysa, yurtdışıydı, kaydıydı kuyduydu... uğraşmak istemiyorsan..

Bu ilanı incele ve mesaj atarken GETsiz almak istediğini ve beni (sh0ck) referans göster. Sana uygun bir fiyat söylerler (şu zamana göre).

Yorumlar için teşekkürler..

N8 Kardeşliği..

cenewar88

cenewar88

Üye
galiba ben sitedeki rakamlara bakıp abartmışım beklentilerimin boyutunu. 2 gün gidiyor şarjım. 2-3 saat video izlerim, 2 saat civarı görüşmem olur, tel hep açıktır. 3 gün gidiyor benimki diyen biri çıkmaz heralde

ozggurr

ozggurr

Üye
galiba ben sitedeki rakamlara bakıp abartmışım beklentilerimin boyutunu. 2 gün gidiyor şarjım. 2-3 saat video izlerim, 2 saat civarı görüşmem olur, tel hep açıktır. 3 gün gidiyor benimki diyen biri çıkmaz heralde

Bu performansa N73 ile bile ulasamadim ben... N8 ile hic sanmiyorum... 2 gun iyidir o kadar konusmaya o kadar filme...

fedata

fedata

Üye
iphonu bende çok küçümsüyordum fakat mükemmel bi özelliği daha mevcutmuş :( gyro kullanması..bunun sayesinde model helikopterleri yönetmek daha kolay olabilir..bunun için hobi araçları üretilebilir..keşke bizim n8 de bu olsaydı :( gerçi bizde de fm transmitter var ama bakalım işte onu rc araçlarda kullanabileceklermi

pcwolf

pcwolf

Üye
iphonu bende çok küçümsüyordum fakat mükemmel bi özelliği daha mevcutmuş :( gyro kullanması..bunun sayesinde model helikopterleri yönetmek daha kolay olabilir..bunun için hobi araçları üretilebilir..keşke bizim n8 de bu olsaydı :( gerçi bizde de fm transmitter var ama bakalım işte onu rc araçlarda kullanabileceklermi
Fm verici radyoyla birlikte mi tam bilmiyorum ama iphone 4te radyo bile yoktu sanırım.

fedata

fedata

Üye
Fm verici radyoyla birlikte mi tam bilmiyorum ama iphone 4te radyo bile yoktu sanırım.
hacı abi doğrudur radyo yok iphone da..ama işte n8 de fm verici radyo dahil var..yani hem radyo hemde yakındaki bi radyoya örneğin arabaya müzik aktarman için fm verici mevcut..
ama iphonenin o özelliğine bittim ya :(neden tüm özelliklerin olacağı bi tel çıkmaz ki :)

sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi
hacı abi doğrudur radyo yok iphone da..ama işte n8 de fm verici radyo dahil var..yani hem radyo hemde yakındaki bi radyoya örneğin arabaya müzik aktarman için fm verici mevcut..
ama iphonenin o özelliğine bittim ya :(neden tüm özelliklerin olacağı bi tel çıkmaz ki :)

Öyle bir telefon çıkmaz, çıkabilemez. :) Muhakkak bi yerinden kırpar üreticiler ;)..Yoksa yeni üretilen modellerini pazarlayamazlar..

Teknosanoktacom

Teknosanoktacom

Üye
Merhaba, bu olayın tarihini ve hangi mağazamızda yaşadığınızı öğrenebilir miyiz?

Teşekkürler.

Teknosa İç ve Dış Tic. A.Ş.

ozggurr

ozggurr

Üye
Merhaba, bu olayın tarihini ve hangi mağazamızda yaşadığınızı öğrenebilir miyiz?

Teşekkürler.

Saniyorum biraz caba ile ogrenebilirsiniz :)

Hadi sh0ck degerlendir olayi, belki iphone hediye ederler, sen de karsilastirir bir inceleme yaparsin hepimize :)

sh0ck

sh0ck

Üye
    Konu Sahibi

Teşekkürler.

Merhaba;

İlginç..
Bir şirketin direk olarak müşterisinin şikayetini dinlemesi yani..Ki, gerçekten teknosa yetkilisiyseniz. Hoş bir durum, gerçekten sevindim bu duruma. :) Yani kafaya alınmanın altında kalmamaya...

Çünkü henüz daha bugün üye olmuşssunuz.

Özel Mesaj (PM) Olarak size tarih ve mağazanızın yerini yolladım.. Kontrol ediniz lütfen...

Personelinizin ekmeği ile oynamak istemem ama, eğitim şart bence...

Peki geri dönüş olarak ne yapacaksınız ?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Üst Alt