Setoll Lite İle W810i Cid 49 Yazılım Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

TaCsIz_kRaL

TaCsIz_kRaL

Üye
    Konu Sahibi
Setoll Lite İle W810i Cid 49 Yazılım Yükleme
05 Versiyonuna geçiş

Bu İşlemden yapan Kişi Sorumludur

ben kendim Denedim işlem %100 çalışıyor

05 versiyonuna geçiş en Hızlı yöntem Bu Toplam Yükleme Süresi Maximum 350 saniye
far manager Derdi yok phone Xs derdi yok tek Tıkla hepsi Tamam

Şimdi nasıl Yüklüyoruz

önce aşağıda verdiğim usb driver programına pc mize kuryoruz telefonu tanıtmadıysanız program kurulduktan sonra telefonu Kapalı Bir şekilde
C tuşuna basarak Usb Kablosuna bağlıyoruz Yeni donanım Bulundu Uyarısı Verecektir Pc uyrıya Otamatik Yükleyi seçip Tüm Uyarılara evet Diyoruz
işlem Bitince bataryamızı çıkarı takıyoruz teli Usb den Söküyoruz

Setoll Programını Açıyoruz

1. Model w810i Seçiyoruz
2. Aşağıda Verdiğim W810_R4DB005_MAIN_GENERIC_HN_CID49.mbn Add yazan yere Tıklayıp Seçiyoruz Resimdeki Gibi

3. Add Yazan yere Yine Tıklıyoruz Ve Aşağıda verdiğim W810_R4DB005_FS_C_ASIA_RED49.fbn Dosyasını Seçiyoruz Resimdeki
Gibi

4. Aşağıda Verdiğim Tpa.zip dosyasını Misc Files Bölümüne seçiyoruz
resimdeki Gibi

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 881x521.

5 Her şey resimdeki gibi ise Flash yazan tıklayıp telefonu kapalı Şekilde C Tuşuna basarak Usb kablosuna bağlıyoruz Program telefonu tanıdıktan Sonra Ready Uyarısı çıkacaktır bu uyarıyı Görünce telefonu Usb kablosundan Söküp bataryayı Çıkarıp Takacağız ve ready butonuna tıklayıp telefonu yine kapalı şekilde C tuşuna basarak Usb kablosuna bağlayacağız Ve setoll Sol penceresinde eleapsed Second yazısını Görene kadar Usb kablosuna Dokunmayacaksınız

Gerekli Programlar

Setoll Lite Cid49 Cid50 cid51 cid52

Usb Flash Driver

W810_R4DB005_MAIN_GENERIC_HN_CID49.mbn

W810_R4DB005_FS_C_ASIA_RED49.fbn

Tpa.zip

Hayırlı Olsun

--------------- Ekleme ---------------

031 Versiyonuna geçiş

Bu işlem toplam 460 Saniye sürüyor

2 İşlemide Kendi Telefonum üzerinde Denedim Sorunsuz %100 Çalışıyor

İşlemden Yapan Kişi Sorumludur

Şimdi nasıl Yüklüyoruz

önce aşağıda verdiğim usb driver programına pc mize kuryoruz telefonu tanıtmadıysanız program kurulduktan sonra telefonu Kapalı Bir şekilde
C tuşuna basarak Usb Kablosuna bağlıyoruz Yeni donanım Bulundu Uyarısı Verecektir Pc uyrıya Otamatik Yükleyi seçip Tüm Uyarılara evet Diyoruz
işlem Bitince bataryamızı çıkarı takıyoruz teli Usb den Söküyoruz

Setoll Programını Açıyoruz

1. Model w810i Seçiyoruz
2. Aşağıda Verdiğim W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.mbn dosyasını Add yazan yere Tıklayıp Seçiyoruz Resimdeki Gibi

3. Add Yazan yere Yine Tıklıyoruz Ve Aşağıda verdiğim W810_R4ED001_FS_C_ASIA_RED49.fbn Dosyasını Seçiyoruz Resimdeki
Gibi

4. Aşağıda Verdiğim Tpa.zip dosyasını Misc Files Bölümüne seçiyoruz
resimdeki Gibi

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 879x524.

5 Her şey resimdeki gibi ise Flash yazan Yere tıklayıp telefonu kapalı Şekilde C Tuşuna basarak Usb kablosuna bağlıyoruz Program telefonu tanıdıktan Sonra Ready Uyarısı çıkacaktır bu uyarıyı Görünce telefonu Usb kablosundan Söküp bataryayı Çıkarıp Takacağız ve ready butonuna tıklayıp telefonu yine kapalı şekilde C tuşuna basarak Usb kablosuna bağlayacağız Ve setoll Sol penceresinde eleapsed Second yazısını Görene kadar Usb kablosuna Dokunmayacaksınız

Gerekli Programlar

Setoll Lite Cid49 Cid50 cid51 cid52

Usb Flash Driver

W810_R4EA031_MAIN_GENERIC_HN_RED49.mbn

W810_R4ED001_FS_C_ASIA_RED49.fbn

Tpa.zip
dosya aşağıdadır

Not : 031 C_asia fs Olmadığı için W810_R4ED001_FS_C_ASIA_RED49.fbn dosyasını Verdiğim hiç Bir şekilde telde Sorun Çıkarmaz

Model Adı Ve Aktivite Menusu Orginal Olarak Eklendi Eklenmiş Dosya

• Beğen
Tepkiler: Anten78, ahmet3418, kaancolak ve 2 diğerleri

mucitibo

Üye
çooooooooooooooooooooooook teşekkür... :):oke::coold:

seferii

Üye
tarif ettiğiniz herşeyi yaptım fakat eleapsed Second yazısı çıkmıyor. elapsed 344secs çıkıp orada kalıyor. ve sonuç yine aynı ekran yanıp yanıp sönüyor. lütfen yardımcı olun. telefon elden gidiyor.

xtreme25

Üye
telefon modelini doğru seçiyormusun arkadaş?

ate6i6s6t

Üye
R4ED001 sony ericsonun kendi sitesinden bu sürümü yükledim daha doğrusu kendi yükledi ..ama hem tr dili yok kulaklıkla müzik dinlenmiyor yani kıscası uyuz bi sürm eski haline dönmek için yukarıda anlatıklarınımı yapmam gerekiyor...yada benim yapmam gerenken hangisi ...(menüde orange world var şu anki sürümde)yardımcı olursanız sevinirim

Tarif edildiği gibi yaptım ama talefon açtığımda yapılandırma hatası diyo...bütün dosyaları yükledim ama resimdeki gibi dil seçenekleri çıkmadı tpa.zip dosyası rapidshare rar olarak iniyor ama içinde customize diye bi dosya var sadece cid49 05

mishapmesut

Üye
valla ben yaptım....süper ve cok basit

telefn gitti demstm hiç açılmıodu bu yazlımla kendine geldi...tşkkrler

emin_aydan

Üye
slm arkadaslar bu setolu ben bir türlü indirmiyorum virüslü diyo ne indirio nede acıo rica etsem olan arhasas bana msn den atabilirmi

haso90

Üye
sağol benim babbAM

aliyilmaz0106

Üye
teşekkürrrr

borabora33

Üye
teşşekürler kardeş eline sağlık yalnız yapılandırma hatası diyo

hawkblack

Üye
kaç gündür bu program üstünde uğraşıyorum... ama başaramadım galiba... karşılaştığım hataları söliyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim...
netten gösterildiği gibi programı aynı şekilde kullandım... sonu kadar ilerliyorum ama telefonu açtığım zaman please wait ya da lütfen bekleyiniz yazıyor... ve bir kere sabah kadar bıraktım aynı şekilde kalıyor... telefon yurt dışından gelme... onun için de bir kaç pach göstermişler onları da uygulamadım fakat sonuç aynı... telefon please wait ya da lütfen bekleyiniz de donuyor... yardımcı olabilen biri çıkarsa çook çookk sevinirim...

mmkar

Üye
bu nu yapınca ne işe yarıyor

aykt

aykt

Üye
nod 32 virüs buluyo bu normalmi bilen lütfen yazsın

aykt

aykt

Üye
ready bi türlü aktif olmuyo

winter62

winter62

Üye
cid 50 yi cid 49 yapma gibi olay söz konusu değil !

nod 32 virüs buluyo bu normalmi bilen lütfen yazsın

lisasns anahtarın orjinal değilse o herşei virüs olarak buluo zaten..

kaç gündür bu program üstünde uğraşıyorum... ama başaramadım galiba... karşılaştığım hataları söliyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim...
netten gösterildiği gibi programı aynı şekilde kullandım... sonu kadar ilerliyorum ama telefonu açtığım zaman please wait ya da lütfen bekleyiniz yazıyor... ve bir kere sabah kadar bıraktım aynı şekilde kalıyor... telefon yurt dışından gelme... onun için de bir kaç pach göstermişler onları da uygulamadım fakat sonuç aynı... telefon please wait ya da lütfen bekleyiniz de donuyor... yardımcı olabilen biri çıkarsa çook çookk sevinirim...

orjinal yazılımdan şaşma... -->

mcali

Üye
Sağol kardeş, Allah razı olsun. Sayende tel normale döndü...

sensizim42

Üye
Arkadaşlar lütfen yardım?????????? setool programınındaki ready butonu aktifleşmiyor o yüzden yapamadım.TELEFONUM 1 AYDIR BOZUK hiçbir telefoncu yapamıyor lütfen yardım edin.!

feeling84

Üye
evet aynen yapılandırma hatası diyoo

sensizim42

Üye
Arkadaşlar yardımmmmmm????? telefonum 3 aydır bozuk yazılm bi çöktü bi daha atılmıyor. hiç bir telefoncu yapamadı.birde setool programını kurdum ama ready butonu aktifleşmiyor çıkmıyor.

baris_60

Üye
Arkadaşlar yardımmmmmm????? telefonum 3 aydır bozuk yazılm bi çöktü bi daha atılmıyor. hiç bir telefoncu yapamadı.birde setool programını kurdum ama ready butonu aktifleşmiyor çıkmıyor.

Benimkide ready demiyor :vur:vur:vur

Üst Alt