N73/N73ME v4.0839.42.2.1 son sürüm sertifika sorunu ve çözümü !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
N73/N73ME v4.0839.42.2.1 son sürüm sertifika sorunu ve çözümü !
mrb. arkadaşlar malesef şuana kadar forumdaki hiçbir yöntem son sürümü hacklememe yeterli olmadı bende araştırdım ve buldum şmdi sizlerle paylaşıyorum gerekli dosyaların hepsi ektedir öncelikle bize bir dosya yöneticisi gerekmektedir ve ilk iş telefonunuzda xplore yoksa edinip kurun ( )
sitede programın hep güncel sürümü oluyor ama konunun tazeliğini koruması açısından direk yapımcı siteden linki verdim şimdi işlemimiz gayet basit ilk iş olarak ekteki winrar dosyasının içindeki secman programını kuruyoruz kurulum tamamlandıktan sonra programı açıyoruz karşımıza bi onay sayfası geliyor ve onaylıyoruz program bi süre telefonu donduruyor normaldir sonra karşımıza reset atmamaız için bir uyarı geliyor ok diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyr..
şimdi ise installserver.exe ve CProfDriver_SISX.ldd dosyalarını hafıza kartınıza atın ve secman programını çalıştırın seçeneklerden önce install root certificate diyoruz ve gelen uyarıyı ok diiyip geçiyoruz daha sonra turn plat. security OFF u tıklıyoruz gelen uyarıyı yine ok yapıp geçiyoruz şmdi tekrar seçenekler diyoruz eğer ON olmuşsa şuan sistem dosylarına erişebiliriz yaşasın :)
xplore programını açıyoruz ve hafıza kartına attığımız installserver.exe ve CProfDriver_SISX.ldd dosyalarını işaretliyoruz daha sonra 2 tuşuna basın(xplore taşıma kısayolu) ve c:/sys/bin klasörüne yapıştırın :) son olarak şaka şaka bu kadarcık hayırlı olsun :D:D
Sık sorulan sorular
1-C:sys klasörünü göremiyorum,benim telefonumda niye yok vs. vs.
C:
1 -
Show Hidden files - Show ROM drives - Show RAM drives - Show system files/folders kutularını işaretliyoruz. Eğer işaretlemezsek telefonu hacklesek bile telefon hafızasına atacağımız dosyaları taşıyacağımız klasörleri maalesef göremeyiz. Aşağıya doğru inincede Language kısmını göreceksiniz buradan Türkçe dil seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK, umutunlu, oozcan42 ve 40 diğerleri

konyalimehmet

konyalimehmet

Üye
ÇOK SAĞOLLL ... işe yaradı galibaaa

gokberkgovercin

gokberkgovercin

Üye
N81 8gb'ta da olur mu bu yöntem ?

akrepkral105

Üye
allah rzı olsn snden xD olduuuuu

herkes_gibi_

Üye
benim C'de sys die bişe yok napcam

gokberkgovercin

gokberkgovercin

Üye
Kardeş n81'i hackledim... n95'in hackleme stili n81e uyuyor... Hackleyemeyenlere duyurulur...

bulentba

bulentba

Üye
işe yaradı saol kardeç

huppi

Üye
bu yöntem benim telefonda olmadı N73 v4.0836.42.2.1

CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
bu yöntem benim telefonda olmadı N73 v4.0836.42.2.1

en güncel sürümde olduysa önceki sürümlerde muhakkak olması gerekir (ki arkadaşımda oldu) siz isterseniz genel sertifika sorunu konularına bakın onlar sonuç verir

shoppindo

Üye
tamam bu dediklerini eksiksiz olarak yaptım ama bundan sonrası ne ? artık programları sorunsuz bi şekilde yükleyebilecekmiyim ?

yüklemeye çalıştım ve aynı sorunu aldım kardes sertifika sorunu yine :(

CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
tamam bu dediklerini eksiksiz olarak yaptım ama bundan sonrası ne ? artık programları sorunsuz bi şekilde yükleyebilecekmiyim ?

yüklemeye çalıştım ve aynı sorunu aldım kardes sertifika sorunu yine :(

almamangerekiyor

androgen

androgen

Üye
Arkadaşlar her telefona oluyor sadece konuda küçücük yanlış bir nokta var oraya dikkat edelim ayrıca konuyu açan CK1991 arkadaşımızda da çok teşekkür edip :yuru konuyu vereceğim bilgi doğrultusunda güncellemesini istiyorum.​

1 - X-plore ' nin sitesinden cihazımıza uygun son versiyonu iyoruz ve cihazımıza kuruyoruz. Daha sonra X-plore'yi açıyoruz. Menu/Tools/Configuration yada direk 0 tuşuna basıp ayarlara girmiş oluyoruz.
Show Hidden files - Show ROM drives - Show RAM drives - Show system files/folders kutularını işaretliyoruz. Eğer işaretlemezsek telefonu hacklesek bile telefon hafızasına atacağımız dosyaları taşıyacağımız klasörleri maalesef göremeyiz. Aşağıya doğru inincede Language kısmını göreceksiniz buradan Türkçe dil seçeneğini aktif hale getiriyoruz. (Konuya yazılanlan cevaplara bakınca bu ek açıklamanın gerekli olduğunu düşündüm )

2 - SecMan.v1.1 programını cihazımıza kurup CK1991 in tarif ettiği işlemleri yapıyoruz.
( CK1991'den alıntı : SecMan.v1.1 programını kuruyoruz kurulum tamamlandıktan sonra programı açıyoruz karşımıza bi onay sayfası geliyor ve onaylıyoruz program bi süre telefonu donduruyor normaldir sonra karşımıza reset atmamaız için bir uyarı geliyor ok diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor. )

3 - Buraya kadar herşey tamam. İşte can alıcı nokta ve küçük yanlış burada.
CProfDriver_SISX ve installserver.exe dosyalarını CK1991'in dediği c:sys klasörüne atmıyoruz onun içindeki c:sys/bin klasörünün içine atıyoruz ne fakeder demeyin telefon c:sys ' de dosyayı görmediğinden hack işlemi başarılı olmuyor. Kendim bizzat denedim.

Evet hackli telefonunuz hayırlı olsun güle güle kullanın ne varsa yükleyin sonra telefon çöplük olsun sonra format atın bidaha hackleyin sonra yine aynı işte sizi kısır döngüye soktum bile :kop:

N73 V 4.0839.42.2.1 denendi sonuç başarılı. :ehe

CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar her telefona oluyor sadece konuda küçücük yanlış bir nokta var oraya dikkat edelim ayrıca konuyu açan CK1991 arkadaşımızda da çok teşekkür edip :yuru konuyu vereceğim bilgi doğrultusunda güncellemesini istiyorum.​

1 - X-plore ' nin sitesinden cihazımıza uygun son versiyonu iyoruz ve cihazımıza kuruyoruz. Daha sonra X-plore'yi açıyoruz. Menu/Tools/Configuration yada direk 0 tuşuna basıp ayarlara girmiş oluyoruz.
Show Hidden files - Show ROM drives - Show RAM drives - Show system files/folders kutularını işaretliyoruz. Eğer işaretlemezsek telefonu hacklesek bile telefon hafızasına atacağımız dosyaları taşıyacağımız klasörleri maalesef göremeyiz. Aşağıya doğru inincede Language kısmını göreceksiniz buradan Türkçe dil seçeneğini aktif hale getiriyoruz. (Konuya yazılanlan cevaplara bakınca bu ek açıklamanın gerekli olduğunu düşündüm )

2 - SecMan.v1.1 programını cihazımıza kurup CK1991 in tarif ettiği işlemleri yapıyoruz.
( CK1991'den alıntı : SecMan.v1.1 programını kuruyoruz kurulum tamamlandıktan sonra programı açıyoruz karşımıza bi onay sayfası geliyor ve onaylıyoruz program bi süre telefonu donduruyor normaldir sonra karşımıza reset atmamaız için bir uyarı geliyor ok diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor. )

3 - Buraya kadar herşey tamam. İşte can alıcı nokta ve küçük yanlış burada.
CProfDriver_SISX ve installserver.exe dosyalarını CK1991'in dediği c:sys klasörüne atmıyoruz onun içindeki c:sys/bin klasörünün içine atıyoruz ne fakeder demeyin telefon c:sys ' de dosyayı görmediğinden hack işlemi başarılı olmuyor. Kendim bizzat denedim.

Evet hackli telefonunuz hayırlı olsun güle güle kullanın ne varsa yükleyin sonra telefon çöplük olsun sonra format atın bidaha hackleyin sonra yine aynı işte sizi kısır döngüye soktum bile :kop:

N73 V 4.0839.42.2.1 denendi sonuç başarılı. :ehe

madem cewaplara bakmışsınız bu işlemleri uygulayan herkesin başarılı olduğunu görmüşsünüzdür
anlatımda geçen klasöre göre uygulmaları bizzat ben kendi telefonumda uyguladım bu mesaja "oldu" diyen kişiler gibi ve şuan sertifika sorunum yok ki denemeden konu bile açmam diğer anlatımlarda bin klasörüne atılıyorsa bu benim günahım deil her anlatımda o klasör olacak hali yok
Buyrun kanıtıda(resimde) kafa karıştırmaya gerek yok bin değil de sys klasörüne atsanız o dosyaları sonuç başarılı olacaktı bu anlatımın yanlış olduğunu ortaya çıkarmada yeterli olmaz dedikleriniz

androgen

androgen

Üye
Ben dediğin gibi yaptım olmayınca eski usulü denedim ayrıca seni kırmayacak ve üzmeyecek bir yazı yazdım arkadaşım heryerde adını belirttim kullandığın yazıyı bile değiştirmeden aynen yazdım yersiz gurur yapmana gerek yok bence

CK1991

CK1991

Üye
    Konu Sahibi
kişisel tartışamaya girmeyecem ama gurur falan YAptığım yok sen yöntem yanlış diyorsun bende değil diyorum bu kadar basit denenmiş görülmüş !!

sdsss

sdsss

Üye
Ck1991 sana teşekkür ederim dostum androgen sanada teşekkür ederim dostum dediğin doğru

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
C sys bin bunun içine atmadan olmuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt