petrol sonrası dünya ve elektrik enerjisi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
petrol sonrası dünya ve elektrik enerjisi
Bir zamanlar çağın enerjisi (yani para kazandıranı) petrol' dü. yurdumuzda bir zamanlar petrol aramasını engellemek için ne uğraşlar verildi... gayet de başarılı olmuşlardı... şimdi yurdumuzda ki petrol aramalarına pek ses soluk çıkarmıyorlar.

neden mi? çünkü artık dünya da ki güç odakları artık petrol sonrası dünyaya hazırlanıyor. petrol sonrası dünya da petrol değerini kaybedeceğinden Türkiye'nin o zaman kadar petrol ihtiyacının tamamını kendisinin sağlaması... petrol sonrası dünyaya kendini hazırlamış güçler için fazla kayıp sayılmaz.

şu an elimizdeki -yani dünya üzerinde- en kullanılabilir temiz enerji elektrik.

elektriğin daha verimli üretimi ve daha etkin kullanımı konusunda çalışmalar son hızıyla yürüyor. elektrikli otomobil bile piyasaya sürüldü artık...

bir zamanlar anti-petrol propagandacıları şimdi ... yurdumuzdaki elektrik üretim merkezleri inşa edilmesine bağırıyorlar. ister nükleer olsun ister hidroelektrik santrali olsun "istemezuk" mantığıyla halkı kışkırtıyorlar... bu amigo takımı kimin tezahuratını yapıyor acaba ... merak etmemek elde değil...

geleceğin enerjisi elektrik olacaksa elbetteki kendisine bağımlı hale getirmek isteyecek olacaktır.

inşallah sonumuz hayırlı olur...

hayırlı maxicepler...

• Beğen
Tepkiler: Catty ve Samsun55''

Samsun55''

Samsun55''

Üye
Kendilerine borçlandırdılar Türkiye'yi her istediklerini rahatlıkla yaptırıyolar :)

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
eğer ki yeni enerji kaynağımız olursa ve kaynaklar artarsa... borçlanmaya sebep kalmaz....

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Böyle mantık odağı konulara bayılıyorum :)
Çok teşekkür ediyorum konu için ve sonuna kadar katılıyorum.

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Böyle mantık odağı konulara bayılıyorum :)
Çok teşekkür ediyorum konu için ve sonuna kadar katılıyorum.

rica ederim kardeş... böyle heryerde yazmayan bilgi bulursan senden de bekleriz... sıkıcı olmasın diye yazıyı da kısa tuttum üstelik...

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Hmm...
Olabilir bakarım çok bencil oldum bu konuda ...
Önceden okuduğum haberleri burda paylaşırdım ve paylaşmadan duramazdım ama şimdi bir sürü haber okuyorum paylaşmak nasip olmuyor.
İnşallah devam ederim :)

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Hmm...
Olabilir bakarım çok bencil oldum bu konuda ...
Önceden okuduğum haberleri burda paylaşırdım ve paylaşmadan duramazdım ama şimdi bir sürü haber okuyorum paylaşmak nasip olmuyor.
İnşallah devam ederim :)

kardeş, haber paylaşmayı kastetmedim... haber zaten her yerde ulaşılır bir şey artık ... sen daha kıyıda köşede kalmış yorumları yakala... fikir verecek kadar olsa da onları paylaş...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Bizim ülkeden petrol çıkacak ama o zaman geldiğinde dünyanın petrole ihtiyacı kalmayacak...

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Bizim ülkeden petrol çıkacak ama o zaman geldiğinde dünyanın petrole ihtiyacı kalmayacak...

benim demek istediğim de o... ne hikmetse yeni, verimli hatta çevreci enerji kaynağı yolları bile artık öcü gibi gösteriliyor birileri tarafından...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
O başka bir mesele hocam, dünyadaki petrol zenginlerini bir düşün.
Arap sultanlarını, dev petrol şirketlerini, dönen akla hayale sığmayan paraları.

Ben havayla çalışan araba keşfetsem açıklamaya korkardım. Canımdan değerli değil ya :)
Bilmem anlatabildim mi.

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
O başka bir mesele hocam, dünyadaki petrol zenginlerini bir düşün.
Arap sultanlarını, dev petrol şirketlerini, dönen akla hayale sığmayan paraları.

Ben havayla çalışan araba keşfetsem açıklamaya korkardım. Canımdan değerli değil ya :)
Bilmem anlatabildim mi.

havayla çalışan olmasada para kazandırır bir araba icat etsen (petrol şart değil) o zaman iş değişir...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Petrolü saf dışı bırakacak ne yaparsan yap işin "rengi" değişir :)

kol@j

kol@j

Üye
    Konu Sahibi
Petrolü saf dışı bırakacak ne yaparsan yap işin "rengi" değişir :)

Petrol aramaya devam edeceğiz elbet... Bak artık elektrikli araçlar piyasaya girdi... bu adım ileride daha da ilerleyecek acaba buna hazırmıyız... bence petrol erkleri (arap sultanları değil öbürleri) şimdiden hazır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt