Paranın geçmediği tek market - Dünyada ve türkiyede bir ilk !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Paranın geçmediği tek market - Dünyada ve türkiyede bir ilk !

Bu marketten tüm ihtiyaçlarınızı temin edebiliyorsunuz. Tek şart var para ödememek... Türkiye'de ve dünyada tek...

Sivas'ta ihtiyaç sahipleri, gıdadan giyime her türlü gereksinimlerini, belirlenen limitler ölçüsünde ücretsiz karşılayabildikleri, ''paranın geçmediği market'' olarak adlandırılan Gıda Bankası'ndan Ramazan Bayramı alışverişlerini yapıyor.

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği işbirliğiyle 2006'da Belediye Sosyal İşler Müdürlüğünün Sularbaşı Mahallesi'ndeki binasında kurulan Gıda Bankası, yoksul vatandaşlara diğer aylarda olduğu gibi Ramazan ayında da yardım elini uzatıyor.

HER TÜRLÜ İHTİYAÇ ÜCRETSİZ

Hayırsever vatandaşların ayni ve nakdi bağışlarıyla stantları doldurulan Gıda Bankası'nda, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen aileler, her türlü gereksinimini fert sayısına göre belirlenen limitler doğrultusunda ücretsiz karşılayabiliyor.

GELİNLİK BİLE VAR

Reyonlarında gıdadan temizlik malzemesine, beyaz eşyadan mobilyaya, gelinlikten çeyiz eşyasına, çikolatadan oyuncağa kadar her türlü ürünün bulunduğu Gıda Bankası'ndan normalde aylık 1100 aile faydalanıyor.

Ramazan ayında bu yardımlarını 4-5 kat daha artıran Gıda Bankası, bu ayda yaklaşık 5 bin aileye yardım elini uzatıyor.

Limiti doğrultusunda istediği ürünü alabilen vatandaşlara, alışveriş sonrasında servis imkanı da sunularak aldıkları ürünler evlerine bırakılıyor.

BAYRAMLIK GİYECEKLER

''Paranın geçmediği market'' olarak adlandırılan Gıda Bankası'nda bugünlerde ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazan Bayramı alışverişleri nedeniyle yoğunluk yaşanıyor.

Yoksul aileler gıda ve temizlik maddesi ihtiyaçlarının yanı sıra bayramlık giysilerini Gıda Bankası'ndan temin ediyor.

Çocuklarıyla Gıda Bankası'na gelen aileler, beğendikleri giysileri ücretsiz alıyor. Tepeden tırnağa kadar giysilerini yenileyen aileler, Gıda Bankası'ndan mutlu ayrılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Lina_TR, Lucciiii, huri$ ve 2 diğerleri

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Salih ne yaptın :) şimdi bütün hırsızlar dilenciler oraya koşacak:ehe:ehe

Odysseus

Odysseus

Üye
Askerlik aklıma geldi. Bilecik Söğüt Jandarma Ulaştırma Taburunda da para geçmiyor bilesiniz. Oraya düşerseniz aklınızda bulunsun. 400 Lirayla gittim bir paket sigara bile alamadım kaç gün. ING Bank bir kart veriyor o karta paranızı yükleyip kantinlerde kullanıyorsunuz. 4 gün ne rezillik yaşamıştım ya :(

Da®kness

Da®kness

Üye
Askerlik aklıma geldi. Bilecik Söğüt Jandarma Ulaştırma Taburunda da para geçmiyor bilesiniz. Oraya düşerseniz aklınızda bulunsun. 400 Lirayla gittim bir paket sigara bile alamadım kaç gün. ING Bank bir kart veriyor o karta paranızı yükleyip kantinlerde kullanıyorsunuz. 4 gün ne rezillik yaşamıştım ya :(

iyi işte Adem, biraz olsun yaşamak gerekiyor bunları bence. insan yokluk duygusunuda tatmalı. Benimde askerde param geldiği halde çekmeye gidemediğim parasız kaldığım günler oldu. Toplu olarak çarşı izinleri iptal oluyordu.

akula

akula

Üye

kaç tertip gittin bide kaçıncı bölükteydin ? özel olmazsa tabiki

81/2 tertiptip 4üncü bölük landcıydım refüze edildim oradan havale ile gelen parayı 7 sona ancak alabilmiştim :D

Odysseus

Odysseus

Üye
88/4. - 5. bölükteydim. Bende refüze oldum Tugaya geldim. Tugay'da 12. bölükteydim.

ArtOfVictory

ArtOfVictory

Üye
güzel bir uygulama kutluyorum :alkis

jackalx_06

jackalx_06

Üye
evet gerçekten güzel bir uygulama.

™мaxiмємσ!

™мaxiмємσ!

Üye
tebrikler

Symbiont

Üye
Bilecikte Zaten Hiçbir Şey Yoktur Bom Boş Sokaklar İnsanlar Yabancı Babamın Memleketi az Gitmedim oralara Hiç Sevmezdim Nasıl Dayandın Helal Valla

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Bilecikte Zaten Hiçbir Şey Yoktur Bom Boş Sokaklar İnsanlar Yabancı Babamın Memleketi az Gitmedim oralara Hiç Sevmezdim Nasıl Dayandın Helal Valla
Abim 84/1 acemiliğini yaptı orda.

huri$

huri$

Üye
guzel bir hizmet
duyarli insanlarin fakirlere bu sekilde yardimci olmasi ne guzel
allah razi olsun

greenmile

greenmile

Üye
güzel bir oLay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt