Opera Mini 5 beta indirmeye sunuldu !`

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A™a©a

A™a©a

Üye
Programdaki yenilikleri konu başına topladığın iyi olmuş. Mesajların tamamını okumadan mesaj yazanlar için iyi... :oke:

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
Türkçe olduğunda daha güzel olacak. Ben eskiyide kullanıyorum daha.

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Ergenekon sen neden böyle herşeyi ters anlıyorsun, Ben opera ya çöplük demedim , kendime göre iyi değil demek istedim şimdi laf uzatması yapma lütfen...

ergenekon61

Üye
Opera 5 ten ilk ızlenim ve eski sürümle ilk kıyaslamalarım.

Kısayol tuşları bayağı değişmiş ve yeni 4 kısayol tuşu eklenmiş *+yukarı yön tuşu yeni sekme açıyor, *+aşağı yön tuşu sekmeyi kapatıyor, *+sol ve *+sağ yön tuşlarıda sekmeler arasında geçiş yapıyor.

Şu an beta sürümünde indirme yöneticisi bulunmuyor dosyaları telin orjinal tarayıcısıyla indiriyor

4.2 den çok daha hantal ve kullanılışsız olmasi eksi yönleri ama sekme ve text kopyalama özelliği artı olarak görünüyor.

Tarayıcı geçmişinde çok az bilgi saklıyor

Opera 4.2 den çok daha az ram tüketiyor, ama telin hafızasında birkaç mb boş yer bırakmak gerekiyor, yoksa hafıza dolu uyarısı veriyor tel

Bir linkin üzerine gelip 1 e basınca link yeni sekmede açılabiliyor.

# + 3 tuşu opara 4.2 de sayfanın en başına ve en sonuna gitmemizi sağlıyor ama bu özelli opera 5 betada yok

opera mini 5 in menüleri yavaş ve kullanılışsız olsada bazı sayfaları pc den daha hızlı yükleyebiliyor

Hızlı önizlemede 2 4 6 8 tuşları opera 4.2 de imleci hızlı şekilde hareket ettiriyor opera 5 te ise imleci hareket ettirmiyor komple bir sayfa hareket ettiriyor

opera 4.2 de 1 tuşuna basıp istediğimiz sayfayı resimleriyle yeniden yükleyebiliyoruz, opera 5 te bu özellik yok.

Opera 4.2 de adres satırına yazı yapıştırılamıyor opera 5 te bu özellik var

opera 5 in sayfa içi kelime arama kısayolu # + 3 beta aşamasın olduğu için bu özellik pek gelişmemiş, büyük sayfalarda arama sonuç vermiyor

--------------- Ekleme ---------------

Ergenekon sen neden böyle herşeyi ters anlıyorsun, Ben opera ya çöplük demedim , kendime göre iyi değil demek istedim şimdi laf uzatması yapma lütfen...

Tamam kardeşim önemli değil. :)

Mustafa Dümen

Mustafa Dümen

Üye
Derlemen için teşekkürler Ergenekon61.. güzell olmuş harbiden

zeyunal

zeyunal

Üye
java tabanlı bir web tarayıcadan flash desteginin beklenmesi imkansız birşey, bunu benim gibi bilg. muh. ve ya programcı olan arkadaşların hepsi bilirler.

Da®kness

Da®kness

Üye
    Konu Sahibi
ergenekon61 güzel inceleme olmuş :oke: Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt